Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Thu Jun 10, 2010 8:01 am

На мен ми се е случвало и да не пристигне - процедират по следния начин: мине ли един месец от поръчката и не е пристигнала или ти връщат парите, или ти я пращат наново.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 11, 2010 10:55 am

Букдепозитори са доста фейлващи...Миналия петък си поръчах неща от амазон и днес си ги взех, от букдепозитори направих поръчка на 27ми май и още си чакам Астонишинг Екс-Мен Омнибуса, имаше си ХАС точно той да пристигне навреме....

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jun 11, 2010 11:24 am

Еми, Никола, като са ти фейлващи си поръчвай от Амазон, плащай си доставката и си щракай с пръсти.

Не знам вече колко пъти ти се писа, че да, случват се понякога подобни проблеми. Имаше и стачка на Бритиш Еъруейз като бонус...

За разлика от амазон, които пращат от склада си в Германия, букдепозитори пращат нещата от Англия и да, вързани са с евентуални стачки на авиокомпанията...

Аман от мрънкане. Да не е приятно да има забавяне, ама не виждам с това постоянно мрънкане какво се постига...
Last edited by Yan on Fri Jun 11, 2010 11:26 am, edited 1 time in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 11, 2010 11:26 am

Ти вземи да инструктираш кварталната пощаджийка друг път или да ти качва нещата горе, или да ти оставя известие и ти да си ги прибираш от колетното гише. Моята прави първото и получава по 2 кинта на идване (често пъти с по няколко неща).

Иначе при БД-то понякога се замотават нещата по трасето и идват в самия край на указания срок - който все пак си е доста по-дълъг, отколкото сме свикнали, 2-3 седмици примерно (Амазона също доставя по-бързо от теоретично обявеното).

ЕДИТ: Ето, БД-то си казва:
Our books are despatched by Royal Mail and they suggest that the following timelines are an appropriate guide to how long you should expect for your books to reach you:

Standard Delivery US & Canada 7-10 Working Days
Standard Delivery United Kingdom 2-3 Working Days
Standard Delivery Western Europe 3-7 Working Days
Standard Delivery Other 7-14 Working Days

We use Royal Mail for our despatches in the UK and Royal Mail Priority Airmail for International shipments.
Та поизчакай докъм края на месеца и тогава им сигнализирай имейлово.


А и все пак БД-то по правило излиза по-изгодно от Амазона, така че си струва да се изчака няколко дни повече.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Jun 11, 2010 12:31 pm

Утре в жълтата преса - "Международна пощенска пратка пътува вече 7-ми ден, тръпнещият в очакване получател изпада в паника". :roll:

Сега по-сериозно.
Абсолютно нормално е пощенски пакет да се замотае някъде, нали не си мислите, че сте единствените, поръчващи онлайн?
Има приети законови норми кога една пратка може да се счита за загубена и ако не бъркам, беше след 20-тия работен ден при изпращане в рамките на ЕС.

Давайте малко по-спокойно и ако ви оставят книгите насред входа/улицата, се разберете с пощенските служители. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jun 11, 2010 1:23 pm

На мен от Англия неща ми идват принципно за седмица-две.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 11, 2010 8:35 pm

Добре, не можеше ли просто да бъдете куул и да приемете коментара ми тотално ет рандъм, а не да ръсите крайно безмислени коментари. Всичко, което исках да отбележа с последния си пост е, че американският амазон е доста по-бърз от букдепозитори напоследък и това би помогнало на някой при избора на сайт. Да не споменаваме, че великата разлика в цената всъщност не е чак толкова голяма (при мен беше около 20 лева за сума около 120тина долара).

Просто исках да го тествам и споделям впечатления, не виждам защо трябва да се реагира толкова остро.

Обожавам някой да дойде и да започне да ми говори за "приетите законови норми" бтв :lol:

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Jun 11, 2010 8:51 pm

Е не е ли оригинално да обяснявам на юрист законите? Още повече, че не ги знам и забележката беше по скоро по свръх бегли спомени. :lol:

Така или иначе основната идея беше, че няма как да сравняваш неща, които на практика зависят от трета страна, а не от самия търговец.
Както се е замотала пратка от БД, така утре ще се замотае и такава от амазон.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jun 28, 2010 7:43 pm

Един месец не ми пристигаше една книга от BD, и им писах да се оплача. Предложиха да им пратят безплатна ново копие в замяна, и аз се съгласих. Днес се оказа, че са пристигнали и двете и сега си имам два броя. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Jun 28, 2010 7:47 pm

Дам, и аз съм намазвал по две бройки поради разни грешки в системата им. Днес пък ми пристигна един учебник и се оказа, че липсват 20на страници. Писах им и след няколко часа ми отговориха, че са ми пуснали поръчка с ново копие, та библиотеката на катедрата май ще намаже също :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Jul 05, 2010 4:05 pm

Bookdepository предлагат ваучери за 10% намаление, важащи и на двата сайта.

Особеното е, че трябва да се пращат от човек на човек, та ако има някой желаещ да ми прати в неговия списък с ваучери (и съответно аз да го включа в моя), да пише на лично e-mail, с който е регистриран.

Условията на промоцията: http://www.bookdepository.com/love


Едит: Или направо пращайте на hadeanbg [ет] гмаил /точка/ ком, поръчвам до ден-два. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
sayso
Commoner
Posts: 27
Joined: Fri Aug 24, 2007 5:30 pm

Post by sayso » Sat Jul 17, 2010 5:38 pm

Още не съм въвел нито един мейл, та ако има някой, който още не се е възползвал от отстъпката, може да драска тук или на лс :roll:

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Jul 26, 2010 12:39 pm

И аз едва днес разбрах за промоцията. Ако някой има желание да обменим e-mail да пише на ЛС, вероятно ще поръчвам до една-две седмици.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Thu Aug 05, 2010 12:01 pm

Въпреки че съм заклет фен на Amazon, реших да пробвам с поръчката на едни комикси от Book Depository.

Eдната (от общо двете пратки) пристигна за по-малко от седмица. А ги очаквах след 2-3 седмици, бях си казал, че след като е безплатен транспорта, значи ще си има чакане, но явно не е точно така.

Сега да дойде и Absolute Sandman-a и ще съм на седмото небе.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Aug 05, 2010 12:20 pm

Пристигането за около седмица на поръчките от BD е нормално, още една причина поради която съм им фен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests