Аман от Spam (Part X)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 14, 2009 1:23 pm

Аз все пак не разбирам широко популяризираната идея, че с жените по време на цикъла им се случва нещо подобно на това, което става с върколаците по пълнолуние :?
Иначе писмото кърти, да :lol: :lol: :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Oct 14, 2009 2:04 pm

an inbred hillbilly with knife skills
:shock: :lol:

Тръгнах да цитирам избрани откъси, ама то цялото писмо е култово. Тая ако не пише професионално, загубата е голяма. :yay: :yay: :yay:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Oct 14, 2009 2:28 pm

Защото морви какво с всеки друг стереотип се започва с една солидна доза истина, която се карикатуризира за комичен ефект. Hardly заблуда.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Wed Oct 14, 2009 4:50 pm

Мда, вземи за пример мен :) Аз съм принципно миролюбиво и мило същество, но преди години бях обяснила на тогавашното гадже, че ще си забода пръстите в очите му, ще захвана като с куки за костта на бузите и ще му удрям главата в стената, докато се размаже...
Дори да нямам конкретни жестоки намерения към околните, в главата ми през този период от месеца се въртят непрестанно кървави образи - как ме размазва срещу ей това дърво тук колата, която току-що ме задмина, как безразборни хора около мен умират по най-различни начини... и винаги е много кърваво :)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 14, 2009 5:09 pm

Ми на мен не ми се. Никога. Не и заради това. И аз бях казала на мой колега "Рано или късно ще те убия", но щях да го направя независимо от периода на месеца. Също така не съм виждала никой от роднините ми от женски пол и приятелките, над които имам наблюдения, да има някакво необичайно агресивно поведение. Според мен това е един трудноопровержим мит, подобен на онзи за двете кофи сперма.
Освен това нали уж беше предменструален синдром, а не менструален синдром? Иначе е ясно, че ако на една жена едновременно й е лошо, понеже вътрешностите й се държат сякаш я мразят и в същото време някой упорито я дразни за нещо, тя ще се ... раздразни силно. Също и ако има главоболие, силна хрема или враснали нокти. Но не мисля че това има нещо общо с полумистичната трансформация на женското тяло и мозък, която се приписва на месечния цикъл.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Oct 14, 2009 5:55 pm

Морви хайде престани вече. Хората пишещи в този форум имат мозък в главите си и на някои даже им харесва да го използват. Затова никога няма да е безличното, безцветно, безполово, политически коректно място което толкова въжделяваш. Престани да бъдеш великият коригиращ. Великият медиатор и да се опитваш да изчукваш ръбчетата на всяко по-остро мнение което някой, някога е казал или помислил.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Wed Oct 14, 2009 6:02 pm

Ми на мен пък ми се случва няколко дни преди и през първите 2-3 дни :) И изобщо не говоря за някакво общо 'ще те убия' - колкото и сериозно да е, няма нищо общо с образите, които виждам непрекъснато през тези няколко дни. И познавам поне още 2 жени, които са по същия начин :) Така че не е мит - ако държиш да го смяташ за такъв, то аз съм митично същество :mrgreen:
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Oct 14, 2009 6:15 pm

При всяко положение, дето вика Драгъна, хуморът понякога е хипербола с комична цел, предизвикана от нещо поне донякъде съществуващо. А едно от най-ненужните неща според мен е да се прави анализ за достоверност на хумористичен текст. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Oct 14, 2009 7:22 pm

Аз не съм забелязала да съм по-агресивна от обикновено, ма аз съм си агресивна по принцип. :lol:

Бих рекла, че по време на мензис даже се кротвам, щото ми е зле. Благословена съм с грозен, доста обилен период, в който и нощните превръзки на Олуейс понякога не помагат. Имала съм случаи на сривове в кръвното, разбивала съм сапунерката в банята с глава. Истината е, че първият ден ми е твърде зле, за да съм зла. Не мога да мисля как да причиня зло на този или онзи, когато се чудя точно ква позиция да заема в пространството, за да намаля болката. Случвало ми се е да повърна от болка. Рядко пия болкоуспокояващи и не ми трябват някви силни, но в този момент нямах, щото бях на работа.
Следващите два дни се старая да не мърдам много и съм съсредоточена в това да задържа матката си вътре, щото имам чувството, че ще падне с мазен плясък между краката ми. Когато ходя насам-натам, имам чувството, че се напикавам постоянно и самочувствието ми силно пада. Не виждам точно как бих могла да се развихря да бия някого, ако усещам как нещо изтича от мен без да мога да го спра и ме е страх, че ако направя някое по-рязко движение, проклетата кръв ще излезе и по дрехите ми. И разбира се, силно потискаща е нужната да проверявам за кръв всеки шибан стол, на който седя. Имало е случаи, в които съм оставяла червена диря тук-таме пред разни други хора. Ужасно е.
Та по време на периода си съм интровертно настроена, от 3тия ден нататък нещата са много по-добре, течът намалява и аз съм в едно много приповдигнато и щастливо настроение и обичам всички.
При мен работи по този начин. При толкова ясно изразен физиологичен ефект, разни дребни хормонални промени по настроението изобщо не ги забелязвам, ако изобщо имам такива...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 14, 2009 7:42 pm

The Dragon wrote:Морви хайде престани вече. Хората пишещи в този форум имат мозък в главите си и на някои даже им харесва да го използват. Затова никога няма да е безличното, безцветно, безполово, политически коректно място което толкова въжделяваш. Престани да бъдеш великият коригиращ. Великият медиатор и да се опитваш да изчукваш ръбчетата на всяко по-остро мнение което някой, някога е казал или помислил.
А защо не предположиш, че просто вярвам в това, което казвам? На мен ми се случва, за разлика от на теб. И никога не съм имала някакви необяснимо агресивни промени. Общо взето съм като Амелия - първите дни като ме боли дори съм по-кротка (и да, ако някой иска от мен подвизи точно тогава, ще съм доста издразнена). И ако ми кажеш, че жените около теб са нервни само около цикъла си, ще е доста смешно. Но около цикъла си го обясняваш с него и тогава и се сещаш.
По тази логика и хапчетата против забременяване трябва да водят до промени в характера и да се изписват ведно с психотропните вечества, щото и те ебават хормоналния баланс също колкото, ако не и повече от цикъла.
Last edited by Morwen on Wed Oct 14, 2009 7:50 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Oct 14, 2009 7:43 pm

Вечният мистър/мисис Гарисън
Mr. Garrison: "Well, your moms are just upset. Theyr'e probably all on their periods or something." Gregory: "Mr. Garrison, Wendy and I think that was a sexist statement." Mr. Garrison: "Well, I'm sorry, Wendy. But I just don't trust anything that bleeds for five days and doesn't die."
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Кво повече да добавиш ;р
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 14, 2009 8:29 pm

Pure Genius! On every effin' level! :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Oct 16, 2009 12:50 pm

Честито, Шефе! :plez:
http://money.ibox.bg/news/id_1279111323 - "Днешният ден е обявен за международен ден на шефа..." :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri Oct 16, 2009 8:03 pm

Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Fri Oct 16, 2009 10:14 pm


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests