Fable 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Fable 2

Post by AlDim » Tue Oct 14, 2008 10:06 am

Премиерата на Fable 2 наближава, така че е време да се пусне тема.

А докато чакате, ето нещо много готино, което дори може да ви изкара някое бонусче в самата игра!

http://www.xbox.com/en-US/games/splash/f/fable2/
(забавно ритане на кокошки, с което се изкарв 1000 злато за играта и малка нелинейна флаш игричка-постановка, даваща различни бонуси в зависимост от това колко добро и зло правите и като че ли определяща произхода на героя във Fable 2)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Oct 16, 2008 11:31 pm

Излезе.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 17, 2008 12:53 am

Излезе за вас, пиратстващи гадове. :x

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 17, 2008 2:09 am

Нямам никаква представа за какво говориш.

Освен това ще използвам една народна мъдрост, която характеризираше твоето положение в София преди няколко месеца с бокса ти:

"ГА ЯДИ КИБАБЧИТАТА ЦЕЛИ НИ ТИ БЕШИ ЛОШО, А?" :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 17, 2008 4:14 am

I'll show you mine, you show me yours:
Spoiler: show
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 10:22 am

Комплексар.


И не схващам къв ти е проблемът да я изпиратстваш, като после ше си я купиш ениуей :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 17, 2008 10:37 am

Roland wrote:Комплексар.


И не схващам къв ти е проблемът да я изпиратстваш, като после ше си я купиш ениуей :roll:
+1

Точно, Сашо. Тва е се едно да пиратстваш Фолаута или Гиърс 2 или което и да е подобно...Просто мен Фейбъл 2 не ми е толкова на сърце (Но се надявам да стане).

п.с. половината от оригиналните ти игри са доста тъпи.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 11:05 am

AlDim wrote:I'll show you mine, you show me yours:
Spoiler: show
Image

You were saying?
Spoiler: show
Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 17, 2008 12:08 pm

Гахахах, шлем на Чийфа. Симьоне, само не разбрах кой ти говори на тебе, че се обаждаш.

Коле, ти пък си добре дошъл да изброш половината "доста тъпи". :lol: Също с нетърпение чакам да ти видя оригиналките на Fallout 3 и Gears of War 2 през следващите месец-два.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 17, 2008 12:26 pm

На Фолаута - със сигурност ще. И плс дай да не се заяждаме за това, аз евала ти правя за това че даваш пари за оригинални, но аз просто ги нямам. А и не ми се чака месец за да играя Фолаут или Фейбъл...

По темата - в момента ъпдейтва играта, току-що свърши и сега почвам, очаквайте първи впечатления до час-два, ако ви е интересно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 17, 2008 12:37 pm

мен ме интересуват само две неща.
Първо: света отворен ли е за обикаляне навсякъде и можеш ли да прескочиш първата оградка и да преплуваш реката само защото те кефи (тип Обливиън и Готик) или е като в стария Фейбъл и Уичър- невидимата стена те спира а героя ти не може да прескочи 50 см ограда и да влезе в гората която виждаш зад нея?
И второ - има ли реални диалози или като в стария Фейбъл- дават ти задание, героя мълчи и казва да или не и с това се изчерпва целия диалог.?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 17, 2008 12:39 pm

Коле, "заяждането" в таз тема беше съвсем добронамерено. Пределно ми е ясно ми е, че в БГ са по-сложни нещата.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 17, 2008 12:42 pm

Първо: света отворен ли е за обикаляне навсякъде и можеш ли да прескочиш първата оградка и да преплуваш реката само защото те кефи (тип Обливиън и Готик) или е като в стария Фейбъл и Уичър- невидимата стена те спира а героя ти не може да прескочи 50 см ограда и да влезе в гората която виждаш зад нея?
И второ - има ли реални диалози или като в стария Фейбъл- дават ти задание, героя мълчи и казва да или не и с това се изчерпва целия диалог.?
Open world е, да. Можеш да ходиш/плуваш където душа ти иска. И оградки могат да се прескачат даже. :lol:

Колкото до диалозите - системата е допълнително развита, но е подобна на старата. Тук идеята е да "разговаряш" с expressions, не с изтърканите диалози, на които сме свикнали.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 17, 2008 4:15 pm

Поиграх 3-4 часа. Ами хубава е играта и определено ще удари хубави ревюта. Проблемът е, че първия Фейбъл мен много не ме трогна (да не казвам, че и до днес дори не съм го довършил). Аз съм "powergamer" (или поне бях) и за мен е важно да се качват нива, да има предмети и т.н., следователно всичките забавни expressions и emotes не ме греят особено, не съм седнал да играя Sims баси. Кучето изключително много кефя, кръстих си го Рапан (!!!) и го научих на един трик и даже намерих книга, за да прави повече демидж. Освен това ми показва къде има сандъци или заровени неща в земята, мнооого готино.

Битките са сравнително приятни, макар че като никога реших да играя файтър и освен да се набирам на Х-а друго не правя засега. Добро впечатление ми направи, че за тази 3 часа игра имаше поне 5 ситуации, в които да избирам между добро и зло, уви само в една от тях имаше видимо в света последствие.

АлДим не е прав за оградите - не можеш да ги прескачаш като преди и толкоз, отвратително ДОСАДНО е да трябва да заобиколя, защото героят ми не може да се качи на ръбче, което му е до коляното, но (забележете) може да скочи обратно от там, е бати свободата на движение няма що...

За диалозите - дотук реално погледнато не съм водил нито един нормален диалог, но аз и не припирам за това, добре че има бърз бутон за скипване на даването на куеста и директно го получаваш. Гайд-стрелката към куестовете също кефи и помага за бързо циклене без мотаене.

Ботъмлайн: на фона на вече излезлите заглавия (Фолаут + Сеинтс Роу) и задаващата се болница в лицето на Гиърс 2 засега удрям една пауза на Фейбъла, но определено ще го довърша...някога. Освен това гледах едно филмче на Голдън Екс-а и изглежда много аркадно-зарибително (който е играл 3ойката на автомат знае) и съм се навил да я пробвам и нея тия дни.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 17, 2008 4:24 pm

Това за оградите го прочетох и на друго място. И ако предния път бях склонен да им простя заради ограниченията на Xbox единицата тоя път няма как да минат с това оправдание. За мене е просто тъпо при наличието на игри като GTA4 да речем да има подобни ограничения при open world игра.
Като ще правят open world да я направят както трябва де еба- има Gothic има Oblivion , Two Worlds ако щеш- как там е възможно да тръгнеш по права линия и да не налага да зациклиш на 20-тия метър от оградка а във Фейбъл има такива ограничения?

П.С.
Голдън Екс-а и изглежда много аркадно-зарибително (който е играл 3ойката на автомат знае) и съм се навил да я пробвам и нея тия дни.
най вероятно си мислиш за Golden axe Revenge of the Death Adder която е за аркади и се явява 3.5 между двойката и трета част която (трета част) излиза само за SEGA Genesis. В аекадната героите бяха един дребен с тризъбец, великан с джудже на гърба си, варварина и една кентавърка и в Golden Axe 3 бяха варварин, амазонка, пума-човек и един брадясал затворник с маска :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests