Ще взимам нов компютър - моля за помощта ви! :)))

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed Dec 03, 2008 11:19 am

AlDim - за PC ексклусиви не знам но мога да ти дам една прочина да си смениш видеото :)
Ако погледнеш ставнението на Toms Hardware:
http://www.tomshardware.com/charts/gami ... d[2105]=on
ще видиш, че на всички нови игри 7600ГТ е с кадри под 20, което значи(изключвайки много висолата резолюция на накои тестове), че има голяма вероятност бъдещите заглавия да не могат да се играят въобще А и да ги подкараш ще е на много лоу настройки и общото усещане от играта ще се влоши. Ако погледнеш графиката за 9800ГТ, то единствените игри дето го затрудняват са Киризата на ултра Хай и World In Conflict на Вери Хай. Това определно показва че 9800Гт е една много добра карта с потенциал за бъдещи игри, защото както знаем Кризата топи лагерите на вси1ко излязли на пазара :), а WiC определено може да се играе по ниски сетинги без да пострада много общото усещане от играта.
Така че моето мнение е: ако имаш пари и желание за промяна, сменяй, даже като гледна точка потенциал за бъдещето 4850/9800ГТХ+ са по-добрия избор :)
Сега знам че може да се излезе с довода, че не си струва инвестицията и на 3 годишна конзола всичко изглежда супер ама не мисля че това е дискусията :).

Nheela - оставете ги препоръчителните изисквания - определено новия ТР си се играе стахотно и на 8800ГТ. Това си е леко презастраховане от страна на разработчиците. Както и например като дават минимално за Нвидия 6800 а за АТИ Х1600. Определено двете карти не са на едно ниво като производителност, като 6800размазва х1600.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 03, 2008 11:46 am

Така че моето мнение е: ако имаш пари и желание за промяна, сменяй, даже като гледна точка потенциал за бъдещето 4850/9800ГТХ+ са по-добрия избор Smile
въпроса е че става дума именно за в бъдещето, бъдещи игри ще се играят не сегашни . А тогава не е ли по разумно когато същите тези бъдещи игри за които си струва да се играят излязът тогава да се закупува видеокарта- хем 100% ще са паднали цените на сегашните 4850 , хем ще има нови още по висок клас видеокарти.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed Dec 03, 2008 12:17 pm

Ами в този случай пропускаш комфортна игра със сегашната си карта на сегашни и скорошни заглавия и чакаш заглавието трепач дето ще си струва смяната. Според мен е тъпо, да се лишаваш от това, което може да играеш сега и да наваксваш за в бъдеще. А както казах с 9800ГТ/ГТХ/4850 имаш страхотна производителност със сегашните заглавия и мисля че и след 6 месеца например ще предлага адекватно представяне. Отделно за мен 7600ГТ си е изчерпала възможностите като гейм-карта, за разцъкване в нет-а и игра на 2-3 годишни заглавия е Ок, но не и на съвременни игри.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 03, 2008 12:27 pm

mitkohr wrote:Ами в този случай пропускаш комфортна игра със сегашната си карта на сегашни и скорошни заглавия и чакаш заглавието трепач дето ще си струва смяната. Според мен е тъпо, да се лишаваш от това, което може да играеш сега и да наваксваш за в бъдеще. А както казах с 9800ГТ/ГТХ/4850 имаш страхотна производителност със сегашните заглавия и мисля че и след 6 месеца например ще предлага адекватно представяне. Отделно за мен 7600ГТ си е изчерпала възможностите като гейм-карта, за разцъкване в нет-а и игра на 2-3 годишни заглавия е Ок, но не и на съвременни игри.
добре дай пример за неща които могат да се играят сега, струват си и не са излизали за Xbox260 .

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 03, 2008 1:16 pm

mitkohr wrote:ще видиш, че на всички нови игри 7600ГТ е с кадри под 20
Обаче това е само на максимални настройки с разделителни от 1280x1024 нагоре, които няма смисъл да се гледат.

Иначе пробвах демото на Red Alert 3 и вървеше перфектно на средни настройки и 1280x800. STALKER също няма грешка. Май засега ще си остана със старото видео, единият Crysis не си струва ъпгрейда.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 03, 2008 1:33 pm

Red Alert 3 е ебати оптимизираната игра,
При мен ми върви перфектно на високи настройки (освен сенките и анти алайзинга) а това говори много :).

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Wed Dec 03, 2008 1:45 pm

Ако погледнеш графиката за 9800ГТ, то единствените игри дето го затрудняват са Киризата на ултра Хай и World In Conflict на Вери Хай.
специално за World in Conflict или информацията е неточна или става въпрос за dx10,щото аз го разцъквам на макс настройки без никакви проблеми,даже сега пуснах един бърз бенч-средни 40,минимални 22,максимални 90.
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Wed Dec 03, 2008 10:45 pm

AlDim wrote:Постът на inkheart беше чиста проба безсмислен спам, както и почти всеки друг негов пост във форума, така че излишно се впрягаш.
Моето скромно мнение е да разгледаш някои от световните списания, които се качват в демоноид да речем и да избереш нещо съобразно цената и качестовото.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 03, 2008 11:51 pm

Celeborn Dumbledore wrote:
AlDim wrote:Постът на inkheart беше чиста проба безсмислен спам, както и почти всеки друг негов пост във форума, така че излишно се впрягаш.
Моето скромно мнение е да разгледаш някои от световните списания, които се качват в демоноид да речем и да избереш нещо съобразно цената и качестовото.
Wha...? :shock:

tomshardware.com
anandtech.com
AlDim wrote:засега ще си остана със старото видео

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Dec 04, 2008 1:17 am

tomsharware като цяло не са вадили свястно ревю от 2001 година ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Dec 04, 2008 3:39 am

Не, че нещо, ама има онлайн сайтове и форуми, които ми идват малко по-актуални от сканираните списания в демонойд.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 04, 2008 6:22 am

Мда, качеството на tomshardware падна значително последните години, но имат най-богатата база данни от бенчмаркове. Иначе за статии мястото е Anandtech.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Thu Dec 04, 2008 4:47 pm

аз лично чета предимно http://www.techpowerup.com/

ревютата им са приятно структурирани и е доста лесно да се ориентираш по тях :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Dec 20, 2008 12:06 pm

това май е най удачна за поста :)
преди в темата много хора изтъкваха превъзходството на Nvidia и че от сравнението GF 9800 GT и HD 4850.
Днес ми се отвори възщможност на един компютър да сложа и двете карти една след друга да и да видя на практика къде е истината.
Извода беше
4850 громи 9800 и то тотално
Крайзис и Far Cry 2 вървят с пъти по- гладко на 4850, особено при включени всички екстри.
GRID - също.
Assasins Creed - също.
явно 800 -те шейдър процесора срещу само 128 -те на 9800 оказват огромно вклияние.

на средни детайли двете се държат еднакво но в момента в който се включат всички екстри превъзходството на ATI лъсва.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Sat Dec 20, 2008 2:16 pm

9800 е в класа на 4830(или по-точно обратното),9800gtx+ е картата,която нвидия пуснаха да се състезава с 4850 :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests