True Blood [HBO TV series]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Mar 05, 2015 2:21 pm

След шести сезон ми беше опротивял сериалът и героите му, но с цел постигане на завършеност реших да изгледам и финалния седми сезон. И той се оказа добър. Не "става, като се има предвид каква боза беше предишният сезон", а наистина добър. Отново има герои, а не някакви нелогични конструкции. И те си взаимодействат по смислен начин. Има сюжет (да, след шести сезон и това е плюс). Има препратки към началните сезони. И най-хубавото, има прекрасно усещане за завършеност, през целия сезон и до самия финал.
Мотото на сезона е "за всекиго по нещо", основно за героите, всеки от които си намира някакъв смисъл на битието, но също така и за зрителите.
Алън Бол явно е решил да покаже за довиждане, че все пак може да направи нещо добро, когато иска. (Без отговор остава въпросът защо не искаше предишните няколко сезона, да му се не види!)
Сега почти ми се прииска да гледам отново всичко.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Mar 05, 2015 5:37 pm

Аз го зарязах още по средата на пети сезон, има ли смисъл да се занимавам с шести или мога направо да изгледам седмия?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Mar 05, 2015 6:57 pm

Субективно, цялото ми същество е против подобно прескачане на епизоди дори и да не са ми харесали твърде много :). Обективно, не знам какво да те посъветвам. Според мен е добре е да си запознат със събитията поне основно, защото цялата обстановка в седми сезон е следствие на събитията от шестия. Предполагам, че преразказ на сюжета би свършил работа, ако никак не ти се гледа.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 05, 2015 11:03 pm

Ghibli wrote:Алън Бол явно е решил да покаже за довиждане, че все пак може да направи нещо добро, когато иска. (Без отговор остава въпросът защо не искаше предишните няколко сезона, да му се не види!)
Алън Бол престана да движи творческата част на сериала след петия сезон и отиде да се занимава с "Банши", където е изпълнителен продуцент. :wink:


Добавено: Я, писал съм го по-назад това, на 12 март 2013 г. :mrgreen:
passer-by wrote:С уговорката, че Алън Бол престава да е шоурънър след пети сезон и остава само като консултант, демек заслужил пенсионер от екипа. Явно ще си движи Баншито, което напълно ме устройва.

Та да видим как ще е Баш Кръвта от шести сезон нататък. Може пък да повиши нивото.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests