Забранена любов!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Fri Oct 10, 2008 10:18 am

Amelia wrote:...Относно соц филмите - има доста хубави, но на някои хора просто им се драйфа от сетинга и елементарното проповядване. Аз имам подобен проблем с Няма място за старите кучета, примерно, ма ето, взе сума Оскари горкия.
Освен филми, някога имахме и актьори, които погребваме един по един последните години. Сега кво имаме? Хубавата Елена? Йоана Буковска? Чочо Попйорданов? Мъка...
Amen to that! И аз им се дразня, защото дори един скеч не могат да изиграят като хората. И не са смешни. И като говориме за соц-кино, наситина оттогава насам посоката е надолу. Помня много приятни детски филми от онези времена, а този жанр изчезна за сметка на нехигиеничните недоразумения на "новото" българско кино. На мен ли само ми се струва , че само българското кино заора така след "прехода". И руското, чешкато, полскато кино и т.н. са минали през тежки времена, а виж ги сега. Бълват филми, които най-малко местната публика цени и харесва, а някой чат - пат стават за гледане и навън. Дори сред руските "бандитски" филми има заглавия, които си стават за гледане, може би дори колкото "Бягство от затвора".

За да не бягам от темата - това недоразумение за което е темата е дори по-зле от "Клиника на не-знам-кой етаж" и "Морска сол", което потвърждава тезата ми за низходящата тенденция в качеството на бг филмите.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 10, 2008 10:35 am

Сега се сетих за нещо, което БТВ правеха - "Той и Тя". Беше някаква ситуационна комедия пак директно адаптирана от чужд филм. Сценарият беше навързани скечове, нищо осбено. Въпросът е, че беше гледаема именно защото актьорите не преиграваха.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Fri Oct 10, 2008 11:43 am

Morwen wrote:Сега се сетих за нещо, което БТВ правеха - "Той и Тя". Беше някаква ситуационна комедия пак директно адаптирана от чужд филм. Сценарият беше навързани скечове, нищо осбено. Въпросът е, че беше гледаема именно защото актьорите не преиграваха.
Но пък доста зор виждаха да адаптират проблемите на главните герои към бг реалността - все пак сериала е френски. А "Тя" беше доста грозновата. Но наистина беше мааалко по-добре от останалата тв слуз.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Oct 10, 2008 11:57 am

А Юлиан Вергов - "той", не е завършил ВИТИЗ, което вероятно е някакво обяснение на феномена с непреиграването в български филм.

По темата - в 5-те минути, които гледах, силно се впечатлих как Ники Илиев успява да изглежда потресаващо. Нещо трудно постижимо в неговия случай, предвид колко хубаво момче е в действителност. И с тоя тембър, дето във всеки момент го чакаш да се закашли, изобщо не става за тая работа, милият.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 10, 2008 12:32 pm

А, моля ти се! Той е Елитен Театрален Актьор И Режисьор, ако правилно знам!

Иначе е хубаво момче основно без дрехи, ама пак си му остава твърде голяма главата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 10, 2008 12:44 pm

Мисля, че го бъркаш с някой, не е режисирал нищо и наистина не е завършил НАТФИЗ. Театрален актьор е, но ние на практика нямаме само филмови актьори с изключение на статистите по чуждите продукции вероятно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Oct 10, 2008 12:52 pm

Морви, струва ми се, че Рол имаше предвид Николай Илиев - от втория абзац на изказването на Jen :) Николай Илиев като че ли наистина се мисли за Елитен Театрален Актьор и Режисьор :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 10, 2008 12:55 pm

Него, да. Макар че "Николай" звучи странно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Oct 10, 2008 1:38 pm

Roland wrote:А, моля ти се! Той е Елитен Театрален Актьор И Режисьор, ако правилно знам!

Иначе е хубаво момче основно без дрехи, ама пак си му остава твърде голяма главата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Е, стига де, хубава си му е главата. :) Виж, за без дрехи не знам... след малко ще го гугълна да проверя. Той май само едно нещо е изрежисирал в знаменателната си режисьорска кариера - дипломната си работа. Във Възраждане. Но не съм го гледала и не мога да се произнеса.

Елитен Театрален Актьор И Може би Скоро Режисьор е Владо Карамазов, Ники Илиев е "масов". :mrgreen:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sat Oct 11, 2008 10:58 pm

Единият от актьорите в сапунката все още следва Актьорско в НАТФИЗ. Се тая, най-добрият актьор го убиха в първия епизод, смятай :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Oct 11, 2008 11:24 pm

Кое това, Тити ли? Спокойно бе, загубеният му брат-близнак ще се появи в двайсе и седма серия да кажем.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Oct 15, 2008 12:45 am

Marfa wrote:Кое това, Тити ли? Спокойно бе, загубеният му брат-близнак ще се появи в двайсе и седма серия да кажем.
между другото първите 20 епизода са заснети, в момента снимат нейде към стотният. Отде пари за глупости вееее :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Oct 15, 2008 8:52 am

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 15, 2008 9:31 am

Да живей!
And you can't dance with a devil on your back...

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Oct 15, 2008 3:02 pm

БТВ най-учтиво бях помолен за кажа на приятели и познати да оставят положителон мнение за сериала, в сайта им :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests