Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Tue Aug 10, 2010 8:13 pm

Здравейте,

Утре вечер, 11.08, ще поръчвам от буукдепозитъри, така че, ако някой иска, можем да си разменим e-mail-ите, за да вземем отстъпката . Пишете ми на ЛС :).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 16, 2010 7:02 pm

Цялата тема изчестох и не можах да разбера как се процедира ако не можеш да дадеш адрес на bookdepositary а искаш да получаваш в пощата откъдето да си го вземеш лично.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 16, 2010 7:14 pm

Освен да се разбереш с работещите в пощата да ти носят само известия (което си е обичайната процедура в повечето случаи, поне по моя опит), друго не ми идва наум.

Или пък някакъв друг адрес, в работата примерно, знам ли и аз, зависи дали е удобно при теб. Или някой приятел.

Какъв е проблема в твоя случай, че трябва да си ги взимаш винаги от пощата?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Aug 16, 2010 7:21 pm

Освен да си наемеш пощенска кутия или ако имаш уговорка с пощенските служители, да пишеш самия адрес на пощенския клон, не виждам как ще стане.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 16, 2010 8:10 pm

Проблема ми е много прост - на адресната ми регистрация пребивавам само след 19:30 часа и сутрин до 9:00. Посмъртно няма как да ме намери пощальон нито с пратка нито с известие а знам че искат подпис за да оставят пратката. На работа е по-логично да ме намерят но и там не е сигурно а нямам желание колеги да ми поемат кореспонденцията. Пък и не е сигурно дали ще остана там на работа и най -глупавото нещо което може да се случи да ми пратят там пратката а мен да ме няма.
Затова винаги като поръчвам нещо слагам уговорка да ми го доставят до офис на куриер откъдето да си го взимам. Това е и единствената причина да не си вадя карта и да поръчвам неща от чужбина. Иначе преди поръчвах през един приятел който обаче пак е извън България и отпада като вариант.


Сега ми хрумна друго нещо като четох горния пост - баща ми има наета пощенска кутия в пощата тъй като е радиолюбител и постоянно му пращат разни неща. Дали мога да посоча тази кутия като дестинация за доставка.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 16, 2010 8:21 pm

Бе знам са такива правилата, но при мен никога не са ми искали подпис, като са ми носили пратки от BD до вкъщи. Всъщност неведнъж родителите ми са ги получавали вместо мен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 16, 2010 8:33 pm

Да де ама аз съм сам и няма кой да ги вземе затова едва ли ги биха ги оставили пред вратата.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Aug 16, 2010 8:49 pm

Пратките от BD са най-обикновена въздушна поща, за получаването на която не се изисква никакъв подпис. Дали ще ти доставят известие или ще ти метнат самия пакет с книга в/пред/върху пощенската кутия или вратата у вас, зависи изцяло практиката на местните пощальони.

Нашите абсолютно винаги носят известие, никога самите пратки. Така е от много години - още в края на 90-те имах абонамент за различни списания и дори за тях ми носеха известия.

Не виждам никакъв проблем да ползваш пощенската кутия на баща ти. Някои магазини не доставят до PO Box, но конкретно за BD не съм срещал подобно ограничение. Предполагам, че можеш да изпишеш пълния адрес на пощенския клон с пощенската кутия в края.

Не пречи да им пуснеш едно запитване, ако те притеснява, а и попитай в пощата.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Tue Aug 17, 2010 4:40 pm

RRSunknown wrote:Да де ама аз съм сам и няма кой да ги вземе затова едва ли ги биха ги оставили пред вратата.
Случвало ми се е с по-тънките книги :D Иначе и на мен по принцип ми носят известие
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Aug 20, 2010 11:24 am

A vsushtnost poshtite v kakvi chasove dostaviaty pratkite? Ima li riska da mi ia domuknat na rabota sled 5 kudeto nqma da ima nikoi?
Hm...
I btw v bookdepositor moje li da izpolzvam debitna karta, a ne kreditna, che ne mi se vadi zaradi tova?
Sorry za latinicata ama niamam kirilica na rabota, shtoto kompa umre...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Aug 20, 2010 11:52 am

- В моя клон след 17:00 работят само касите за плащане на ток, вода и телефон. Писма и известия разнасят предимно в периода 10:00 - 15:00.

Ако знаеш в района на кой клон си, провери работното му време - http://www.bgpost.bg/Bulgarian/Informat ... kTime.aspx
или директно ги питай по телефона - http://www.bgpost.bg/Resources/FCK/Post ... Last-1.pdf

- Дебитна карта става, стига да има трицифрения CVV код на гърба. Ако нямаш такава, си извади от банка без такси, няма смисъл да набутваш пари за кредитна.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Aug 20, 2010 11:54 am

Vsushtnost triabva kartata da e visa electron?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Aug 20, 2010 12:02 pm

Electron-а от повечето банки се приема почти навсякъде. Предполагам Visa Classic или Mastercard също стават, стига да имат кода.

Maestro уж се водят международни, но издаваните в България не се стават за международни онлайн разплащания.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Fri Aug 20, 2010 12:53 pm

Този път буукдепозитъри надминаха себе си - доставиха ми книгата за 4 дни! :metal:

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Wed Sep 15, 2010 11:54 pm

Бях приордърнал пейпърбек на I Shall Wear Midnight от Bookdepository, а получих хардбек. Юхуу :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests