Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Dec 05, 2020 6:58 pm

tigermaster wrote:
Sat Dec 05, 2020 5:48 pm
Бтв, целият каталог на "Уорнър" догодина ще излезе едновременно по стрийминг услуги и на кино, с все "Дюн" и "Матрицата 4". Това дали не е яко?
Доста е комплексно според мен

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Sun Dec 06, 2020 8:53 am

Още един пирон в ковчега на кино индустрията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 06, 2020 11:54 am

Това наистина е страхотна новина! Нямам търпение за Wonder Woman, така се радвам, че ще мога да го видя на Коледа!

Иначе наистина е предизвикателство за киноиндустрията, но пък на нея отдавна й е време да се промени. Както DVD и Blu-ray индустрията се промени, както изчезнаха видеотеките и бяха заманени от стрийминг сайтове, така ще се промени и това. Радвам се, че ще имам възможност да си гледам нещата от вкъщи, ако преценя :)))
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sun Dec 06, 2020 12:34 pm

Бе според не се знае. Смисъл да 2021 ще го има тва, но откъде знаем че 2022,2023 и тн тва ще продължи да е така и как ще се адаптира при положение, че публиката е свикнала с тоя подход?
Освен това не разбирам как ще се работи с правата в различните държави. Ако даден филм няма да го дават по кината в определена държава ще го стриймват ли в тая държава или не?

Иначе аз винаги съм предпочитала кино преживяването пред тва да го гледам в нас. Супер малко са филмите/режисьорите дето ме карат да се съсредоточа и да гледам без fidgeting докато гледам вкъщи. В киното се потапям изцяло и дори някакви траши филми имат място в сърцето ми като Хрониките На Нарня, който беше първият филм, който гледах на кино.

От друга страна е яко, че претенциозните кино създатели, които хранеха Нетфликс, че техните филми не са истинско изкуство, щото са стрийминг и ги игнорираха, ся са принудени да стриймват. Или да духат супата с мега провали като Нолан :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Sun Dec 06, 2020 6:25 pm

Dr. Horrible wrote:
Sun Dec 06, 2020 11:54 am
Това наистина е страхотна новина! Нямам търпение за Wonder Woman, така се радвам, че ще мога да го видя на Коледа!

Иначе наистина е предизвикателство за киноиндустрията, но пък на нея отдавна й е време да се промени. Както DVD и Blu-ray индустрията се промени, както изчезнаха видеотеките и бяха заманени от стрийминг сайтове, така ще се промени и това. Радвам се, че ще имам възможност да си гледам нещата от вкъщи, ако преценя :)))
Това не е правилно сравнение според мен. В единия случай е въпрос на методите, чрез които нещо стига до теб, но крайният резултат е един и същ - гледаш го на телевизора. Кино преживяването е нещо кардинално различно и не съм сигурен, че хората, които "не им пука" да гледат на големия екран, осъзнават колко много произведения, които обичат, никога нямаше да бъдат направени, ако въпросният не съществуваше. Щото месечната ти такса за HBO MAX не е изобщо достатъчна, за да оправдае бюджета на супергеройски филм...

Също така поне в Щатите кината СЕ променяха преди пандемията. Най-голямата верига тук имаше абонамент, в който плащаш $20 месечно и можеш да гледаш кои да е 3 филма седмично по всяко време и във всякакъв формат. И това им помагаше да се стабилизират.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Mon Dec 07, 2020 12:44 am

Прав си за всичко, което казваш. И същевременно монетата има и друга страна.

Да, много филми, които обичам, нямаше да бъдат направени, ако не се разпространяваха по кината. Гигантски заглавия с гигантски бюджет, които разчитат на гигантски приходи, за да съществуват. Обаче съществува и друга тенденция, за която говорят много хора от индустрията в последните няколко години - изчезването на филмите със среднист бюджет. Нещата отиват в крайностите и имаме или артистични/инди филми с бюджет до 10 милиона, или огромни блокбастъри с бюджет над 150. А средния вариант на визуално интригуващи филми, които струват окол 40-60 милиона - тоест пак скъпи, но по-новаторски и различни, постепенно изчезва - според доста хора. Големите студия влагат огромни пари и очакват огромна възвращаемост. Стават все по-консервативни към нови идеи и имаме безброй много версии на една и съща формула, които твърде често са продължения/предистории/рибуути. Така че може би е дошъл моментът махалато временно да се залюлее на другата посока и да имаме по-интригуващи и оригиналния заглавия, направени за по-малко пари. Бюджетът на Daredevil е по 40 милиона на сезон, тоест трите сезона на Деърдевил, които смятам за истинско изкуство в най-висша форма, общо имат бюджет колкото... Ant-Man. В смисъл... аз харесвам Ант-мен, но е безумно той да съществува вместо още три сезона на Деърдевил! Тази система трябва да бъде счупена :lol:
Радвам се, че киноиндустрията позволи направата на огромни блокбастъри като Infinity War и Endgame, но наистина няма да имам против, ако тези огромни франчайзи станат по-пестеливи и вместо нов филм за Батман или за Терминатор през две години, получавам повече продукции като Queen's Gambit. Освен това този кино модел с огромните продукции води до това, че по кината масово се излъчват единствено американски филми, с някои много редки изключения. В стрийминг сайтовете го няма този проблем. В Нетфликс гледах испанския Casa de Papel, турския Atiye (с Берен Саат!!! :heart: ), вчера довърших френския Le Bazar de la Charité, който беше изющен (ок, дадох пример само със сериали, но разбирате идеята). В каталога на HBO Go има също интересни продукции на HBO Европа, филми и сериали, които бих изгледал с интерес. Ако искам да гледам на кино такива качествени световни продукции трябва да следя за еднократното излъчване на даден филм на някой фестивал в София и то често е във вечер, в която имам лекции с магистрите. За сметка на това идиотски американски комедии или тъпи екшъни със Скалата вървят постоянно по киноекраните и няма спасение от тях. И ако фокусът се насочи не към това, което дават на кино, а към това, което човек може да изгледа с приятели у дома, много творци на по-малки заглавия или неамерикански продукции реално ще спечелят.

Казваш, че в САЩ кината са направили опит да станат по-достъпни, но в България изобщо не е така. Цените на билетети са безумни, ако филмът има 3Д се излъчва САМО на 3Д, и, най-големия проблем - в много градове в България изобщо няма кино. Щото кината са толкова скъпи, че хората от провинцията не могат да си го заделят като разход и съответно никой предприемач не иска да инвестира в такава технология. Аз лятото по три месеца съм в Дупница и като излезе филм, към който имам интерес, трябва да пътувам или до София, или до Благоевград. Същевременно по стрийминг сайтовете безпроблемно си гледам новите заглавия на датата на премиерата. Така че това специфично кино-изживяване, независимо дали е предпочитано или не, просто става все по-недостъпно за мен и много хора около мен. И това се случва в свят, в който информацията цялостно става по-достъпна. Не е тенденция, която може да продължи дълго.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Mon Dec 07, 2020 1:23 am

Аз може ли да кажа, че, както принципно обичам кино изживяването, в последните години почти винаги повторното гледане на филма вкъщи ми е било по-пълноценно? Ако разсъждавам изцяло като клиент, без да ми пука за финансовото състояние на кината - съвсем директно, когато за билет съм дал пари колкото за една книга и отделно от това съм си платил минералната вода с около петстотин процента надценка, не искам преди прожекцията да ми пускат купища реклами на някакви бонбончета, безалкохолни, ресторанти, коли, техника и прочие, което се случва всеки път в киното в Ринг мола. Склонен съм да разбера защо го правят, но това не означава, че ми харесва.
Не искам да ми надуват звука, все едно съм на рок концерт. (От саундтрака на "Тенет" буквално ме болеше главата след прожекцията. Направо съжалих, че не съм си взел тапите за уши. С немалко други филми съм имал подобни проблеми, но след този разбрах оплакванията от озвучаването на Нолановите неща, които четох тук.) Познавам хора, които не ходят на кино заради силния звук, честно. Не е само в близките до мен зали така.
Не искам да ми извиват ръцете с триизмерни прожекции, които никой от хората, с които съм разговарял за това, не харесва.

Съвсем отделно е безобразното на моменти поведение на публиката, обаче да речем, че за това киното няма вина - и, все пак, когато съм отишъл да гледам "Джон Уик 3", не ми се слуша някакъв тийнейджърски разговор на висок глас по време на филма. (Запомнил съм го това, защото трябваше да стана от седалката, да отида при хлапетата и да им изръмжа да млъкнат. Честно казано, ако не бях такова страшилище на външен вид и не звучах като бесен танк, не знам дали щяха да ме послушат.)

А и другото - покрай тая криза донейде се надявам филмовите студиа да осъзнаят, че няма нужда да пускат непрекъснато (франчайзови) мастодонти с деветцифрени бюджети. "Тенет" е с международни приходи от близо триста и шейсет милиона долара. Това щеше да е прекрасно, ако филмът не беше толкова безобразно скъп. (Той поне си личи, че е скъп, де. "Мулан" `щото е с по-малък мащаб от някои епизоди на "Викинги" и "Последното кралство", при все че уж струва двеста милиона долара.) (От предстоящите догодина едробюджетни спектакли единствено "Дюн" и донейде последният Бонд, дето не мога да си спомня заглавието му в момента, ми будят интереса. Всичките комиксови неща, матрици, еркюлпоарота и так далше обаче вероятно просто ще ги скипна и даже няма да ги пиратствам.) Не че казвам всяка година да очакват криза като сегашната, ама пак. Чета сега за някакви милиарди загуби. Дали нямаше да страдат по-малко, ако не бяха натъпкали програмата с огромни филми?

Редакция - докато напиша това, се е появил коментар на @Dr. Horrible, с който съм доста съгласен. Темата за достъпа до великото кино изживяване не ми се зачекваше, обаче добре знам какво е най-близкото кино да ти е в Бургас. От тая гледна точка - за децата като това, което аз бях в Айтос, кино изживяването просто го няма или, най-малкото, е много по-труднодостъпно, отколкото е за хората по големите градове. Интернет обаче е навсякъде. Ами...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Mon Dec 07, 2020 4:14 pm

Поне вие имате адекватни аргументи, свинете у редит се оплакваха, че не им сервирали истински манджи. Щото точно тва е идеята да ходиш на кино, да гнетеш миризливи бургери, такота, нудълс, даал, тика масала, пица и тн. :heart: Смисъл и аз мънчвам, но с винаги съм се ограничавала до немиришещи неща :mrgreen:

Аз пък винаги съм обожавала кина със супер силен звук, за да мога съвсем да се потопя в атмосферата и се побърквам в тихи кина, където чуваш всеки звук.

Доколкото помня, в бг, а и тук има няколко вида кина, по-комерс, по-обикновени такива и съвсем арт и снобарски такива. Не е нужно да се ходи само у мола на кино.

Съгласна съм с вас обаче за 3д простотията. Поне в Германия имаш право на избор кво да гледаш с или без 3д. Освен тва липсата на избор при дублираните анимации бацеее. Нямам нищо против дублажа като цяло, но напоследък в бг почнаха да кастват известни личности от рода на Рафита, педесе вида михаели и тн, чиято единствена квалификация е участие в пет риалити предавания. Почти няма вече куклени актьори, учили дублаж в главните роли. Единственият по-маркетинг избор, който беше гениален е Калин Врачански за Рапунцел, но той има брутален глас, а и е учил дублаж май и той.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Mon Dec 07, 2020 6:50 pm

Прочее, 3D-то в САЩ умря някъде 2018-та. Буквално трябва да ТЪРСИШ, за да намериш 3D прожекция вече.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Dec 08, 2020 3:23 pm

Roland wrote:
Mon Dec 07, 2020 6:50 pm
Прочее, 3D-то в САЩ умря някъде 2018-та. Буквално трябва да ТЪРСИШ, за да намериш 3D прожекция вече.
Не искам да се заяждам, но не планетата земя съществуват други държави освен САЩ. Знам, че е трудно за вярване и дори шокиращо, но е така.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Tue Dec 08, 2020 4:00 pm

Е то ти даже викаш, че имаш избор за 3д в джърмъни, в много малко държави продължава дебилната експлоатация, за съжаление явно бегето е една от тях. При положение, че реално таз индустрия се сверява спрямо какво се случва в САЩ е нормално да се следи там какво е настроението. Другият голям играч все още е Китай, де, но и там ми се струва, че залязваше положението. Говорим периода до 2019-та, от таз година никакви заключения не могат да се правят.

Демек, ако нещо загине в САЩ много вероятно е и на други места да му се дръпне шалтера. Ся остава да видим Аватар 2 как ще повлияе.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Разни

Post by Claymore » Tue Dec 08, 2020 4:45 pm

Каквото каза Лиц. А и в Щатите, и по света, дори веригите и мултиплексовете да оцелеят, най-прецакани ще са независимите и малки кина. Които както казаха Тайгъра и Доктора, тъй или иначе каже речи не съществуват в повечето градове в бг освен малко по-големите, и пак не много. То е така и другаде по Европа и света. Аз ценя много силно кино преживяването, но уви извън мейнстрийм сферата (че и даже в нея), нищо особено няма да се промени с преминаването към стрийминг, освен че естествено ще излизат по-бързо филмите по торентите. В Плевен има само една Арена в "новия" мол дето отвориха 2014, тази в по-стария мол някой я купи и уж е второ кино, само че реално пак дават bottom of the barrel мейнстрийм неща и то 2-3 заглавия макс. За сравнение, в Плевен лятото когато в Синема Сити пуснаха Атомна блондинка и Get Out, нито един от двата не го даваха в Арената. Ако не е Марвъл, DC, Бързи и яростни или някаква бозава детска анимация като цяло не се излъчва извън София, даже да е в разпространение. А помня и тук как ви бях казвал че в 10 клас като излизаше Inception, тук изобщо не го прожектираха и се възмущавахте, ама това е все още реалността.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Разни

Post by Demandred » Tue Dec 08, 2020 5:10 pm

Christopher Nolan is not happy about the WBros - HBOMax news:
“Some of our industry’s biggest filmmakers and most important movie stars went to bed the night before thinking they were working for the greatest movie studio and woke up to find out they were working for the worst streaming service,” filmmaker Christopher Nolan, whose relationship with Warners dates back to Batman Begins in 2005, said in a statement to The Hollywood Reporter.
И не е само той, май почти всички в Холивуд са на подобно мнение, интересно как ще се развият нещата. На мен ми се струва доста недомислено решение от икономическа гледна точка, но ще видим.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Dec 08, 2020 5:22 pm

Litz wrote:
Tue Dec 08, 2020 3:23 pm
Roland wrote:
Mon Dec 07, 2020 6:50 pm
Прочее, 3D-то в САЩ умря някъде 2018-та. Буквално трябва да ТЪРСИШ, за да намериш 3D прожекция вече.
Не искам да се заяждам, но не планетата земя съществуват други държави освен САЩ. Знам, че е трудно за вярване и дори шокиращо, но е така.
Всъщност в този контекст има огромно значение какво прави САЩ. Ако те не си снимат филмите за 3D, скоро никъде няма да има 3D филми.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Tue Dec 08, 2020 6:40 pm

Demandred wrote:
Tue Dec 08, 2020 5:10 pm
Christopher Nolan is not happy about the WBros - HBOMax news:
“Some of our industry’s biggest filmmakers and most important movie stars went to bed the night before thinking they were working for the greatest movie studio and woke up to find out they were working for the worst streaming service,” filmmaker Christopher Nolan, whose relationship with Warners dates back to Batman Begins in 2005, said in a statement to The Hollywood Reporter.
И не е само той, май почти всички в Холивуд са на подобно мнение, интересно как ще се развият нещата. На мен ми се струва доста недомислено решение от икономическа гледна точка, но ще видим.
Аз няма да се учудя, ако една от основните причини за това решение на Уорнър е именно Нолан, бтв, след като изкара скъп филм като "Тенет" посред пандемия, заради която ходенето на кино намаля толкова. При нормални обстоятелства този филм щеше да си изкара парите за дни, а сега след три месеца на екран още е на загуба.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 15 guests