Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Thu Mar 24, 2011 6:28 pm

И във същото време искат да премахнат оценките до трети клас. А после пък да въведат образованието от 5годишни - супер :?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 27, 2011 1:36 pm

Ей, няма почивен ден нашто момче! Ако не копа картофи в Банкя, не рани прасито, не коли кокошка и не говори в някое телевизионно студио, ще се изцепи директно от срещата на ЕС.

И тъй, Премиеро по повод забраната за пушене на срещата на върха: "Ние не пушиме. Ние ноу смоук."
http://bnt.bg/bg/productions/76/edition ... _mart_2011
Къмто 12-тата минута нейде.

Ами ар вий смоук, м?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Mar 27, 2011 2:46 pm

Някога бай Тошо се беше изцепил пред Николай Рукавишников: "Спасое большибо!" :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Mar 28, 2011 11:49 am

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Mar 28, 2011 8:25 pm

http://news.ibox.bg/news/id_1588822533

Пак Бойко. Няма почивен ден тоя младеж неуморен, еййй...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Mar 28, 2011 8:35 pm

A. Сега и стадион ще строят след спортната зала...
Е, ако след всичкото това не се направи едно футболно първенство или една олимпиада в България, да вземем да го разстреляме, а?

Но да. Цяла България ще бъде оправена от метрото в Надежда... Кво ти братче, това метро ще намали цените на бензина дори за българите в чужбина!!! Ето такова метро е това!!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Mar 28, 2011 8:36 pm

Искам да имам право да убивам всеки тъп лайнар който изнесе данни в национална медия и елементарната математика или факт чек, покаже че не са прави.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Mar 28, 2011 8:57 pm

Хрисе, ти просто не си запозната със силата и с духа на редовия български пожарникар. Между другото, тоя па бил ли е някога пожарникар? Не мога да си го представя. Имам познат пожарникар, ама той е здраво и решително момче, който като ти каже "ще стане", значи наистина ще стане. Числото Би е съвсем отвързана работа и е с неопределена стойност, която може да варира от нула в ранните сутрешни часове, до няколко милиарда следобеда, за да достигне отрицателни стойности в ранната привечер, а в полунощ е съвсем неизвестно.

Хора, искам да се обърна към омбуцмана за простотията с отпуските. Имате ли идея как става това, или да се заравям в гугъла? Щото наистина смятам да го сезирам или каквото там се прави.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 28, 2011 9:14 pm

А вчера Петканов каза че го били избрали за главен секретар защото бил дисциплиниран и си мълчал.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Mar 28, 2011 10:04 pm

Вчера ми стана смешно като се пенявеше Мухобойко по телевизията как от БСП и другите партии, подкрепящи протестите, били популисти и как не ги било срам за това. Той да обвинява другите, че са популисти, е някакъв връх на лицемерието просто.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Mon Mar 28, 2011 11:56 pm

Марфа,

http://www.ombudsman.bg/form

Обаче не можеш да сезираш омбудсмана за текст на закон. Трябва ти КС, пък него не можеш да го сезираш като частно лице. Изобщо никой не можеш да сезираш! :mrgreen:

(Но аз се учудвам, че опозицията не е предала на съда тая простотия с отпуските.)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 29, 2011 12:01 am

Аз изначално съм учуден тоя закон къф го дърви в една и съща реалност с извода, че 2+2=4. И не мога да намеря отговор (при все добрите намерения и положени усилия от страна на Морви). По-нерационална и алогична глупост, която дори не обслужва никого, честно не съм чувал.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 29, 2011 10:18 am

Итилоне, мерси. :( Действително никого не мога да сезирам. А ужасно искам да направя нещо. Днеска сутринта слушах по телевизора някакъв ташак от КНСБ, който много се гордееше с тая простотия (!!!!!!!!) и някъв солташак от стопанската камара, който още повече се гордееше с тая простотия. Защо толкова бяха горди на мен не ми стана ясно, освен че така нямало да се спира работата на предприятията, тъй като вече нямало всички работещи да излязат в отпуска наведнъж... Което предполага, че те редовно излизат в отпуска наведнъж, работещите в предприятията, а сега вече тая несправедливост ще бъде поправена. Оттам нататък разговорът отиде съвсем в синьото, когато оная кокарджа от Нова взе да разсъждава как работодателят можел да даде бонус на подчинения си, който решал да излезе в отпуска през октомври примерно, вместо в нормалните за ползване на отпуска месеци и някакви такива глупости, което ми дойде в повече и понеже накрая схванах, че колкото и да крещя по телевизора файда няма да има, смених канала.

Добре де, умни хора сте. Дайте акъл. Какво може да се направи? :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 29, 2011 10:36 am

Преврат?

Това с отпуските е просто един от поредицата актове, които правят гражданите безпомощни, а дават хляба и ножа в ръцете на работодателя.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Tue Mar 29, 2011 11:05 am

Пиши! И аз това смятам да направя, и, ако станем повече и се появи някакво недоволство, някой някъде сигурно ще се вслуша. Виждали сме го доста пъти, поне с това управление :wink:.

Бтв, аз не харесвам протестите и смятам, че повечето от тях са безсмислени ("Не на ГМО", кхъ, кхъ) - обаче, единствените, които не са, би трябвало да бъдат именно в защита на основни права - като това да не те закрепостяват в случая!

Изумява ме, че по нищо не личи на хората да им пука!

Още нещо: къде всъщност е тоя текст? След като прочетох в сума ти медии, че се намира в КТ, специално прегледах всички текстове с думата "отпуск" в тях и не открих нищо. В наредба на министерския съвет ли е?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests