Valve се оляха. Тотално.

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Valve се оляха. Тотално.

Post by termit » Fri Dec 19, 2008 8:32 pm

По случай новогодишните премии реших да се почерпя с 1-2 игрици от Steam. И какво да видя - всички цени са в евро, при това на принципа 1$ == 1 евро! В момента по форумите на Кранчето народа се излива мощно, коментар от фирмата - нъцки :( Идея си нямам защо им трябваше да правят такава простотия точно около коледа, за себе си знам, че от Steam няма да пазарувам, докато не си оправят цените. Баси, а мислех че Valve са поне малко по-читави от средния разпространител...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Dec 19, 2008 9:09 pm

Поздравления :) Успяха да ме загубят като клиент. Толкова по готино е играта да струва два пъти повече отколкото в пулсар или озон. А толкова се скъсвах да ги хваля...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sat Dec 20, 2008 1:08 am

Ми от запознат, който именно покрай Кранчето (лол) взе да си купува оригинални игри, знам, че това като че ли е експериментално и май можеш да си избираш валутата. Също така ми показа примери за продукти, където всъщност цените в паунди са доста "подценени" спрямо тия в долари (като го има и обратното). Което изглежда е далавера да си подбираш валутата, знам ли, може пък да дава съответната спрямо региона, в който си.

Както и да е, ако е наистина такъв фейл (той ми го каза това с пускането на въпросната боза и още тогава ми каза за недоволните от цените в евро), май ще е временно. Или поне вярвам да оправят кашата. Само дано не "оправят" цените в лири, пък да оставят цените в евро :lol: .

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Dec 20, 2008 1:19 am

Не можеш да си подбираш валутата. Така че среден пръст за европейските купувачи.

Но пък вече бая народ сезирахме ЕК, да видим.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sat Dec 20, 2008 1:38 am

Ми сега пак питах човека и, след като провери дали още може да се връщаш към долари, се изсипаха тон псувни през чата :lol: . Кофти.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 20, 2008 1:55 am

Еми игрите в Европа, които се продават по магазините, почти винаги са значително завишени спрямо американския пазар. Даже се чудя защо Valve са оставили Steam-а да мине метър досега...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Dec 20, 2008 9:23 am

Абе при положение, че Fallout 3 като крайна цена идва 49.99 EUR или 97,49 лв. а цената му в магазина е 69 лв. (озон) и 69.95 (пулсар) значи не си говорим за просто за значително, ами за близо 50% завишение.

Как точно се връзва с това:

"One of the main benefits of STEAM™ is that game pricing will be severely lowered since there's no need for packaging, shipping or stores maintenance. Every game sold on STEAM™ will have it's price lowered on the near future compared to it's ”physical” form."


Якото обаче е, че за всички страни от Европа с изключение на Великобритания Валв шибват най-високото ДДС 25% при все, че в различните е различно. Сега парадоксалното е, че за британците цените са чувствително по-ниски. Евала.

Дано се освестят. Иначе загробват една добра идея.
Last edited by Yan on Sat Dec 20, 2008 9:36 am, edited 1 time in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Dec 20, 2008 9:33 am

Не е баш така. Май шибват колкото си е в държавата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Dec 20, 2008 9:37 am

Преизчислени са кат крайни цени с ДДС 25%. Поне част от хитовите заглавия. От друга страна поне така за всички са еднакво прецакани цените:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Dec 20, 2008 3:46 pm

по принцип има натиск от ритейлърите да се държат високи цените на д/л версиите, както и да се забавя излизането им.
докато не умре офлайн пазара или не се появи конкурентен глобален сървис, така ще е. а валве показаха, че не носят на натиск (ако изобщо им пука и не са се продали тотално), още когато позволиха регион-локнати релийзи в стийм. може и да се освестят, де.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 22, 2008 2:30 am

Мда, от край време се забелязва тенденцията, че игрите, разпространявани онлайн, струват далеч повече, отколкото трябва и много по-рядко има далавери и намаления. Освен това тия намаления не се определят до толкова голяма степен от самия пазар, колкото от разпространителите и собствениците на услугите за дистрибуция.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests