Защо 99% от хората слушат 1% от музиката

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 21, 2008 6:14 pm

Roland wrote:Всъщност ИМА по-добри и по-лоши, с по-добър вкус и по-пошли стилове музика.
Могат ли критериите да се обяснят на няколко реда? Интересно ми е, не за друго.

Що се отнася до първоначално поставената тема... Не знам... За две години писане във форума все ще сте ми разбрали музикалните вкусове. Докато ги формирам, мина доста време, през което се опитах да възприема почти всеки по-комерсиален жанр. Даже в шести клас се опитах да се зарибя по т.нар. поп-фолк, понеже на метъла и рока се гледаше като на пропаднала музика. Не стана. Стигнах до извода, че една твърде огромна част от музиката, харесвана от познатите и приятелите ми, изобщо не ми действа както трябва - дали ще е нещо безлично като разните поп-неща, които вероятно се въртят по MTv, или директно ще ме отвращава, както се случва със съвременния рап, примерно, но не се получава. Сега, не знам, може и в мен да е проблемът, но последната рап-песен, която ми е харесала, е "Prince Igor" на, ако не ме лъже паметта, Warren G. А тя май излезе преди повече от десет години. С поп-музиката положението е малко по-добро, но и от там са твърде малко песните, които са ми харесали.

Въпреки това, което слушам, обаче, ми е трудно да се нарека метълист или нещо подобно. Доста е ограничаващо, някакси. Не знам как да го обясня. Все едно друго не слушам. Е, вярно е, че доста хора ме наричат така - то с коса до кръста и откачен поглед какво друго да съм в техните очи? Още повече, че тъй и не успях да се запаля по Judas Priest и Iron Maiden, въпреки че и това опитах. :D :D :D А и все пак, при все че предпочитам това, не забивам само в него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 12:31 am

tigermaster wrote:
Roland wrote:Всъщност ИМА по-добри и по-лоши, с по-добър вкус и по-пошли стилове музика.
Могат ли критериите да се обяснят на няколко реда? Интересно ми е, не за друго.
Мне, като цяло не. Сори, звучи малко като измъкване, ама наистина е така...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Mon Sep 22, 2008 12:34 am

Всеки си слуша това, което му е кеф...

Айде... поздрав! ManOwaR - Hand of Doom.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Sep 22, 2008 2:15 am

аз пък с удоволствие бих прочел и неподробно изброяване на такива критерии, не за друго, признавам си, ами щото дълбоко подозирам, че важи едно от следните две твърдения:
1) такива няма, или
2) могат да се определят, но се оказва, че твърде много произведения от различни жанрове попадат в кюпа на "добрата"/"сериозна" музика.

и изобщо, идеята, че класическата музика е по-по-най, е толкова умилително остаряла, като се вземе под внимание 150-годишнината на модернизма. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 10:09 am

За съжаление отдавна съм изгубил желанието да доказвам каквото и да е точно на теб, ако изобщо някога съм го имал. Един уточняващ въпрос обаче - къде е станало дума за "класика"?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Sep 22, 2008 12:30 pm

99% от хората слушат 1% от музиката така им казват. Вярно е, че повечето тийнейджъри слушат само един тип музика и се делят на враждуващи групи. Но виновни ли са, че обществото ги тласка в тази посока. Хората са стадни животни и правят това, което прави и водачът. Да не говорим, че на атаката на "Убер Мега Яките" музикални телевизии трудно може да се устои(тея милиони за реклама не ги дават просто така, щото не им трябват).

Но все пак има изключения. 1% чалнати ненормалници (не целя да обиждам все пак и аз съм от тях). Все пак нормалността се определя от мнозинството.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Sep 22, 2008 12:33 pm

bgspace wrote:Всеки си слуша това, което му е кеф...

Айде... поздрав! ManOwaR - Hand of Doom.
Благодаря.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Sep 22, 2008 3:36 pm

Roland wrote:За съжаление отдавна съм изгубил желанието да доказвам каквото и да е точно на теб, ако изобщо някога съм го имал. Един уточняващ въпрос обаче - къде е станало дума за "класика"?
аз вековната давност си я превеждам като класика, щото ме съмнява да си имал предвид нещо по-традиционно. и откога станахме па толко обидчиви. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 3:47 pm

Обидчиви не. Досадени радър. И за "вековната давност" вече веднъж обясних, че е просто един от разните етикети, с цел хората да стоплят за какво говоря. Преведи си го ако искаш още веднъж и постни пак, ефектът няма да е различен. Шостакович е едва от миналия век и пак не е нито Анелия, нито Ейнъл Кънт.
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Sep 22, 2008 4:06 pm

лесно е да се въведе релация наредба в множество състоящо се от шостакович, анелия и анал кънт.
въпросът е да ги наредиш след като добавиш пинк флойд, запа и рей браун примерно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 4:16 pm

Same effect. Really...
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Sep 22, 2008 4:29 pm

виж сега. ти спускаш разни недоказуеми твърдения. като ти е досадно, не го прави във форум, а вкъщи.

иначе аз не харесвам шоколадов сладолед, а вие?

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Mon Sep 22, 2008 4:37 pm

Хей, я се успокой малко...

Форум или не-дошъл съм тук да зяпам интересни дискусии, а не драпания между потребители.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Sep 22, 2008 4:41 pm

Мисля, че Роланд си е изразявал мнението точно по тоя въпрос някъде по-рано, scourge. Само трябва да го намери и да ти постне някакъв линк, щото може да не му се занимава да го пише наново...

Ама хайде да не влизаме в метаспорове, а? Кой как и дали се заял, кой има нужда да се успокои. В един момент почваме да си говорим за това как си говорим, а не за това, за което си говорим ;) Знаем се достатъчно добре, за да знаем, че нямаме нужда от тия неща. Някак твърде нецивилизован сорт флейм е, няма класа в цялата работа :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 4:59 pm

Scourge wrote:виж сега. ти спускаш разни недоказуеми твърдения. като ти е досадно, не го прави във форум, а вкъщи.

иначе аз не харесвам шоколадов сладолед, а вие?
Не са недоказуеми, просто ти нямаш професионалната база, за да седнем да си говорим. А ако я имаше, нямаше да се налага да го правим. Кво да правим, човек не може по всичко да е такъв спец, като техническите спецификации на киното. Не е и нужно...

Ениуей, аз съм оф от тая тема.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests