Fable 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 09, 2009 3:51 am

Чакам за останалата част - кое точно не вярно.
Вече ти отговорих - играта със сигурност си има слаби страни и за останалите ти една-две критики нямам възражения. Колко пъти искаш да се повтарям?
Ще се цитирам
Нека по-добре аз да ти цитирам контекста на въпросния цитат, който беше така добър да пропуснеш:

"И преди да мина към хубавото..." - интродукция, веднага подсказваща на читателя, че си тръгнал да отмяташ нещо "лошо", преди да стигнеш до "хубавото" - "...да кажа две думи за графиката- има нещо гнило в арта които са избрали"

Като какво се предполага да го разбирам това? Бликаща любов?

ОСОБЕНО, след като съм ти чел следният пост за Fable 2: "На мен основния дразнител ми е цялостния дизайн като се почне с тотално несъразмерните пропорции на главния герой което ми отвява всякаква мисъл за епика и фентъзи брутализъм и ме вкарва в графата - "супер марио/зелда стайл" а.к.а. все едно за хлапета."
А) Да направиш комични пропорции + кръв Е протиречиво. Bullshit.
Fixed. Тия твои "факти", които самоцитираш по два пъти на пост, освен да съборят някого от смях, не знам какво друго постигат. Знам че се вживяваш много във форумните дискусии и подобни измишльотини ти дават увереност, но айде няма нужда.
Специално за тая история с комиксите и комичните пропорции - айде не продавай на краставичаря краставици, моля. Наличието на бруталност в комбинация с нереалистична визия не е нито нещо невиждано (всъщност присъства от най-древни времена), нито е задължително "за хлапета", а е просто СТИЛ (в случая - прекрасен такъв). Това, че си свикнал да гледаш насилието само в контекста на реалистични неща и съответно Fable те скандализира по някакъв начин и ти нарушава чувството за "епика и фентъзи брутализъм", е изцяло твой проблем.


p.s. От по-горния ти пост:
RRSunknown wrote:
AlDim wrote:Стандартите за задължително наличие на реализъм, диалози и т.н. са само в главата ти.
Стандарти за ОТВОРЕН СВЯТ - колко пъти се налага да повторя отворен и реален свят ?
Повтаряш какво за какво? You're losing me.
Или не, знаеш ли какво - не се хаби да ми отговаряш, едва ли ще измислиш нещо смислено, а и цялата тази словестна чекия бързо ми писва. Трябваше да последвам и аз примера на Колето с флейм енд рън! :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 9:18 am

Айде предадохте се защото буксувате с едно и също и то против всякаква логика.
(Несъразмерни пропорции + претенции за реализъм = провиречиво) и това важи за 90% от хората.

Фейбъл 2 не ми го цитирай защото пак не си разбрал. Изобщо като подхождаш с предубеждения за всичко и се чудиш от колко кладенеца да донесеш вода само и само да извадиш нещо от контекста не си ми убедителен.
:roll: Всъщност смешното че спорите за буквализъм и за интерпретиртане на текст както ВИЕ го възприемате а не е като да спорим за факти. Б.т.в Ако вместо Готик бях написал GTA пак ли така щеше да е реакцията ? Защото аз се съмнявам.

За финал ще цитирам точно твой пост от втора страница:
Image
Където се радват точно за това за което говоря че беше проблемното .

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Oct 09, 2009 9:58 am

Добре, защо просто не приемеш играта за такава, каквато е и да престанеш да и търсиш кусури. Като не ти харесва - не я играй!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 10:03 am

не че нещо ама изобщо не си схванал за какво спорим в момента. Спора изобщо не е за качествата на играта а за литературния анализ на текста на един материал.
Нека да припомня откъде започна дискусията:
Ей това ми е ревюто на Фейбъл 1
http://3dzone.bg/article/view/%D0%B0_%D ... %87%D0%B5/

ясно съм показал кои за мен са силните страни в играта, кои са слабите и какво търся в дадена игра за ми е интересна.

Сега желанието ми е да прочетете , да ми кажете какво е запазено и какво променено във Фейбъл 2 и с кое не сте съгласни за да стане интересна дискусия. Като за Фейбъл 2 ви приемам на доверие. Нещо повече - ЗНАМ че ще ми хареса играта като цяло , но мисля че няма да ми стане номер 1 игра а по скоро ще се нареди до Vampires, Witcher и Oblivion.
като съответно до голяма степен получих отговор на въпроса макар и помежду другите дискусии отнасящи се до това какво съм искал да кажа в материала.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Oct 09, 2009 11:14 am

Проблема при теб, е че очакваш всяко РПГ да е с отворен свят и когато това не е така смяташ играта за фейл, без да отчиташ факта, че тя си има много други достойнства, компенсиращи този "недостатък" :twisted: На мен лично първия Fable не ми хареса особено, но не отричам, че е направена с много вкус към детайлите и с доста приятна атмосфера.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 09, 2009 11:53 am

Delegat wrote:Проблема при теб, е че очакваш всяко РПГ да е с отворен свят и когато това не е така смяташ играта за фейл, без да отчиташ факта, че тя си има много други достойнства, компенсиращи този "недостатък" :twisted: На мен лично първия Fable не ми хареса особено, но не отричам, че е направена с много вкус към детайлите и с доста приятна атмосфера.
Идеално му ти го каза Делегата, Радостине.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 12:10 pm

Един пост ми се е загубил или не съм го постнал а съм затворил. Та в него се казваше:
Проблема при теб, е че очакваш всяко РПГ да е с отворен свят и когато това не е така смяташ играта за фейл, без да отчиташ факта, че тя си има много други достойнства, компенсиращи този "недостатък" Twisted Evil На мен лично първия Fable не ми хареса особено, но не отричам, че е направена с много вкус към детайлите и с доста приятна атмосфера
За какво говорим :) МНого добре си го отчитам и за разлика от теб на мен всъщност първия Фейбъл ми хареса доста и не само че не я смятам за фейл но съм я минавал два пъти. Просто изразявам анализа на ситуацията - а това че съм очаквал отворен свят не е дошло от само себе си а от Хитрите трейлъри и обещания които показваха само града със скриптираните хора и загатваха точно за голям и отворен свят. Не виждам и защо се захващате за даден елемент и почвате да демонизирате всяко изказване за него. В материала съм коментирал и доста други неработещи неща или кофти реализирани като стареенето например които също са част от света.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Oct 09, 2009 2:59 pm

Ти от кога вярваш на обещанията на разработчиците? :P

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 09, 2009 4:08 pm

"Предадохме се" с валидна аргументация поне :lol:
RRSunknown wrote:Б.т.в Ако вместо Готик бях написал GTA пак ли така щеше да е реакцията ?
Не, тогава щеше да бъде нещо от тоя род:

:shock: :o :lol:

Специално логиката и аргументацията не са ти сила в тази тема, така че поне не се репчи с тях.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 4:16 pm

Аз не виждам нищо което да ми оборва твърденията така че докато не видя ще продължа да си ги поддържам.
Айде предадохте се защото буксувате с едно и също и то против всякаква логика.
не е никакъв аргумент а констатация. Прави разлика между двете.
А се предаде защото с репликата.
Повтаряш какво за какво? You're losing me.
Или не, знаеш ли какво - не се хаби да ми отговаряш, едва ли ще измислиш нещо смислено, а и цялата тази словестна чекия бързо ми писва. Трябваше да последвам и аз примера на Колето с флейм енд рън! Laughing
Се измъкваш от аргументация под предлог че е прекалено над достойнството ти да се аргументираш в темата която е прекалено долнопробна "словесна чикия" (макар че половината от словесната чикия е твое дело като обем). и подчертаваш че аз нищо смислено не съм казал (кое само по себе се абсурдно при положение че поне половината неща които съм казал са някакви сравнения и факти които могат да се проверят вендга).
От тези думи (и от следващите) съдя че не можеш да извадиш ясна аргументация подкрепена с факти за тезата си и преминаваш на лични нападки на основата - "По старши разбирач дава светата истина на по-младшия който трябва да не се репчи а да приема на доверие."
Сега ако бъдеш така добър и ти се продължава дискусията продължи е не с "cool" реплики с които ме "слагаш на мястото ми" а както се прави - с цитатчета и отдолу с конкретни данни за лъжата на цитираното.



Ти от кога вярваш на обещанията на разработчиците?
Викаш ако направя Гилд Уорс 2 фърст пърсън кооп шутър във фентъзи нива няма да си изненадан така ли?

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Oct 09, 2009 4:40 pm

От GW2 имам толкова ниски очаквания, тъй че каквото и да я направят все ми е едно. И престани да се мъчиш да излезеш на глава с АлДим, виждаш, че не ти се удава особено :P По-добре насочи енергията си към нещо по-ползотворно :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Oct 12, 2009 10:55 am

Как мога да скипвам проклетите гадни кърсцени!!!!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 12, 2009 11:11 am

Не можеш - гледаш и търпиш.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 12, 2009 11:59 am

Ъъъ... какви кътсцени, какви пет лева?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Oct 12, 2009 12:45 pm

В началото на играта има поне 10-на. седиш и слушаш само...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests