Музикантите и техните филми

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Музикантите и техните филми

Post by Regsa » Sun May 23, 2004 3:30 pm

Много се чудих за къде е тази тема: за Music или Movies, но накрая я сложих тук, ако искате местете я.
Та темата е имат ли място музикантите в света на киното и театъра извън ролята им на композитори на съпътстваща споменатите две дейностти музика.
Темата ми хрумна, докато гледах (за кой ли пореден път незнам) "Лабиринт", където играе Дейвид Боуи. Аз него много си го обичам обаче тук на моменти малко преиграва. Кара ме да си мисля след като той не е много на място в киното (след всички филми, в които е играл) въобще стават ли музикантите за това?
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun May 23, 2004 3:36 pm

ми ако питаш мене те толкова са и музиканти(певци)- виж ония чернилки Ja Rule и DMX u Ludacris и т.н.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun May 23, 2004 4:10 pm

Опитвам се да се сетя за "музикантски" филм - искам да кажа филм, в който музикантите са си музиканти - който да не е по същество документален... Не се сещам :)
За актьорството мисля, че е възможно - най-вече заради хора като Висоцки, но пък театърът е друго нещо.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sun May 23, 2004 7:19 pm

Гиб, Висоцки е върха, че и три метра отгоре, но все пак, от чисто музикална гледна точка не е нищо особено. Аз съм голям фен, но все пак най-въздействащото при него е текстът, както и смелостта да каже това, което всички премълчават, а не музиката сама по себе си. А и съгласи се, че е на първо място актьор, а после става музикант, тъй че неговия случай е обратен - той е музициращ актьор, а не играещ музикант.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun May 23, 2004 7:24 pm

Бьорк играе страхотно в "Танцьорка в Мрака".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun May 23, 2004 8:51 pm

Вярно, за Бьорк не се сетих.
За Висоцки признавам, но аз си го харесвам и като музикант - не е нужно да си виртуоз, според мен, ако звучиш толкова искрено. Но писах него, защото не можах да измисля нито един музикант-актьор. Все трябва да ги има, но аз ги пропускам някак. Брус Уилис, Ръсел Кроу, Мила Йовович :) Не стават...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun May 23, 2004 9:09 pm

Meat Loaf се справи доста добре в Боен Клуб според мен.
Джон Бон Джови също съм го мяркал в един-два филма и се справяше прилично, като за музикант особено.:)
Ама общо взето предпочитам музикантите да си гледат музиката. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Sun May 23, 2004 11:24 pm

Джони Деп се е готвил да става професионален музикант преди да започне да се снима.
А за тройката Уилис, Кроу, Йовович - само за Брус Уилис знаех, че има своя група, но за останалите двама.
Dilvish*, съгласна съм за Висоцки особено откакто имах възможност да гледам някои негови актьорски изяви.



* Абе, човек ти, що взе да си сменяш аватара всеки ден. Нещо много неуверен в себе си ми се струваш. :cry:
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sun May 23, 2004 11:45 pm

Регс, така ми харесва - просто ми отговаря на различните настроения. А освен това ме мързи да си изрежа този, който съм си намислил. Ако дразни чак толкова, няма да го сменям прекалено често.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon May 24, 2004 10:50 am

Глупости - ще преставаш! Никакви такива. Аз само се чудех какво става. Нищо повече. А иначе идеята е страхотна. И аз щях да се присъединя, ако не ме мързеше.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue May 25, 2004 4:20 am

Интересна тема:) Ами трябва да отбележа веднага Шер, която е една певица от поколението когато повече са пяли и пеели. Като Мерлин Монро и още много други. Но се сетих за Шер, защото беше играла в няколко филми, които ми направи впечатление. Едният беше годеница на Николас Кеидй, а другият беше много приятна драма за една майка и двете и дъщери (Русалки, ако не се лъжа). :)
Сега, Брус Уилис, Ръсел Кроу и Мила Йовович дори и да са пяли едно време не означава нищо, защото двете неща (пеенето и актьорството) не се припокриват като талант и успех.
Will Smith не се представя лошо във филмите в които играе, а и музикалната му кариера не е лоша така че би следвало и него да го добавя. И също така Мадона, която в някои филми играе добре, но в други направо не е за гледане. :?
И последно трябва да кажа че наиситна уважавам звездите които и пеят и играят във филмите и въпреки това успяват да са добри и във двете(защото не е лесно да прескачаш всеки ден от снимачната площадка до записното студио). 8-)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Tue May 25, 2004 9:20 am

Между другото, сега се сетих, че съм гледал един-два филма на Елвис - ами, пълна боза си бяха. По принцип много уважавам Елвис, страшен певец е, ама по-слаб актьор рядко съм виждал.

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Tue May 25, 2004 11:34 am

Така си е. Пича го бива за друго, не за филми.
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Tue May 25, 2004 10:47 pm

Ааа, ще се караме! :< Долу ръцете от Елвис!

А Шер наистина си е сбъркала професията.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Tue May 25, 2004 10:53 pm

Регс, спокойно, моля те! Полека! Свали... ааааа... свали го този нож... а, `ма той не е ли микенски случайно? Ааа... таковата... ша мое ли ли `му фръля един дзъркел? Ааа, далече съм? `Ми плъзни го по пода... :shock: :D

Не, сериозно, аз съм голям фен на Елвис, но ще повторя, че НЕ ГО БИВА за актьор. Страхотен певец, с уникален глас, много добър каратист, но адски слаб актьор. Е т`ва е!

Хау! (както пишеше в първите книжки за Винету: "Хоуг!")

Е сега ако щеш, вади ножа за скалпиране.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests