Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 08, 2010 12:20 am

Попаднах на някакво безумно материалче отностно "вредата" на Интернет, та да споделя:

"The cognitive penalties can be particularly severe for students. In one revealing experiment, researchers at Cornell University divided a class into two groups. One group was allowed to use their laptop computers to surf the web during a lecture. The other group attended the same lecture but had to keep their computers closed.

Immediately afterward, the students took a test measuring how well they remembered the lecture's content. The students who used their laptops performed significantly worse on the exam. It didn't matter, moreover, whether they surfed sites related to the subject of the lecture or unrelated sites. All the surfers performed relatively poorly."


Wow... Biggest load of crap ever.

Видиш ли, ако не си следиш лекцията, а си разцъкваш сайтове, НЯМА ДА СЕ ПРЕДСТАВИШ ДОБРЕ. ОУ. МАЙ. ГОД. Чудя се как ли се е справила третата група, която е четяла Twilight по време на лекцията...

Ето я цялата бозица, която нагледно показва, че форумът тук ни прави елементарни и затъпели:
http://edition.cnn.com/2010/TECH/web/06 ... tml?hpt=C2

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 08, 2010 9:02 am

Не мога да не се възхитя на проникновеното нАучо откритие, според което ако един студент се занимава със странични дейности по време на лекции и слуша с половин ухо какво му говорят, той ще усвои материала по-зле от колегата си, който е внимавал в час. И да, разбира са, че интернеда е виновен, кое друго. Бахти и идиотите, верно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 08, 2010 9:42 am

Трябва да направят експеримент кой усвоява по добре - този който сърфира в нета или играчите на белот от шеста банка :)

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Tue Jun 08, 2010 10:00 am

Ето го оригиналното изследване:
http://www.computer.org/portal/web/csdl ... 33babs.htm
Всъщност не е чак толкова елементарно, колкото изглежда на пръв поглед. И може някои от изводите му да ни изглеждат очевидни, но като се вземе под внимание колко масова е вярата в т.нар. multitasking, все пак не е лошо да се измерват подобни явления.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 08, 2010 11:23 am

И колко е масовата вяра в т. нар. мултитаскинг? Аз лично съм срещала масово единствено твърдението, че тая работа я е можел основно Наполеон, плюс някои недотамизвестни малцина немуподобни.

И да, определено е очевидно, че докато си береш фъстъците във фармвила, ще имаш пропуски в усвояването на материала по термодинамика, който професорът в момента се опитва да обяснява, освен ако разбира се не си Наполеон. Резултатът ще е същия и ако четеш книга. Ако не внимаваш, тоест, а вместо това вършиш странични неща.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 09, 2010 1:31 pm

Дядо простреля тийнейджър с пушка, крадял му череши от двора
http://www.dnes.bg/crime/2010/06/09/dia ... vora.92449

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 1:35 pm

Да казвам ли пак колко ще е хубаво всеки да е с оръжие?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 09, 2010 1:35 pm

RRSunknown wrote:Дядо простреля тийнейджър с пушка, крадял му череши от двора
http://www.dnes.bg/crime/2010/06/09/dia ... vora.92449
Аз нямаше да ги отстрелям, ама една гора бой щях да им хвърля. Паразити малки.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 09, 2010 1:38 pm

За бой не знам но кой раздава оръжия и по каква система - това ми е странно.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 09, 2010 1:43 pm

RRSunknown wrote:За бой не знам но кой раздава оръжия и по каква система - това ми е странно.
Ами не знам кой, не ми се ще да оправдавам дядката, но как да се защити от две циганета? Може би, ако имаше полиция и хората не се чувстваха толкова застрашени, сега нямаше да има толкова много дъртаци с огнестрелни оръжия. Айде няма как да знаем какво е станало. Може да не е искал да ги застрелва, но да са го уплашили. Все пак е доста възрастен.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 09, 2010 1:53 pm

И аз съм брал череши като малък, пък и не познавам дете което да не е брало - родителите ми са брали, сега гледам децата пак берат. Недопустимо е да ползваш оръжие срещу деца.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 1:54 pm

Първо, откъде си сигурен, че са циганета, а не съседското хлапе и батко му?
Второ, съжалявам, но една кофа череши не струва раздробен бъбрек, с който ако момчето въобще оживее ще е инвалид цял живот.
А това какво искал, няма значение, на 77 нищо чудно да застреля и собствения си внук, без да иска. Просто в неговите ръце не трябва да има оръжие.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 09, 2010 1:56 pm

RRSunknown wrote:И аз съм брал череши като малък, пък и не познавам дете което да не е брало - родителите ми са брали, сега гледам децата пак берат. Недопустимо е да ползваш оръжие срещу деца.
Мдааа... Едното "дете" на 22 години. Абе хайде сега да не приемаме най-лошото за истина. Защо изключваш възможността тези "деца" да са били там за нещо повече от 2-3 хапки? Ако не беше стрелял дали новината нямаше да е за пребит до смърт възрастен мъж?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 2:06 pm

Амикае, имам приятелка, която на 22-23 все още прескачаше да бере плодове, сигурна съм, че и сега би, ако има възможност.
Ако искаха да крадат къщата, едва ли първо щяха да се увисят на черешата. Бтв, ти зададе ли си въпроса дядото въобще извикал ли е полиция? Защото не се споменава това. А първо да стреля, а после да обмисля алтернативи - съжалявам. Между другото е стреляно с Макаров, не с няква донмашнярка.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 09, 2010 2:07 pm

Както съм казвал няколко пъти (и както се учи в казармата) предупредителната стрелба във въздуха помага 100%.
Last edited by RRSunknown on Wed Jun 09, 2010 2:13 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests