X-Men: The Animated Series, Evolution, Wolverine

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Sep 23, 2008 11:38 am

Е мисля да го тествам тогава в неопределено бъдеще, все ак на Еволюшън издържах два сезон (уви, с кански мъки).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 28, 2008 3:19 pm

Четвърти епизод беше ок, може би. Доста яки ефекти имат при използването на силите, с което компенсират крапавата иначе анимация, обаче някои неща не ме кефят:

- Ема Фрост е в пъти по-малък сноб и в пъти по-малко саркастична, отколкото е в комиксите. Явно е за да я дъмбнат даун за тийнчетата, но мен не ме кефи.

- Фордж е комичният персонаж. ВТФ?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Sep 28, 2008 6:39 pm

Новия епизод ставаше,ама нищо особено или ново!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

X-Men: TAS, Evolution, Wolverine and The X-Men

Post by passer-by » Thu Oct 22, 2009 1:58 am

Викам тая тема да я направим обща за анимационните сериали по X-Men. Моля някой админ, ако е възможно, да промени заглавието на темата и да го направи "X-Men: TAS, Evolution, Wolverine and The X-Men".

Или даже "Marvel animated series" ако има интерес за обсъждане на Спайдърманските, Фантастик Форовите, Айрънменските и прочие.

Та имам питане към гледалите първия сезон на Улвърина. Той явява ли се продължение на Еволюшъна, както май чух някъде, или може да се гледа самостоятелно?

Чудя се дали да не гледам тези двата първо и да си оставя TAS-а за десерт, тъй като целокупното зрителство заявява, че той е най-здравият от трите Х-Менски. Доколкото гледах части от него (Дарк Финикс Сагата основно) съм мощно съгласен - и за историите, и за графиката.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 22, 2009 2:52 am

Бате, модератор си, можеш сам да си смениш заглавието на темата. Просто цъкни едит на първия пост ;)

Иначе ако ше се сменя, нека е само за Х-менските сериали.

За мен подредбата е ТАС, Еволюшън и новото недоразумение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 22, 2009 3:09 am

Roland wrote:Бате, модератор си, можеш сам да си смениш заглавието на темата. Просто цъкни едит на първия пост ;)
:oops: :dash:

А защо "недоразумение"? И като казваш "новото" значи ли това, че и Еволюшъна е такова? Че гледам по-назад не сте възхитени нещо.

Иначе не са свързани Еволюшъна и Улвърина, така ли?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 22, 2009 5:36 am

Не, не са, съвсем отделни са. Еволюшън е киди, но има яки моменти и е доста красиво. Улвърин е пълна помия според мен. Изгледах му некви епизоди и тотално го заебах.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Oct 22, 2009 9:19 am

Съвсем ОК си е Wolverine имайки предвид, че също е киди.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 22, 2009 4:25 pm

Еми може, аз не го изтраях.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 22, 2009 8:15 pm

Yan wrote:Съвсем ОК си е Wolverine имайки предвид, че също е киди.
Съгласен, почнах го и се кефя доста. Графиката се преглъща (90-тарската на TAS-а ще остане недостижима май), а историите дават много добър алтернативен прочит на някои от основните сториаркове на франчайза.

Симеоне, довери ми се, както аз ти се доверих за "Бъфи" и доизгледай първи сезон. Няма да съжаляваш.

А, и критиките ти към Ема Фрост ще изчезнат, мисля. Просто гледай нататък и виж как се развиват събитията. Струва си.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Oct 23, 2009 10:00 am

На мен доста ми хареса първи сезон на Wolverine & The X-men, особено финалните пет епизода. То беше почти сигурно, че щом намесят Феникса аз веднага ще се влюбя в историята, но все пак смятам, че наистина го направиха добре. Не идва от космоса и я няма цялата Имперска линия, но все пак е хубаво. И завърши неочаквано признавам. Иначе да, анимацийката е доста грозна на моменти, но като свикне човек се търпи.

За TAS няма спор, че ще си остане най-якото :)))) Но Evolution беше пълния провал. Аз изгледах само 5-6 серии от началото и края на първи сезон и се отказах.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Oct 23, 2009 3:22 pm

Изгледах първия сезон на Wolverine and The X-Men и съм много доволен.

Единствените неща, които ме подразниха, са четири на брой и ги изреждам във възходяща градация, за да приключа с минусите и да обърна повече внимание на плюсовете, които са решително преобладаващи. Подчертавам, че ме дразнят единствено при съпоставка с комиксите. Графиката не я броя, впрочем, защото бързо свикнах с нея, макар и да не може да се мери с 90-тарската.

1. Кити Прайд няма проблем да ходи по въздуха, тъй като фейзва с въздушните атоми, така че сцените, когато имаше опасност да падне в някаква дупка/яма/пропаст ми бяха смехотворни.

2. Мистик може да имитира само външния вид на други хора/мутанти. В този сериал придобиваше и свръхспособностите им, ако имат, което ми се видя прекалено.

3. Джин Грей е изчезнала и само Скот си дава зор да я търси. В един момент другите се притесняват, че отделя твърде много време и енергия на това, а Логан направо го скастря и му дава избор или да остане в екипа и да спре да я търси, или да напусне екипа и да си я търси колкото ще. Оставям на що-годе запознатите с франчайза да преценят доколко е логично другите Х-Мени и особено Улвърин (който и тук е показан като влюбен в нея) да се откажат от търсенето на Джин Грей (или въобще на някой от екипа). А, и Скот се отказва да търси Джин и предпочита да остане в екипа - и това е адски логично, няма що.

4. И най-големият дразнител - отвратителното представяне на Сайклопс и оставането му на заден план, за да може Улвърин да ръководи екипа, което е гигантски абсурд. Скот е най-добрият лидер на Х-Мените изобщо, а самият Логан обикновено се дърпа от лидерската позиция и я е приемал само ако много се е налагало, и то неохотно. Но явно такава е била концепцията на сериала, понеже Улвърин напоследък само дето не ми изскача в лицето като отворя някоя консерва - на преден план е и в комиксите, и във филмите, което неведнъж става за сметка на останалите.
Обаче си остава адски аут-ъф-керъктър и за Професор Х да повери Х-Мените на Улвърин, и за Улвърин да приеме, и за Сайклопс да е такъв смотаняк в екипно-тактическо отношение. Тук ТАС-а също е с едни гърди напред - в него Скот е показан като ЛидерЪТ, какъвто е.


Все пак трябва да се има предвид, че този сериал целенасочено НЕ СЕ придържа плътно към комиксите, затова в крайна сметка приемам (макар и с нежелание) горните решения на продуцентите/сценаристите като алтернативен поглед върху персонажите.



Та да мина на плюсовете, които заслужават повече внимание.

Историите са невероятно качествени и в това няма нищо чудно, тъй като двама от основните сценаристи са Крейг Кайл и Кристофър Йост - двама от най-добрите сценаристи на Х-франчайза в момента. Писали са New X-Men: Childhood's End (от New X-Men #20 до края на Messiah Complex, когато поредицата бива прекратена за ужас и изумление на феновете), а сега работят по X-Force v.3. А, те също така са създателите на Х-23 (и са писали и съответните мини-серии за нея).
Всъщност, като гледам, Кайл и Йост са писали и няколко епизода на Еволюшъна, което за мен е достатъчна причина да изгледам и него.

ТАС-а остава най-як, защото и графиката, и историите му са качествени. Ако гледаме само нивото на историите обаче ТАС-а и Улвърина за мен са напълно сравними. Даже историите на Улвърина ми бяха една идея по-интересни благодарение на ефекта на изненадата - тъй като не следват плътно комиксовите истории не знам какво ще стане в следващия момент. Кайл и Йост са доста подковани в Х-вселената, боравят умело с нея и както казах в предишния пост, предлагат много добър алтернативен прочит на някои основни сториаркове на комиксовата поредица. А има и доста намигвания към феновете с появата и използването мимоходом на разни второстепенни персонажи (измежду многото - Сенчестият Крал, Сребърният Самурай, Марико, Кукувиците, Х-23, Блинк и сентинелът Роувър).

Доста интелигентна структура на фабулата с паралелното протичане на сюжетни линии в настоящето и бъдещето и с начина, по който се аргументира отсъствието на Професор Х в настоящето. В първия сезон бъдещето е на Days of Future Past, а като видях кое се очертава да е във втори сезон - ООХААА. :D
След финалната сцена на сезона нямам търпение да излезе вторият, за да го изгледам целия.


Сериалът е задължителен за всеки уважаващ себе си фен на X-Men.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Oct 25, 2009 1:50 pm

Някой може ли да ми каже дали има някакъв ред на гледане или мога да почна рандъм от някои сериал?
Image

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 25, 2009 5:29 pm

Не, няма ред. Всеки сериал е самостоятелен и приключва различно.
Все едно се запознаваш с три гледни точки върху франчайза.

ТАС-а следва най-плътно комиксите и е с най-добрата графика.

Еволюшъна от това, което мернах до момента, е с по-детска насоченост (героите са тийнове) и ми навява леко Ълтимът полъх (това е една алтернативна издателска линия на Марвъл, която показва героите им по-модерни и отракани със съответните плюсове и минуси, които носи това). Аз принципно харесвам Ълтимът концепцията, стига сценаристите да си знаят работата. Двама от тези на Еволюшъна са Крейг Кайл и Кристофър Йост, за които казах какво мисля по-горе.


Улвърина за мен е страхотен и си казах защо в същия пост малко по-горе (Кайл и Йост са двама от основните му писачи :wink: ).

Може би е най-добре да почнеш с Еволюшъна, точно защото от трите той е най-слаб, а да продължиш с двата по-качествени.

Ако предпочиташ по-плътно комиксовите истории - завърши с ТАС-а. Ако харесваш качествени алтернативни прочити на комиксите - остави си за десерт Улвърина, още повече, че сега се прави вторият му сезон. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Oct 25, 2009 7:05 pm

Point taken. Слагам и тях в списъка за гледане/четене на х-мен франчайз :lol:
Друг куесчън - ТАС същите онези ли са, дето ги даваха навремето по Фокс Кидс - около 3 сезона бяха и свършваха Джийн Грей като стана феникса? Тях ги имам тук на 3 двд-та, ама не знаех, че са ги продължили :oops:
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests