Fallout 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2010 9:06 pm

А някаква идея как да си оправя цветовия проблем в двойката?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Apr 11, 2010 9:26 pm

Ако е това, което си мисля - пробвай да пуснеш един Win 98 compatibility mode с 256 цвята (right click на exe-то). Или просто си вземи играта от GoG, където съвместимостта с нови системи е уредена по начало.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2010 10:42 pm

Кат влезеш в кю-то, ше ме спасиш, че съм компютърно неграмотен...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Apr 11, 2010 11:08 pm

Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Apr 11, 2010 11:16 pm

п.п. RRS, нещо не ми е ясно какъв точно ти е проблемът с визията на Fallout 3 за 360. Аз нямах никакви възражение точно в това отношение.
Много просто - поста е от миналата година когато я пусках на телевизора.
Понякога си туийквам персонажа по различен начин (особено ако е за меле), но най-важното е да се груха повече на perception, intelligence и agility. Luck над 5 никога не ми е трябвал (дори със Sniper пърк) и гледам да нямам умения под 5
Персепшън ти трябва само ако играеш с далекобойни пушки. Държа да подчертая че перка снайпер далеч не означава че трябва да играеш снайперист - напротив ако като мен ползваш картечници ще оцениш големия критикал при вкарани 200-300 патрона за всеки от който се смята критикала отделно.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Apr 11, 2010 11:34 pm

Ми точно, аз така обичам да играя - да ги целя от майна си, по възможност с Gauss Rifle или нещо плазма, и пак да ми дава 95% chance to hit с прицелване.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Apr 11, 2010 11:59 pm

При това положение наистина трябва персепшън но това е вид специализация. Също както меле персонаж.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 12, 2010 12:09 am

Roamer wrote:http://www.sevenforums.com/tutorials/31 ... -mode.html - това помага ли?
Уви, не...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Apr 12, 2010 12:16 am

Problem fixorzed and haxorzed.

http://www.gog.com/en/forum/Fallout_Ser ... rs_problem

Простичък Direct Draw бъг.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 12, 2010 8:15 am

Бързите 5-6 часа игра :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 12, 2010 9:45 am

Така е с Благите Класики (ТМ) :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Apr 12, 2010 10:07 am

Luck 6 трябва единствено за строга специализация критикъл снайпер, тъй като е условие за уменията More Criticals (3 нива по 5% шанс за критикъл) и Better Criticals (20% към щетите).

На практика в сингъл играта никога не съм ги ползвал, тъй като Sharpshooter/Sniper са ми достатъчни срещу AI-то.
В онлайн версията обаче са на почит, особено от руски педалчета с aimbot и 200% sneak - умираш от критикъл в очите от 50 хекса на секундата без изобщо да ги видиш. :roll:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 12, 2010 10:09 am

ахахахахахах това колко брутално звучи....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 12, 2010 10:29 am

Е все пак в случая не говорим за Fallout tactics а за Fallout 2 - аз лично тази играя обичам да я играя по- социално а не да специализирам бой.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 12, 2010 10:40 am

Относно двойката -

Не знам какво е почнал на играе Симеон, но дано не е версия 1.00, че е малко разбъгясана. 1.2 е най-доброто от оригинала, а един лудак пусна преди две седмици Fallout Restoration Project 2.0, което практически добавя едно 50% към играемото време (нови куестови, разширени стари) и още 4-5 нови локации, които Байоуеърци са заложили в програмния код, но не са имали време да развият.

Иначе, за умения едн схит -

Гифтед за мен си е направо чийт :mrgreen: затова никога не го използвам. Финесът и мен много ме кефи, а от статистиките гледам да имам приличен късмет, ловкост и акъл (най-важната от сичките). Иначе съм отявлен наркоман, което ми помага с другите статистики (и понякога ме преебава насред бой, но така ми е по-интересно).

Също така, Perception не ти помага само на точността в бой и на скоростта на реакциите ти - помага ти да "забелязваш" неща по-лесно (когато е поне на 6), което е полезно за някои куестове.

На едно място имаш възможност да си вдигнеш късмета с 2, така че не го ръгай на 9 или 10, ако вече не си го направил.

Кефя се на всичките видове бойни умения, като най-куул оръжието в играта е Energy Weapon (две са всъщност), но пък най-доброто е Small Gun. Има и някои доста яки Big Guns. И меле-оръжия. И hand-to-hand oръжия. Абе от всичко си има по нещо готино. Освен гранатите. Те смърдят. Без плазмената, обаче.



Имай предвид, че добър процент Unarmed ще ти е нужен в поне два случая, даващи МАСИВЕН експириънс. Аутдоорзмън те спасява от много вонливи encounter-и в пустинята и дори си има един готин пърк, който практически ти позволява да го вдигнеш до около 100 и нещо (от повече няма файда) само с 25 skill points разход.

От небойните умения Science и Рипеърът са също бая важни, както и Доктор и Локпик. Последното ще ти трябва навсякъде, а първите три за конкретни куестови и сладки бонуси, но и четирите ти трябват поне на 80%, а науката - колкото е възможно повече.

Но небойното умение, от което съм видял най-голяма полза, е Speech - абсолютно задължително е за мен.

НЕ вдигай умения до повече от около 150% процента. Не съм видял смисъл от това до момента, освен в случая с Gambling - с около 200% можеш да навъртиш 99999 лева за 5 минути от комар още в първата една трета от играта.


Поправка към билийфконтрол - Better criticals НЕ добавя 20% към щетите, а добавя 20% към critical table-a при изчисление на critical hits. Тва значи, че ако преди тоя пърк би халосал някого и би му направил троен демидж, след тоя пърк би му направил следващия най-як критикъл, примерно четворен демидж и осакатяване. Само ако имаш Better criticals имаш шанс да убиваш вразите с един удар. (което понякога води до един много неприятен бъг, но дано не ти се случва).


Още нещо - купи си колата при първа възможност, от NPC-тата най-голяма файда съм видял от Сулик и Касиди. Не им давай автоматични оръжия!!!!

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 23 guests