F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Aug 04, 2013 4:14 pm

Ми... щото е Уиндоус 8. :lol: Искам си седмичка, най - малкото за да върви гълта сигурно повече памет от седмицата. Чувал съм че след последните пачове май е по - добре, поне така ми каза един приятел, но чисто и просто не ми се занимава със свикване на нов интерфейс.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 04, 2013 4:27 pm

Ми Уин 8 не е чак пълната трагедия, която се изкарва на мн места, на практика си е Уин 7 + новия старт екран, на който се свиква по-лесно, отколкото може би си мислиш, поне според мен. А и идва 8.1. Ти и знаеш вкрайна сметка, но по- добре го виж вкрайна сметка първо, пък тогава мисли как да го го сменяш. За паметта - вероятно е да дърпа дори по малко от 7цата, впредвид че е оптимизиран и за устройства с една гъба рам, не че на 8+гъби има някво особено значение вероятно.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 04, 2013 5:26 pm

Claymore47_Fen wrote:Ми... щото е Уиндоус 8. :lol: Искам си седмичка, най - малкото за да върви гълта сигурно повече памет от седмицата. Чувал съм че след последните пачове май е по - добре, поне така ми каза един приятел, но чисто и просто не ми се занимава със свикване на нов интерфейс.
Това са пълни митове и легенди. Windows 8 върви осезаемо по-добре от 7 и дори да не беше така, на машина с 16GB RAM не й дреме ни най-малко.
Windows 8 е толкова различен от 7, колкото искаш да бъде. Ако не ти се занимава с хибридните таблетни елементи, ми не ги ползвай. 8.1 ще вкара Старт бутон и без това, но и в момента има предостатъчно опции, които постигат същото. Пълно безумие е да се маха легално копие на системата, за да се слага пиратска 7-ца, особено на лаптоп.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Aug 04, 2013 6:09 pm

Не ги слушай, заебавай я тая 8-ца. Пълен ташак е и трябва да се адаптираш към нещо, което насила ти го тикат в лицето и не ти трябва. Да го модваш и т.н. Върви по-бързо от 7-цата в някой друг живот. Разлика няма. И старт бутона, дето ще слагат те води към Метрото, тоест същата простотия.

И за да не са само субективизми, ще ти кажа една чутовна простотия на 8-цата, която много клиенти не знаят. Прословутото бързо изключване на 8-цата всъщност не е бързо и не е изключване. Като дадеш shut down на Windows 8 той ти спира дисплея създавайки впечатлението за бързо изключване, но всъщност машината продължава да работи и харда продължава да върти. Проблемът идва от това, че като им спре дисплея хората си вдигат лаптопите и почват да ги лашкат по чантите. Познай какво се случва с харда от това лашкане.

Има и много други неща, които правят OS-то ташак, особено за сервизиране. В случай, че вградените инструменти за поправка и диагностика не свършат работа, то почти всички външни такива не вършат също никаква работа. Забравил си си паролата? Преинсталираш. OS-то крашва рандъмли без никаква причина? Преинсталираш.

Също стандартния интернет bloatware тотално му ебава майката и става почти неизползваем. Преинсталираш.

80-90% от клиентите ни, особено бизнес такива, даунгрейднаха на 7, след няколко месеца. Обикновено след серия от проблеми със самата OS или изцяло заради неинтуитивния интерфейс. Странното е, че OS-то страда от проблеми, които често нямат причина и се разрешават само с фактори ресет. Подобни неща при Windows 7 никога не е имало.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Aug 07, 2013 7:40 pm

Противоречиви съвети, но то е очаквано. :) В крайна сметка наистина ще изчакам и ще видя, все ще може някой в София да деинсталира 8ца и да сложи 7ца, ако стигне дотам работата.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Aug 07, 2013 9:37 pm

Може да се изтрие. Спира се secure boot и се включва legacy, и можеш да правиш каквото поискаш. Стига самия биос да не е локнат по някакъв начин.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Oct 04, 2013 10:08 pm

Машината която ми подариха :)

Z87 Extreme 3 asrock
i7-4770
7970 Vapor-X
32 GB RAM GEIL 1833
256 GB SSD
FRACTAL DESIGN R2 XL
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Oct 04, 2013 10:22 pm

Еваля! Вчера сглобявах нещо подобно отново. Процесорчето е голямо добиче! :D

Честито!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Oct 05, 2013 1:32 am

Честит да е звяра! :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Oct 05, 2013 4:13 am

The Dragon wrote:Машината която ми подариха :)

Z87 Extreme 3 asrock
i7-4770
7970 Vapor-X
32 GB RAM GEIL 1833
256 GB SSD
FRACTAL DESIGN R2 XL
Кой, за Бога, ти прави подоби подаръци? :D :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Nov 24, 2013 4:52 pm

Обмислям да си взема нов комп и затова моля за малко помощ, защото в последните години хич не съм следял нещата на пазара на компоненти.

Засега съм се ориентирал към нещо такова:

Захранващ блок Cooler Master B600, 600W

Дънна платка ASRock 970 PRO3 R2.0, Socket AM3+

Процесор AMD FX X4 4300

Видео карта Sapphire AMD Radeon HD7750, 1024MB, GDDR5,

Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Няма да е кой знае колко мощна машина, но аз не съм и чак такъв ентусиаст геймър, че да дам да речем 500 лева повече, за да се пъча колко фрейма ми вървяла не знам коя си игра, не ми е и цел да играя винаги на колкото се може по-високи графични настройки. Чудя се дали да не взема повече РАМ, но това винаги може да се направи в някой бъдещ момент.

Questions, comments?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Nov 24, 2013 5:34 pm

Ами според мен е добра идея да помислиш за 7850 ако бюджета позволява. Можеш да се огледаш и за нещо настаро - доста хубави карти излизат на добри цени във форума на hardwarebg покрай смяната на генерациите.

http://www.anandtech.com/bench/product/535?vs=549

Като цяло с динамичния vsync и радеон про напоследък можеш да докараш доста smooth gameplay дори и с релативно слаб хардуеър ...

Иначе на по тесен бюджет - можеш да метнеш око и на 7790

http://techreport.com/review/24539/amd- ... eviewed/12

Иначе е ок.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Nov 24, 2013 8:10 pm

Само една 4ГБ-ка за РАМ ли планираш? Аз минах от 8 на 16 и сякаш не ми стигат, а аз дори не си напъвам особено машината. Иначе, похвална идея за новия комп.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 24, 2013 8:34 pm

8G рам е перфектния вариант за него. И както каза Драгъна, 7850 е доста качествен избор за такава конфигурация.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 24, 2013 9:16 pm

Alexis wrote:Само една 4ГБ-ка за РАМ ли планираш? Аз минах от 8 на 16 и сякаш не ми стигат, а аз дори не си напъвам особено машината. Иначе, похвална идея за новия комп.
Ъъъ... какво точно правиш, че да не ти стигат 16GB RAM? На десктопа ми, зарит с табове на браузъра, включително по няколко отворени видеота на Youtube, с отворен втори браузър на жената с паузиран Crunchyroll, с какви ли не бекграунд екстри като Skype, uTorrent и т.н., с някоя минимизирана игра с високи изисквания като Bioshock Infinite примерно, с отворени всякакви апликации като Word, Excel и т.н., междувременно с паузирани VLC и Winamp, докато жена ми си стриймва нещо от компа в другата стая... посмъртно не може да засели 8GB RAM и не го ъпгрейдвам, защото просто не му трябва. Ако 16... или 8GB RAM не ти стигат, сериозно бих се замислил дали някоя програма няма сериозен memory leak или просто проблемът е другаде. Като начало метни един бърз поглед на performance monitor-а и виж какво се случва там.



Иначе по темата - да, 4GB RAM е малко, особено предвид мега ниските цени на RAM-а. 8GB е оптимално за нова система.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests