Забранена любов!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Oct 06, 2008 5:14 pm

Super M wrote:Погледнах няколко кадъра от Vbox-а. Всъщност, изглежда така сякаш наистина е латино-американски :)
Това беше най-забавното в трейлъра. Гледаш латиноамериканска атмосфера и трамваи за фон... Много яко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Oct 06, 2008 5:22 pm

Може ли линк за vbox-а, че нямам сили да преровя всичките клипове на Таня Боева и признания на тийнейджърки? Благодаря предварително :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Oct 06, 2008 6:19 pm

Тука има няква: http://www.vbox7.com/play:d193ee5f
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Oct 06, 2008 6:49 pm

Благодаря. Голям е ужас наистина, даже не толкова актьорите ме потрисат, колкото репликите, които излизат от устите им...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Oct 06, 2008 6:53 pm

Пропуснал съм го засега, но откъсът дето го пуска Марфа ми харесва доста повече от латино сапунките. Първо, мацките имат много по-изразителни муцки, а мъжете са по-профилни, не толкова зализани като латиносите :o Второ, репликите са доста по-човешки някак си:
Диана, искаш ли още ориз...

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 06, 2008 11:53 pm

Пред този начин на игра, онзи, който играеше бавно развиващ се в Биг Брадър 4, си е направо за Оскар.
Винаги съм се чудила, няма ли някой наблизо, който да чува точно колко неестествено стои това на лента, а не на живо от сцената на театър?!

Вчера хванах първи епизод. Почти целия изгледах. Естествено, ще има много либоф - наполовина брат и сестра, май от различни майки, но родени на една и съща дата (нямам идея... това е част от интригата, ай гес)... Накрая, обаче, доброто ще възтържествува и те ще се окажат само чичо и племенничка... примерно.
Мисля да не си късам нервите с повече епизоди, за да проверя. :shock: :shock: :shock:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Oct 07, 2008 12:48 am

Да, да, гледах го. Че даже и познавам престъпни... опс, сценариститие отговорни за това :lol: А ако ви кажа как се пише сценария за отделните епизоди направо ще паднете :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Oct 07, 2008 7:28 am

Ти недей да му береш гайлето за нас. Ако трябва, ще се хванем здраво. Разкажи!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Oct 07, 2008 4:55 pm

Гледах част от епизода...
Адски ме подразни това, че оня, който трябва да се изживява като Лошото Момче (а иначе мяза на улегнал млад мъж с две деца, какъвто вероятно е) говореше като да не е завършил трети клас. Ок, може да искат да подчертаят, че е беден, но това значи ли непременно да е и прост?
Иначе момичето, което играе богата дъщеря е много красиво, но толкова превзето играе...
А и цялото общуване между тях (вероятно бъдещи главни герои) изглеждаше по-фалшиво от банкнота от 28 лева. :?
Иначе на вид са го докарали...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Oct 07, 2008 5:22 pm

Marfa wrote:Ти недей да му береш гайлето за нас. Ако трябва, ще се хванем здраво. Разкажи!
Ми, честно нз откъде да почна.
Първо в целият проект няма нищо авторско. Става дума за английска сапунена опера, която трябва да се адаптира за българския зрител. Тоест продуцента идва, хвърля синопсисите, и им казва: търсете далогисти дето да го шибнат в бг диалог, и тва е. Отчано са се опитали да им обяснят, че адаптацията няма да стане, ако не променят характерстиките на пресонажите, тоест така измислени са недостоверни са българският реализъм (ама как го казах). Продуцентите обаче, по правило не слушат никого, и в крайна сметка първите 20 епизода, са ама едно към едно, с английската боза.
Второ нито един от назначените сценаристи, няма опит в това.Нямат и един написан сценари, дори на студентско ниво. Освен това половината сценаристи са журналисти. Сценаристите, 10 на брой, не работят заедно, а се редуват на епизоди. Правете си изводите!
Трето, разбработените персонажи са направени по едни адски дебилни схеми. Отчаяната майка, злия татко, женкаря и прочие... забранено е да излизат от тая характеристика (което мисля, че е нормално за сапунка).

И да, има и още един екип от организатори и представители. Представител на Нова, на продуцентите и на още няколко звена в продукцията. Всеки един от тях дърпа към себе си, почват се некви дребни интрижки и по тоя начин хаоса става пълен.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Oct 07, 2008 5:53 pm

Звучи толкова... обещаващо... И същевременно толкова... нашенско... Гха!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Oct 07, 2008 7:49 pm

Мен ме подразни точно това - опитът да пренесат в България едни модели, дето като ги гледаме по венецуелските сериали са ок, ама у нас няма как да станат. Примерно богатото семейство, дето си жени дъщерята в Александър Невски, толкова нереално изглеждат, че са смешни.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Oct 07, 2008 8:23 pm

Inkheart, какво се занимаваш, ако не е тайна? Звучиш така, сякаш си доста запознат/а с кухнята на въпросния сериал...
VMITW!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 07, 2008 8:53 pm

Учи в НАТФИЗ.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Oct 07, 2008 10:19 pm

Marfa wrote:Тука има няква: http://www.vbox7.com/play:d193ee5f
Извинявам се за тийнлогизма, но ЗОМГ ЗОМГ ЗОМГ НЕМА ТОЛКО ЗЛЕ!!!!!!!!!

Обзе ме внезапен порив да си извадя очите с нокти, да ги натъпча в ушните си миди и да си напълня празните очни дъна с живак. КАКВО Е ТОВА И ОТ КОЯ ВСЕЛЕНА ИДВА?


Екстремният мазохизъм никога не ме беше изкушавал. Досега.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests