Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 14, 2012 2:53 pm

Xellos wrote:The Rum Diary
http://www.imdb.com/title/tt0376136/

Як каст, приятно филмче уви като гледам из нета е тясно специализирано in memoriam за широка публика. Пак Джони Деп няма празно. :roll:
Бе беше якичък но леко ме издразни финала. Иначе е железен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Feb 15, 2012 5:51 pm

"Ронал варваринът":
http://www.imdb.com/title/tt1629374/
Много метълски настроена пародия на героичното фентъзи. Мноооогоо...
И хич не е за деца, макар че доста хора са се объркали и са си завели домочадието да го гледа.
Има главен герой музикант, който свири на Могъщ Четириструнен Инструмент и тръгва на приключение единствено защото - евентуално - може да налети на някоя готина мацка. Има и амазонки.
И орки.
И някакви драконоподобни създания.
И елф, който...
Не го пускайте на деца под дванайсет годишна възраст, нито на хора, които не си падат по героичен хеви метъл. Нито ще го разберат, нито ще го харесат.

"Звездни каубои":
http://www.imdb.com/title/tt0186566/
Доста як филм се оказа. Направо се чудя как съм успял да го пропусна досега. Страхотно чувство за хумор в сценария и много готини герои.

"The Expendables":
http://www.imdb.com/title/tt1320253/
Не използвам идиотското заглавие на официалния български превод, понеже то няма практически нищо общо с истината или идеята на оригинала. Този път гледах разширената версия, която е още по-кървава, брутална и изкъртваща... И има песен на Съли Ерна вътре, което също е доста яко.
Чакаме продължението сега, което пък няма да е толкова кърваво, но...

"Подземен свят: Пробуждане":
http://www.imdb.com/title/tt1496025/
Лен Уайзман явно просто е искал да види как жена му, облечена в прилепнал по тялото кожен костюм и качена на обувки с високи токове, трепе хора и върколаци. Затова й е написал съответния сценарий. Във филма няма практически нищо друго, но пък разполага с най-бруталните екшън сцени в поредицата. Има и гигантски върколак, както и двама от най-читавите съвременни актьори, които за жалост обаче изобщо не са оползотворени... Има повече убийства, повече кръв и повече ефекти, отколкото има в предишните два(три?) филма, взети заедно. По-тъп е дори от втория, но въпреки това някак успява не само да държи интереса, но и да накара зрителя(т.е. мен и хората, с които го гледах) да съпреживява. Да не повярваш чак...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Feb 19, 2012 2:45 pm

Шпионски свалки - е, за мен беше перфектният филм да си оставя мозъка на входа на залата и просто да се забавлявам. Дори не беше съвсем предвидим. Освен това много позитивен, леко пародиращ обичайните шпионски истории и с хубав хумор.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Feb 19, 2012 5:49 pm

tigermaster wrote: "Подземен свят: Пробуждане":
http://www.imdb.com/title/tt1496025/
Лен Уайзман явно просто е искал да види как жена му, облечена в прилепнал по тялото кожен костюм и качена на обувки с високи токове, трепе хора и върколаци. Затова й е написал съответния сценарий. Във филма няма практически нищо друго, но пък разполага с най-бруталните екшън сцени в поредицата. Има и гигантски върколак, както и двама от най-читавите съвременни актьори, които за жалост обаче изобщо не са оползотворени... Има повече убийства, повече кръв и повече ефекти, отколкото има в предишните два(три?) филма, взети заедно. По-тъп е дори от втория, но въпреки това някак успява не само да държи интереса, но и да накара зрителя(т.е. мен и хората, с които го гледах) да съпреживява. Да не повярваш чак...
QFT

Секретна квартира хубав ли е? Някой да има впечатления?

Иначе, аз кротко се надявам да дават Tinker Tailor Soldier Spy в нашето смотано кино.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Flavii
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm

Post by Flavii » Sun Feb 19, 2012 7:35 pm

Секретна квартира ми хареса. Не е нещо кой знае какво, нито нещо ново откъм сюжет, но Дензъл е пич и играе страхотно, а и филмчето е динамично.

А Тинкър-Тейлър си е задължителен за кино. Дано имаш възможност да го гледаш. Чудесна атмосфера, титаничен каст, перфектна игра - всеки си стои здраво на мястото в този филм. Гледах го преди няколко месеца на кино във Варна, като част от някакъв фестивал (малко се бяха изложили със субтитрите, прожектираха се отделно и залата не беше особено удобна откъм видимост), та сега се чака да се гледа пак на кино. Ако не се лъжа ще е и на дигитална прожекция - още по-голям кеф! :wink:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Feb 20, 2012 2:00 pm

Ми да ама като гледам какво пише в "Очаквайте" за кино Арена Плевен... :(
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Feb 25, 2012 1:59 pm

Bunraku - Warrior's Way + Scott Pilgrim + Sin City
Много правилен филм. Директно влиза във favorites. Прекалено много култови моменти има. Тук там има провлачени моменти и слаба драма, но си затварям очите.
Малко пресилена оценка, но днес съм в настроение
9/10

The Shawshank Redemption - прекалено е добър. А го захванах с нагласа за 7 или 8. Само и заживели щастливо края не ми допадна, но затова си имаме Зеления Път :)
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 25, 2012 3:35 pm

Аз Бунраку не можах дори да го догледам - толкова скучен и безпосочен ми беше. Да не говорим, че актьорската игра на Гакт болеше твърде много. Някъв изнасилен опит за оригиналничене и стил, с нищо друго, за което да се хване човек.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Feb 25, 2012 9:52 pm

Току що гледах на някакъв фалшив 40 гигабайтов блу-рей Moneyball. Брат Пит милия е одъртял пословично. С оглед на това, че единственият термин от бейзбола, който знам е Хоумрън филма имаше доста добро послание.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Feb 26, 2012 12:38 pm

Само и заживели щастливо края не ми допадна,
E то целият пойнт на тоя филм е да свърши така :)

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Feb 26, 2012 3:27 pm

«Высоцкий. Спасибо, что живой»

Нали съм си фен на Висоцки, нямаше как да го пропусна, само че трябваше да чакам субтитри, и затова чак сега го гледах :(

"Адмиралъ"

Съвсем случайно попаднах на него, даже не вярвах че ще има субтитри..

И двата филма ме грабнаха, и честно казано, не мога да преценя кой от двата е по-добрия... уникални са всеки по свой начин, и разказват историите на удивителни личности.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Mar 03, 2012 9:45 pm

Tinker Tailor Soldier Spy. Доста як трилър, много low-key и много по-правдоподобно звучащ от повечето шпионски филми. Актьорската игра мачка по всички линии, но то на човек му стига само да погледне каста, за да изгуби всякакви съмнения, че ще е така. Музиката също е доста яка. Чак се зачудих дали да не пробвамда прочета нещо на Le Carre някога.

EDIT: The Rum Diary е страхотен. На мен като фен на Хънтър Томпсън, Греъм Грийн и психеделичната литература нямаше как да не ми хареса, но мисля, че и на не-фенове на горноизброените ще се хареса доста. Краят си беше доста на място според мен :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 07, 2012 1:15 am

Ронал Варварина ми беше адски незабавен. Но може би е така защото съм чукундур.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Mar 08, 2012 9:42 pm

Гледах "Торба с кости":
http://www.imdb.com/title/tt1212452/
Мисля, че беше по-скоро приличен. В началото в имдб имаше оценка от рода на 9.9/10. Сега, гледам, е паднала доста и в момента ми се струва, че оценката му е по-ниска, отколкото трябва.
Както и да е, не съм чел книгата, на която е базиран филмът, и не знам как стои спрямо нея, но пък беше един относително приличен, ако и твърде безкръвен хорър. Имаше си плашеща атмосфера и т.н.
Освен това Пиърс Броснан и Мат Фрюър играят братя, въпреки че нямат нищо общо на външен вид, а и говореха с тотално различен акцент...
Абе, прилично филмче. Можеше и да е доста по-добро, всъщност, но е достатъчно добър начин човек да прекара три часа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Mar 09, 2012 3:32 am

Гледах Who Am I с Джаки Чан и филмчето направо ме разби от кеф!! Доста съм му фен на човека, но това му творение си е друга класа в сравнение с всичко друго, в което съм го виждал. Историйката е проста, но забавна, екшън сцените са от най-най-култовите му и има едно особено кефещо преследване с участието на Mitsubishi Evo (така се прави product placement!)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests