Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Feb 13, 2010 2:15 pm

Гледахме Свети Валентин тотално спонтанно и всъщност ни хареса адски много, смея да кажа, че е на нивото на Love Actually.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Feb 13, 2010 2:23 pm

И ние така. И сме на същото мнение:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Feb 13, 2010 2:35 pm

Хахаха НАЛИ, НАЛИ? :wink:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Feb 13, 2010 4:12 pm

"Циркът на кошмарите: Чиракът на вампира". Оказа се доста забавен филм, ако и твърде бутафорен на места. Сега, естествено, че не е Велик Филм, обаче това, което си поставя за цел, го постига. 7/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Feb 13, 2010 10:23 pm

Мен пък St. Valentine`s не ме трогна с нищо. *shrug* Инак изгледах Percy Jackson и...нямам идея точно как да си формулирам мнението. Ако човек иде с реалната представа какво ще гледа, потенциално може и да му се израдва. Имаше някакви средно-добре уцелени моменти...но основната мацка...дразни ТОЛКОВА много, почти смазва чара на хлапето дето играе Пърси. :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Feb 15, 2010 10:41 am

Хмм, снощи изгледах "A Walk to Remember" и трябва да призная, че филмчето е много добро. Добре изпипана любовна история (чудно как съм го пропуснал :) ). Разбира се, тоя филм не е с велик сюжет, но въпреки това докосва с нещо. Не може да се анализира, или го чувстваш, или не. Който си пада по такъв сорт филми да го гледа задължително.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 15, 2010 10:48 am

За Свети Валентин - определено е до компанията и дали се смяташ за празнуващ според мен :wink:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Feb 16, 2010 1:28 pm

Sunrise на Мурнау. Един от най-добрите примери в киноисторията как гениален режисьор може да направи шедьовър от ужасно клиширан, наивен и мелодраматичен сюжет. Невероятно е как е успял да постигне тази визия, която и сега изглежда впечатляващо, през 1927 г, при толкова неразвитите технологии в киното.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Feb 16, 2010 10:06 pm

Muad_Dib wrote:За Свети Валентин - определено е до компанията и дали се смяташ за празнуващ според мен :wink:
Или по-скоро до нагласа спрямо гледане на филми. На мен компания или конкретен ден почти никога не могат да ми направят или развалят филм. :)


Изгледах Crazy Heart и съм толкова доволна! Колко страхотен и обикновено прекрасен филм може да бъде заснет за по-малко от месец. И колко по-възхитително играе Колин Фаръл откакто се отказаха да го правят най-Голямата екшън звезда. И какъв кеф изпитвам, че Джеф Бриджес ще вземе Оскар след няколко седмици. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Feb 16, 2010 11:12 pm

Vivian wrote: Изгледах Crazy Heart и съм толкова доволна! Колко страхотен и обикновено прекрасен филм може да бъде заснет за по-малко от месец. И колко по-възхитително играе Колин Фаръл откакто се отказаха да го правят най-Голямата екшън звезда. И какъв кеф изпитвам, че Джеф Бриджес ще вземе Оскар след няколко седмици. :mrgreen:
Жалко, че във филма нищо не ставаше и финалът беше много претупан.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Feb 17, 2010 1:18 am

Demandred wrote:Sunrise на Мурнау. Един от най-добрите примери в киноисторията как гениален режисьор може да направи шедьовър от ужасно клиширан, наивен и мелодраматичен сюжет. Невероятно е как е успял да постигне тази визия, която и сега изглежда впечатляващо, през 1927 г, при толкова неразвитите технологии в киното.
не е бил чак толко клиширан тогава.
той експресионизмът има такова свойство да подчертава всичко, в частност темата и дори жанра (в случая мелодрама с наченки на трилър) – заради комбинацията от яко преиграване и насилена визия.

а изглежда впечатляващо, щото най-добрите неща вътре не са плод на технически постижения. така де, ако не броим фалшивата перспектива за техника. но дори и тя е предимно въпрос на сетбилдинг. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 17, 2010 10:45 am

Vivian wrote:
Muad_Dib wrote:За Свети Валентин - определено е до компанията и дали се смяташ за празнуващ според мен :wink:
Или по-скоро до нагласа спрямо гледане на филми. На мен компания или конкретен ден почти никога не могат да ми направят или развалят филм. :)

Не съм съгласен, когато се отнася до нещо като Свети Валентин. Аз не обичам романтични комедии и далеч не са ми първият жанр, който бих подхванал, ако трябваше да гледам сам. Но специално този филм човек би го възприел коренно различно, ако беше в компанията на гаджето. Ако си го гледала с приятеля си и пак не ти е повлиял - грешката е моя. Но Свети Валентин притежава доста прилична историйки, няколко изненади, огромна липса на повечето клишета за жанра и (поне за мен) за пръв път гледаем Аштън Къчър (който олигофрен сякаш си е на мястото както никога). Да не споменавам, че няколко пъти се засмяхме съвсем искрено.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Feb 17, 2010 10:55 am

Знам ли, не мога да кажа, че впечатлението ми от даден филм не зависи от компанията и това в какво настроение съм, но обикновено успявам да се абстрахирам. Не мога да кажа, че свети Ваклентин нямаше да ми хареса ако бях отишла да го гледам сама.

Бтв, как Аштън Къчър въобще успява да се пробутва за готин?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Feb 17, 2010 11:25 am

"Среднощно препускане" с Робърт де Ниро. Готина екшън-комедия. Започва малко мудно, обаче е хубав филм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Wed Feb 17, 2010 12:02 pm

Evil Dead trilogy
Army of Darkness малко ме разочарова, но като цяло са много забавни филмчетата.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests