Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Apr 04, 2009 2:22 am

Значи, аз понеже нямам финансовата възможност да си поръчвам "десетки комикси всеки месец", някакси не ме кефи да си поръчам книга за 13 долара и да платя още 10 доставка. Не е гот, един вид. И в кашоните на амазона нон-стоп се блъскат по ъглите всякакви книжни тела, да не говорим, че на мен от сума време повечето единични неща, независимо книги или филми, ми ги пращат в съвсем същите пликове, в които и букдепозитори.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 04, 2009 2:27 am

Е, ако поръчваш неща поединично, да.

Аз поръчвам обикновено веднъж месечно и повече неща накуп - или по-малко, но по-скъпи, като ДВД-бокссетове или някой и друг омнибус. А при по-висока сума на поръчката се избива сумата от транспорта, както знаеш. Таксите за артикул пък обикновено най-малкото се компенсират от Амазонското намаление, а често и си на сметка - обикновено колкото по-висока е коричната цена, толкова повече спестяваш от намалението.

Така че Амазона повече ме устройва. И не съм имал проблем с амбалажа им, освен в буквално единични случаи.

Единственото предимство на БД-то от моя гледна точка е малко по-бързата доставка. На мен обаче няколко дни в повече не са ми фатални. Не е като да нямам какво друго да чета/гледам.

Но за единични поръчки на книги/комикси с меки корици БД-то изглежда по-удобно. Този вариант обаче не ме касае.



Така че на въпроса в заглавието на темата бих отговорил със "Зависи какво четете, по колко неща наведнъж си поръчвате и с каква честота". В този смисъл БД-то е по-удобно за доста хора тук. За мен по-скоро не. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 04, 2009 1:55 pm

Току-що ми донесоха и втория комикс от поръчката от Букдепопозиторито. Всичко е точно. :D

Може и да продължа да поръчвам по някой и друг комикс от тях. Даже съм склонен да направя експеримент за амбалажите им. Имат омнибуса на Ънкени Х-Мен за малко над 80 долара, което е добра цена предвид редкостта му (от канадския Амазон пак излиза някъде толкова с доставката, в другите отдавна е изчерпан). Може да пробвам да го поръчам и да видя в какъв амбалаж ще ми го пратят - логично е да е нещо по-здраво от хартията за писма.

Та ще им дам още шансове. На този етап съм доволен от тях - за единични поръчки на отделни заглавия. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Apr 04, 2009 2:18 pm

Мда, аз продължавам да съм все така доволен - току що получих книги, пратени от тях в сряда. :P

Поне за книгите, които предлагат (все пак по-малко от амазон, спор няма), аз не виждам по-добра алтернатива. В случая с комиксите може и да не са най-добрата опция, но поне имаш избор.
А ако гледаш това -
Uncanny X-men: Omnibus v. 1 (Hardback)
Hard to find title available from the Book Depository
Free worldwide delivery
$110.85
хич не са "малко над 80 долара". :twisted:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 04, 2009 2:32 pm

Оф, да бе, още не съм свикнал, че трябва да нагласям валутата, онова е било в евро. :mrgreen:
Е, значи специално омнибусът ще се взима от канадския Амазон, ако се взима. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Apr 07, 2009 9:13 am

Пристигнаха ми още две пратки от Bookdepository-то. Лелките в пощата се оказаха достатъчно далновидни, че да ги съберат заедно и да ми пуснат една бележка, та тая сутрин се оказах приятно изненадан :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Apr 07, 2009 10:11 am

На мен всеки път ми оставят едно известие, на което пише "Малки пакети - 3 бр."

Лошото е, че с тези яки цени ме обхвана сериозна мания за купуване, и рафтовете с нечетени книги усилено нарастват. :lol:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Pikel
Commoner
Posts: 34
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:33 pm

Post by Pikel » Fri Apr 17, 2009 5:06 pm

Здравейте,
Видях, че тук има доста хора, които са си поръчвали книги от Amazon и реших да попитам набързо дали съм разбрал правилно как ставан нещата :)
Правя си дебитна карта, регистрирам се в амазон, поръчвам и готово :) Само не разбрах точно къде пристигат книгите, плаща ли се някакво мито, килограм и т.н. Ако някои му се занимава да ме светне за тънкостите на "занаята" в 2-3 изречения ще съм му много благодарен.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Apr 17, 2009 5:08 pm

Като за начало те съветвам да прочетеш тази тема и вероятно ще получиш отговор на повечето си въпроси, ако не и на всичките.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Pikel
Commoner
Posts: 34
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:33 pm

Post by Pikel » Fri Apr 17, 2009 5:33 pm

passer-by wrote:Като за начало те съветвам да прочетеш тази тема и вероятно ще получиш отговор на повечето си въпроси, ако не и на всичките.
ОК. Просто исках някои черно на бяло да ме светне, но ще я прочета и пак ще питам, ако нещо не ми е ясно.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Apr 17, 2009 5:37 pm

Само не разбрах точно къде пристигат книгите, плаща ли се някакво мито, килограм и т.н.
В общия случай пристигат в пощата, оттам ти пращат една бележка да ходиш да си ги вземеш. Мито не се плаща доколкото знам, поне при поръчки, които са за по-малки суми.

Anyway, пробвах и аз Book Depository и съм много доволен. Книгата дойде за 4 дни и в перфектно състояние, макар да е доста тухлеста.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Pikel
Commoner
Posts: 34
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:33 pm

Post by Pikel » Fri Apr 17, 2009 11:54 pm

Прочетох темата и има още някои неща, които искам да питам и не ми станаха ясни:
1) Има ли значение от коя банка ти е дебитната карта и например като съм решил да поръчвам от американския амазон каква трябва да е валутата в дебитната карта ?
2) Има ли някакво значение колко е голяма пратката, защото съм си намислил да си поръчам бая книги ( над 20 излизат може би). Ако пратката е по голяма плаща ли й се мито, пак ли си пристига в пощата, има ли някакъв free shipping или той важи само за САЩ ?

Мисля, че засега е това. Мерси за помощта предварително :oops:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 18, 2009 12:06 am

1) Не. Валутата най-добре да е щатски долари, а картата - за предпочитане Виза Класик или Мастъркард.

2) За доставки от американския Амазон плащаш мито само когато си избрал най-бързата доставка, защото тогава колетът ти идва с куриер като UPS или DHL и почти винаги се задържа в митницата на летището. Препоръчвам ти винаги да ползваш средната - Expedited Shipping. Като примерни срокове на доставка дават 2-3 седмици, но на мен ми идват нещата обикновено за 7-10 дни.

Безплатна доставка няма. Но е изгодно да поръчаш повече неща наведнъж, вече споменах защо малко по-горе. :wink:

Уточнявай, че искаш нещата си в една пратка, защото има и опция да ти пращат всеки отделен артикул щом им дойде в разпределителния център, ама тя струва майка си и баща си. В такъв случай плащаш еднократна сума за пратката - около 6-7 долара при средна скорост на доставка. Тогава, ако поръчаш много неща, от Амазон понякога ги пращат в повече от един кашон за удобство, но не ти взимат допълнително пари.



Следи си акаунта. Като видиш, че пратката е в процес на обработване, това обикновено означава, че са ти дебитирали картата. Малко по-късно пратката ти е обявена за потеглила и обикновено пристига около посочената в потвърдителния и-мейл примерна дата или по-рано.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Apr 18, 2009 7:16 pm

Само да отбележа, че няма проблем сметката за картата ти да е в левове, ако така ти е по-удобно, не е задължително да е в долари или евро.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Apr 18, 2009 8:30 pm

passer-by wrote: Валутата най-добре да е щатски долари, а картата - за предпочитане Виза Класик или Мастъркард.
Тука бъркаш малко. Най-добре е да е в евро, поне ако става въпрос за Visa. Причината - основната разплащателна единица на Виза е евро, и дори картата ти да е в долари, при плащане ги обръщат първо в евро по техен фиксиран курс, след което обратно в долари към конкретния сайт. Иначе и левове, и долари се превалутират 2 пъти, а еврото - само веднъж. Но не е голяма разликата, някакви стотинки.

Пратки на стойност до 150 евро или равностойността им в друга валута, получавани от юридическо лице (амазон) са освободени от мита и данъци, независимо от коя държава идват. В сила е от няколко месеца.

Все пак е добре да се знае, че освен еднократната сума за доставка от рода на 4 до 7 долара, основната тежест идва от такса доставка на всеки артикул, която е още толкова.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests