Гледано напоследък

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Гледано напоследък

Post by tigermaster » Mon Sep 15, 2008 5:59 pm

Да, точно за "Гледано напоследък" става дума. Концертни записи, филми, свързани с някой изпълнител и т.н.

Снощи си дръпнах това. Изобщо си нямам представа издавано ли е на DVD, видеокасета или нещо подобно. Би трябвало. Заслужава си. Това е телевизионен рип с неособено добро качество на картината и звука. Не е и зле, де, обаче... Никога досега не бях гледал концертен запис на Rainbow, а конкретно албумът "Stranger in us all" ми е един от любимите. И концертът е просто убийствен. Честно казано, не очаквах да ми подейства толкова, но... Като отрицателна черта бих посочил лекото изпращяване на звука няколко пъти. А и Дъги Уайт си обърка текста веднъж. Но това са бели кахъри. Концертът е страхотен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Sep 15, 2008 6:03 pm

Добра идея :)

Мен ме прихвана носталгията по далечното минало и си изрових един запис на Анастасия (македонската група, не певицата).

http://www.youtube.com/watch?v=1--Z9ZKKGPU
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Елесар
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:05 am

Post by Елесар » Sat Oct 11, 2008 9:02 am

Последно си изгледах (не знам за кой път) Alive In Athens DVD-то на Iced Earth. А преди него беше DVD-то на Manowar от миналогодишния MCF.
Thor, Odin's Son, Protector of mankind, ride to meet your fate, your destiny awaits!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Oct 12, 2008 5:25 pm

Записът на Manowar от концерта миналата година в Каварна официално троши фаянс. След толкова гледания още не ми е писнал, а това говори много.

"Metallica: S & M" или както се води концертът със симфоничния оркестър. Много добър, само че Хетфийлд направи "Enter Sandman" на поп-песен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Елесар
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:05 am

Post by Елесар » Sun Oct 12, 2008 8:50 pm

tigermaster wrote:Записът на Manowar от концерта миналата година в Каварна официално троши фаянс. След толкова гледания още не ми е писнал, а това говори много.
Ти гледай ДВД-то от Magic Circle фестивала в Германия - Gods Of War и Hymn Of The Immortal Warriors с хор и викингско погребение на сцената...
Thor, Odin's Son, Protector of mankind, ride to meet your fate, your destiny awaits!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Oct 12, 2008 9:16 pm

Елесар wrote:
tigermaster wrote:Записът на Manowar от концерта миналата година в Каварна официално троши фаянс. След толкова гледания още не ми е писнал, а това говори много.
Ти гледай ДВД-то от Magic Circle фестивала в Германия - Gods Of War и Hymn Of The Immortal Warriors с хор и викингско погребение на сцената...
То оставаше точно аз да не съм го гледал. Виж доста от предишните ми коментари и ще разбереш. Лично за мен доста ценно попадение е първият час и половина - а именно другите групи. Особено DSG, Holyhell и Stormwarrior. И Mob Rules също. Тези, които определено не ми харесаха, бяха Messiah's Kiss. И... Абе само те.

А що се отнася до концерт на Manowar - "The Absolute Power" е един от най-грандиозните концертни записи, които съм виждал. А и да видиш как женски хор приглася на "Hail and Kill" е много забавно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Nov 12, 2008 5:18 pm

Торентът се казваше "Nightwish - Live in Switzerland" или нещо подобно. Отново телевизионен запис. Доста добър, дааа... Само че който е избирал дрехите на Анет Олзон, я е мразил много. И басистът звучеше все едно не му достига въздухът, когато запяваше в някоя песен. Но да... Да, добър е. И новата вокалистка явно все пак е добър избор...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Re: Гледано напоследък

Post by RossTheBoss » Wed Nov 12, 2008 11:15 pm

tigermaster wrote:Да, точно за "Гледано напоследък" става дума. Концертни записи, филми, свързани с някой изпълнител и т.н.

Снощи си дръпнах това. Изобщо си нямам представа издавано ли е на DVD, видеокасета или нещо подобно. Би трябвало. Заслужава си. Това е телевизионен рип с неособено добро качество на картината и звука. Не е и зле, де, обаче... Никога досега не бях гледал концертен запис на Rainbow, а конкретно албумът "Stranger in us all" ми е един от любимите. И концертът е просто убийствен. Честно казано, не очаквах да ми подейства толкова, но... Като отрицателна черта бих посочил лекото изпращяване на звука няколко пъти. А и Дъги Уайт си обърка текста веднъж. Но това са бели кахъри. Концертът е страхотен.
Не знам за кое говориш, щото нещо арената не ми я отваря. Обаче щом си фен на Rainbow - това е задължително:

http://www.amazon.com/Live-Munich-1977- ... 499&sr=1-1
1st rule - I RULE.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Thu Nov 13, 2008 10:57 am

http://zamunda.net/details.php?id=82527 ... rtcomments

Щеше ми се да кажа нещо, ама просто не знам какво.
Перфектен концерт на любимата ми група, бих си го купил и оригиналния диск, ако го имаше в България (което не е изключено, ама не знам откъде).

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Thu Nov 13, 2008 3:46 pm

За феновете на Nightwish:
http://zamunda.net/details.php?id=69486
http://zamunda.net/details.php?id=49757
На Iron Maidon:
http://zamunda.net/details.php?id=67039
На Slayer:
http://zamunda.net/details.php?id=44534
И за всички които още ги поманят :wink: :
http://zamunda.net/details.php?id=23715

Последно гледах едно клипче от концерт на Judas Priest, песента беше Breaking The Law
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

Елесар
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:05 am

Post by Елесар » Thu Jan 29, 2009 12:29 am

DVD-то на Manowar от Magic Circle Festival 2008.
Thor, Odin's Son, Protector of mankind, ride to meet your fate, your destiny awaits!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Feb 02, 2009 9:02 pm

Елесар wrote:DVD-то на Manowar от Magic Circle Festival 2008.
И аз го гледах и, понеже ме е хванала лека форма на ревюиращата болест, ще взема да драсна няколко реда за него.

За мен концертът на Manowar в Каварна миналата година беше може би най-важното музикално събитие, на което съм имал щастието да присъствам. Причини - много, няма да ги изброявам, а и всеки, който ме познава поне малко, виртуално или в реалния живот, ще знае за какво говоря. Малко са групите, които обичам толкова. Малко са и групите, които обичат толкова феновете си. Малко са и тези, известни колкото с музиката, толкова и с позирането, гръмките речи и простотията на сцената. Manowar са такива. The strongest, the truest и т.н., знаете ги. Това ще видите в DVD-то. Ще видите любовта на Manowar към феновете, любовта на феновете, позирането и речите - това, което сте очаквали и това, което трябва.
Първият диск, естествено, съдържа изпълненията на Manowar - почти изцяло от първите шест албума на групата, като всеки албум е предшестван от кратко филмче и коментар от Джоуи Ди Майо. Всъщност точно тези филмчета са едно доста ценно попадение и дори само заради тях си заслужава да изгледате целия запис. Що се отнася до концертната част - чудесна е. Както обикновено, всъщност... Звукът е малко странен - или поне е различен от звука в предишните записи - по-изчистен и публиката се чува наистина силно само по време на "Warriors of the World United". Картината е малка крачка назад спрямо предишното DVD - очевидно е, че концертите са заснети с доста по-малко камери от предната година, а и ми се струва, че записът е с по-ниско качество. Но това няма да ви развали удоволствието от концерта.
С втория диск са свързани повечето ми критики. В него са записите на част от останалите участници на фестивала в Германия. Но не големите имена. Няма ги Алис Купър, WASP, Доро и който беше още. Тук са Cassock, Sixth Sense, K.O.B.U.S., Titanium Black, Jack Starr's Burning Starr, Metal Force и Holyhell. Повечето не заслужават споменаване, но ще се опитам да им отдам дължимото. Cassock са зле. Дали защото песен със заглавие "Bitch" трудно ще ми хареса, дали защото вокалистката не ми хареса, не знам. Sixth Sense трябва да прекратят съществуването си моментално. Докато подгряваха Алис Купър, едвам се удържах да не заспя, въпреки че едно от изпълненията им взе, че ми хареса - кавърът на "Rasputin" на Boney M. За нещастие тук е вкарано изпълнението от Германия. А то е зле. Не помня в Каварна вокалът да е изпявал почти цялата песен в телефонна слушалка, макар че и там се счупи да се криви. Не ми хареса. А и в Каварна хвърли нещо в публиката, диск или нещо подобно, и публиката му го върна. K.O.B.U.S. са Slayer за бедни. Поне така съдя от двете песни на Slayer, които мога да си спомня. Сигурно греша, но K.O.B.U.S. така или иначе са зле. Titanium Black не ми харесаха. Определено. Виж, Burning Starr ми допаднаха, и то не малко, макар да са напълно стандартен пауър метъл. Metal Force ме оставиха със смесени впечатления - от една страна песните им звучат доста приятно и поне не дразнят. От друга, вокалът им е направо жалък в опитите си да прилича на Ерик Адамс - и в прическата, и в сценичното поведение, и в облеклото. Жалко, че пее толкова зле. Виж, Holyhell ми харесаха много. Нормално, де. Напук на твърде много хора твърдя, че Мария Брион пее много хубаво, а и Джо Стамп(или Стъмп) е следващият Ричи Блекмор. Определено. Бонусите в този диск са речите на Джоуи Ди Майо и документално филмче за концерта в Каварна, от което начучаваме че Райно е роден за хеви метъл, а и разни други, на които не обърнах много внимание. Имаше и друго, но за него ще говоря чак в изреждането на плюсовете и минусите.
Плюсове:
+концертната част на Manowar - между другото, ако го пускате на човек под 16 години, прескочете "Pleasure Slave" - сериозно
+кратките документални филмчета, представящи всеки от първите шест албума
+"DEATH TO FALSE METAL" или представянето на "Kings of Metal" - определено си заслужава отделния плюс - само да видиш как Ди Майо дирижира хора, записал "The Crown and the Ring" и по негов знак те крещят споменатата фраза с все главните букви е достатъчно
+Райно е определено по-добър барабанист от Скот Кълъмбъс и това се усеща
+показва Manowar точно такива, каквито винаги съм знаел, че са - с все положителните и отрицателните им страни
+изпълненията на "The Crown and the Ring" - велика песен, неизпълнявана досега наживо, най-после се сдоби с великолепно изпълнение; даже две
+Holyhell радват, особено новата им песен
Минуси:
-...за сметка на това всички останали изпълнители на втория диск могат да бъдат окачествени в най-добрия случай като посредствени
-позьорщината все пак може да дойде в повече на някого
-на мен позирането на групата не ми дойде в повече, но някои от приказките на феновете определено не ми харесаха - едно е да кажеш "Manowar са най-великите", а съвсем друго - "Ако Джоуи легне с приятелката ми, няма да я ревнувам, а ще я обичам още повече" или "Следващия път ще доведе гаджето, за да я споделя с метъл-братята"
-малко по-лошата картина в сравнение с предишното

И това е. Ревюиращата болест ме изоставя, затова ще спра. Но да, ако харесвате групата, гледайте DVD-то. Няма как да не ви хареса. 9/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 14, 2009 9:22 pm

Темата отиде много надолу, я да я върнем малко...
"An Evening with Godsmack" е запис, който всеки почитател на качествената музика, независимо от жанра, е длъжен да гледа поне веднъж. Вижте само това:
http://www.youtube.com/watch?v=xBSQx-x66rI
Цялото нещо е едночасов акустичен концерт, който лично на мен ми достави неоценимо удоволствие. В смисъл, че бих дал единия си бъбрек, за да видя нещо такова наживо. А дори не съм почитател на групата.
Същото до голяма степен важи и за Deep Purple - "Come Hell Or High Water" със съществената разлика, че не е акустичен концерт, не е един час и всъщност съм нещо като почитател на групата. Гледайте го, няма да съжалявате.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu May 14, 2009 10:03 pm

Супер видео, сега гледам/слушам и другите!

нечовеци са Godsmack :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jun 07, 2009 2:47 pm

Малко по-негативно тоя път...

Dream Evil - "Gold Medal in Metal"
Или защо първо свалям такива неща и чак след това евентуално ги купувам. Доста е, хм, мизерно, тоест. Надали ще го и догледам. `ми, не, съжалявам. Хубаво, кристално чисто изпълнение на песните, обаче това е единственото положително, което може да се каже. Човек би очаквал, че DVD на група с, все пак, световна популярност, че и на цена от 34 лева би предложило на закупилите го нещо повече от запис в някакъв много малък клуб пред максимум двуцифрено число хора. За такова нещо аз повече от десет лева не бих дал. Не и при положение, че, да речем, "The Absolute Power" на Manowar е 39 лева, а е хиляди пъти по-добро като запис, а и като концерт - пред 27 000, мисля, човека, огромна сцена, голям симфоничен оркестър, два хора, че и снимано с трийсетина камери и с перфектен звук. На фона на това запис на концерт пред сигурно триста пъти по-малко публика, на сцена с площ пет-шест квадратни метра, сниман с три-четири камери максимум, че и дълъг не повече от час и десет минути, просто не може да е само с пет лева по-евтин. Подобен запис може да направи всяка група с подръчни средства в кварталната кръчма. Е*ати и златния медал, тоест.

Прочее, написах горното със съзнанието, че музиката на Dream Evil ми е доставила огромно удоволствие през изминалата година, ценя ги доста, макар и все още да ги проучвам, но пък точно затова мисля, че трябваше да се постараят повече. Много повече.
2.5/10
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests