Ще взимам нов компютър - моля за помощта ви! :)))

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Nov 30, 2008 3:43 pm

Пич още ли не разбра че Алдим живее в канада и че пише за списания за игри.
Едва ли има нужда да му даваш линкове за ozone и линкове за пулсар :)

Ако питаш мен точно пък никакъв смисъл няма от скъпа виедокарта при положение че си има работещ компютър за работа , няма ексклузивни игри за компютър които да си заслужават а на конзолата му така или иначе върви всичко свястно.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 30, 2008 7:50 pm

Скъпа карта ли? Колко скъпа 300-350 лева? Ще ги даде веднъж тези пари, а след това ще си купува за по 50 кинта игри, които иначе са му 120 кинта за конзола. Ще си купи 5-6 конзолни игри и ще надхвърли с много парите, които би дал за карта и PC игри. On the long run му излиза доста по-изгодно защото в момента GPU-тата дърпат ужасно много на игрите. Но всепак си зависи кое на него му харесва повече.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 30, 2008 10:01 pm

Nheela, както RRS ти каза *аз живея в Канада*, така че не знам защо продължаваш да ми обясняваш в левове. Тук разликата в цената на PC и конзолните версии е почти никаква и дори да не беше, нямам никакво намерение да играя друго освен ексклузиви или стратегии и подобни на PC-то, както съм правил през последните 2 години. Така че хич не си ми от помощ с тия настойчиви опити да ме "конвертираш" за PC каузата. :lol: Питам за нещо съвсем конкретно: "освен Crysis има ли други PC ексклузиви, които да оправдават ъпгрейда". Не те питам за списъка на излизащите игри, за бога. :roll:

Иначе 9800GT ич не е скъпа видео карта - струва 120 канадски долара (за Nheela - 150 лева). Но толкова струват и две-три игри.
Готов съм да си заложа глави, ръце, крака за това, че конзолната версия на Witchera няма с почти нищо да се различава от тази за PC.
Да де, освен с изцяло променената бойна система (към която имам сериозна непоносимост в оригинала) и значително подобрената визия, които обещават...


RRS, мерси. :) Иначе компа го сглобих и за игри, просто Crysis с 5 кадъра в секунда не ме радва. :lol: Но ако няма за какво друго да се ъпгрейдва, сигурно ще прескоча.


Някой друг да има предложения? STALKER как върви на конфигурации като моята? Аз май го бях пробвал на стария Sempron 3300+ и 7600GT OC и вървеше полу-приемливо, ма нямам ясен спомен.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Nov 30, 2008 10:30 pm

Ами аз farcry 2 я подкарах на моя барутник- Атлона на 3000+ едноядрен, 1,5 гиги рам на 400 и видеото HD 3650 AGP с 512 ДДР 800 (които ми вървят на 400 заради дъното) и си въревше задоволително (40 кадъра) на средни детайли.
По това което си дал като конфиг съм сигурен че ще успееш да извлечеш поне високи детайли защото за разлика от мен няма да те спъват процесора и дъното .
Аз за ъпгейди съм си казвал мнението и преди - във момента положението е такова че ще чакам наистина стойностно преди да бомбя пари за компютър.
Пък и след като реанимирах моя с видеото пак всички игри ми вървят и с разхода от 150 лева за 4 години- далаверка а? :)
Да де, освен с изцяло променената бойна система (към която имам сериозна непоносимост в оригинала) и значително подобрената визия, които обещават...
това трябаше да е в темата за Уичъра но какво точно ще променят? Ако направят сам да си нанасям ударите а да не се клика автоматично наистина ще е голяма промяна и то за добро.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 30, 2008 10:40 pm

RRSunknown wrote:това трябаше да е в темата за Уичъра но какво точно ще променят? Ако направят сам да си нанасям ударите а да не се клика автоматично наистина ще е голяма промяна и то за добро.
http://www.gametrailers.com/player/user ... 92934.html

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 01, 2008 3:25 am

AlDim wrote:
RRSunknown wrote:това трябаше да е в темата за Уичъра но какво точно ще променят? Ако направят сам да си нанасям ударите а да не се клика автоматично наистина ще е голяма промяна и то за добро.
http://www.gametrailers.com/player/user ... 92934.html
Връщам си думите назад... That is so unfair... :? Как не ги досрамя да го направят това нещо? Изцяло нов енджин? Че те правят играта изцяло на ново. Нова бойна система и нов енджин. Ебати подигравката... Тоя Enhanced edition е бил прах в очите направо. :evil: А аз си мислех... а то какво било...

И всепак си оставам на мнението, че няма да сбъркаш с видео картата. До половин година ще започнат да излизат игри, които няма изобщо да тръгват на 7600GT, а биха ти се играли. Картата е морално остаряла, а си споменал една чудесна цена за 9800GT. Обаче в момента ми се струва, че по-хубав подарък ще ти бъдат 2-3 конзолни игри. Нищо уникално няма да удари PC пазара скоро, а виждам че ти трябва някаква мотивация за да си вземеш картата. Ако случайно се появи нещо за PC, което ти се играе... 120 канадски долара и ще го играеш :lol:

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Mon Dec 01, 2008 5:18 pm

Омг 7600... омг GF!!! Go ATI :yo:

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Mon Dec 01, 2008 6:11 pm

8800/9800 на амд система се представя доста зле,сравнено с интелска система,поне според това ревю цък.
до колкото съм запознат картите на нвидия са доста зависими от процесора

иначе без да съм гледал newegg и подобните му, дъно+проц+карта = 260 долара.
продаваш старите и си си обновил щайгата за има-няма 200 долара.
:)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 01, 2008 10:03 pm

ВСЯКА видео карта е зависима от процесора. A за конкретния случай е казано повече от ясно:

"What many of you may have heard is true... there is a processor bottleneck in some games when using an nVidia card on a Phenom system utilizing the Spider Platform."

Освен това Phenom принципно е осезаемо по-слаба платформа от Core 2-тата, така че не виждам какво се шашкаш. Реално е с производителност само малко над добрите стари X2-та.

Но междувременно потвърждаваш един интересен феномен - на PC геймърите им идва отвътре да те убеждават, че ако искаш да си чупнеш клонче, трябва да отрежеш цялото дърво :lol:




inkheart, вратата виждаш ли я? Айде пробвай какво ще стане, като минеш през нея и я затвориш от другата страна.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Mon Dec 01, 2008 10:45 pm

само не знам защо реши,че съм тръгнал да убеждавам който и да било за каквото и да било , просто споделих мнение :)

иначе метафората ти е интересна,но трудно би могла да ми се препише :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Dec 02, 2008 12:50 am

inkheart, вратата виждаш ли я? Айде пробвай какво ще стане, като минеш през нея и я затвориш от другата страна.
Гониш ли ма? Или за хардуера друг няма право на мнение, освен теб?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 02, 2008 12:54 am

Мамин, ако това горното беше "мнение" - моите съболезнования.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 02, 2008 2:18 pm

Тука всички нервни и всички със самочувствие. Аман от разбирачи... аман от списания... аман от готяни раОти... аман от Канада.

AlDim, нормално е не всички тук да те познаваме и да сме наясно със вкусовете ти, хардуерните ти познания и прочие. Нали това е форум и е редно да се води някакъв диалог. Бахси му и хората когато пиша тук постоянно имам чувството, че се защитавам от някой. Всеки има някакво мнение и е добре да се води спор, но не е добре когато хората се отнасят към другите с пренебрежение или надсмешка. Не знам дали забеляза, но коментарите на inkheart не са от най-сериозните, особено този за Nvidia и ATI. Изобщо тоя стил на писане тип "аз съм нещо повече от вас и го знам" не мисля, че е за тука.

Тук всепак, като съфорумници не ми се вярва някой нарочно да си натрапва мненията и вкусовете. Ще се опитаме някак да ти помогнем да вземеш решение, въпреки че ти май го беше взел още от началото. Питаш за игри - ми със гейм списание си се занимавал, питаш за видео карта - ми и от хардуер имаш някакви познания. Всеки от нас има различно мнение по въпросите и не е нужно да се стига до глупави спорове. :wink: Ето аз след като видях онзи клип си промених мнението.

Струва ми се, че е време да разберем всепак какво мислиш да направиш вместо да се караме за глупости. Абе тоя гейм раздел е голяма патаклама... :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 02, 2008 10:05 pm

Постът на inkheart беше чиста проба безсмислен спам, както и почти всеки друг негов пост във форума, така че излишно се впрягаш.

Иначе колкото и да съм наясно с хардуера, почти не съм се занимавал с PC игри през последната година и нещо, така че ми трябваше инфо доколко са се вдигнали системните изисквания през това време (реалните, не официалните). Знам какъв е перформансът на 9800, интересуваше ме доколко старото ми видео върши работа все още. Благодаря за отговорите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 03, 2008 10:57 am

Ами аз това се опитвах да кажа ама понеже съм невъзможен и трудно се изразявам... Старото ти видео просто не става. То е за смяна. Не го сменяй сега, но го смени, ако смяташ някога да играеш игри на PC-то си. Изискванията на игрите не се вдигат драстично, но се вдигат по малко. Ето да речем на мен новия Tomb Rider ме удари в земята и няма да си го купя. Препоръчителна видео карта 9800GTX. :lol: И това при един дълъг период от препоръчителни на 8800GT. Малко по малко се изместват изискванията.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests