За/Из/По-губени във WoW (място за nubs, дето още я играят)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Apr 02, 2009 1:25 pm

Много приятно беше вчера. Само на Хексер ми създадохте главоболия, защото хич не ми беше ясно какво става. Народа се щура насам-натам, аз хвърча във въздуха, после пък целувам боса, после пък гледам Мискиня червена и каства нещо О_О. Таис и тя понамали кръвчицата. А аз имам три хийлинг спела на много бавен каст. Изобщо не се насмогва така - искам да си цъкам меле следващия път, pretty please. Другият път в ЗГ Ланис да лови риба, аз ще вдигна скила и ще ловя по-следващия път, че и аз искам ачийвмънт :P.

Иначе днес вече трябва да имам епичната летялка, събрах парите (без някакви си 100 голд, което е лесна работа). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (купих си скила за 5к, останах с мръсните 130 голд :D, баси).

Edit: Колкото до Сънуел и Блек Темпъл --> искам и аз. Ама хайде заедно, с непознати хора :( ще ме е срам от нуубщината ми.

Таис, забравихме снощи глифовете, нищо :), днес евентуално.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 02, 2009 1:50 pm

Elayne wrote:Иначе днес вече трябва да имам епичната летялка, събрах парите (без някакви си 100 голд, което е лесна работа). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: Колкото до Сънуел и Блек Темпъл --> искам и аз. Ама хайде заедно, с непознати хора :( ще ме е срам от нуубщината ми.

Таис, забравихме снощи глифовете, нищо :), днес евентуално.
аз само искам да вметна, че прекрасно се справяш с шамана си, така че да не съм чула повече за "нуубщината ти"! :evil: а на Хексер, просто нямаше как да се справиш с хийлинга, защото ние го ударихме през просото на тази битка и тотално отсвирихме тактиката за нея, така че вината да мрем си е баш наша :lol:

за епичната гарга ти напомням, че ти трябват 5200 голд (5000 е скила за летене, а 200 голд - самия маунт)... ако не ти достигат - свиркай за заеми :P

а глифовете верно ги забравихме :oops: то и аз веднага след ЗГ се офф-нах, че пак бе минало един след полунощ... довечера ми напомни - веднага като се логна, преди рейда ми... аз ще ти линкна Инскрипшъна си, ти си намираш къде са глифовете за шаман и ми линкваш кои си избрала (става като отвориш поле за уиспър към мен, задържаш Шифт + кликаш с ляв бутон на мишката върху името на глифа от моята книжка), за да мога да видя какво мастило искат за изписването им...

за Сънуел и Блек Темпъла, вероятността да можем да вземем 70 лвл с нас е под въпрос, но ако сме изцяло гилд-рейд, не и невъзможно... ще го мислим, когато се отвори такава възможност...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 02, 2009 1:58 pm

Еееей глифааа, от седмица си разнасям един в торбата за хънтъра.

Абе има ли некво решение на това, че трее влачим 1000 стрели запълващи в инвентара 5-6 места ;(

Аре най-сетне един хероик за 3 значки и да мирясам с ръкавиците :)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Apr 02, 2009 2:00 pm

Няма нужда от заеми, на 50-60 голд съм вече от летялката. Скилът си го купих преди малко.

Глифовете ще ти ги линкна, да (снощи като умрях пак си бях забравила анкх, та майнър глива за премахване на реагента при саморезърект ще ми е много полезен), довечера.

Изфармете три значки на момчето де ^^, да се фръцка с нови ръкавички. Аз трябва да видя къде падат читави панталонки, че съм с много зелени... и каска...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 02, 2009 2:01 pm

Ники, за стрелите имаше една специална торба - даже мисля, че самата торба дава допълнителни статсове някакви. Но естествено - заема ти слот. Но според мен си трябва. Те са и по-големи.

http://www.wowhead.com/?items=11.2

http://www.wowhead.com/?items=11.3
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 02, 2009 2:16 pm

ами то времето е ограничено все пак... :(
не може да ходим в гилд-рейдове, да правим и дълги, от времената преди експанжъните, рейд-инстанси, и хероици - къде по старите, къде по новите земи... аз какво да кажа, като тотално съм отсвирила да играя със своите герои за себе си в полза на това да правим нещо заедно... :roll:

затова правя следното предложение:
общите мероприятия, дето са просто за кеф или туристическа обиколка, като Зул`Гуруб, Зул`Аман, Молтън кор, БВЛ, АК 20/ АК 40, Каразан и т.н., както и хероици по стари земи, да ги отлагаме за уикендите... иначе ни изяждат абсолютно цялото време, а всеки от нас има планове за героите си и има нужда от време да ги реализира...

само да отбележа, че аз ще се придържам към тази схема вече, та не разчитайте на мое участие за изброените неща през седмицата... освен, ако не е предварително планирано тука и съм потвърдила, че ще се джойна...

на въпроса за трите емблеми, Браги, за днес на мен не можеш да разчиташ - имаме Наксрамас, който ще приключи около полунощ... не виждам как след часове рейдване ще влезна в хероик... утре - с удоволствие бих направила дейли-хероика, че и някой друг хероик по новите земи... примерно Окулус го отлагаме поне 2-ра седмица...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Thu Apr 02, 2009 2:21 pm

Elayne wrote:Изобщо не се насмогва така - искам да си цъкам меле следващия път, pretty please. Другият път в ЗГ Ланис да лови риба, аз ще вдигна скила и ще ловя по-следващия път, че и аз искам ачийвмънт :P.
Аз казах, че хийлър не ни трябва, обаче кой да чуе... -300 ДКП ми се струва все по-добра идея. :roll: При положение, че предният път го минахме 4 човека и не си спомням някъде да се е налагало някой да го хийлват, не виждам какви са тез глезотии да карате мелето да хийлва :P Трябва да се калява волята!!! Трябва да се носи на бой! :mrgreen: Днес примерно минах за едно бърз Алтерак, Галв галфона го танквах без кьорав хийлър наблизо, пребихме го като куче 5 човека

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 02, 2009 2:23 pm

Ти си шеф и носиш плейт:) При това хубава ламарина.

На Танчето му мачкат, цапат и късат коприните, а на дръвчето му лющят кората и ще завъди буби. Трябва да се пази :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 02, 2009 2:31 pm

Svetlio wrote:При положение, че предният път го минахме 4 човека и не си спомням някъде да се е налагало някой да го хийлват, не виждам какви са тез глезотии да карате мелето да хийлва :P Трябва да се калява волята!!! Трябва да се носи на бой! :mrgreen:
със сигурност на тебе може и да НЕ ти се наложи, а ако ти се наложи - можеш да се самохийлнеш, да си туриш щит или да използваш ЛоХ...
това моя милост не може да си го позволи, защото имам някакви клас-ограничения, затова пък при цялото аео екрана редовно ми грееше в червено от полудели аддони, че дърпам агро... или да напомня, че все пак умирах снощи, а на раптора се наложи да влезна в блок и да изчакам Елейн да ме хийлне... така, че рейд-лидера да помисли и за това, че не е сам в рейда, а останалите могат и да имат нужда да бъдат лекувани...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Apr 02, 2009 2:40 pm

Аз нямам против да хийлвам по принцип. Проблемът е, че като меле шаман това е голям ужас, защото аха-аха да хванеш някой преди да умре и от бавен каст или липса на мана нищо не се получава. Мисля до 80 да си карам така и после да мина на ресторейшън да поиграя и да похийлвам като хората. А и все си мисля, че има друг начин да таргетваш хора от партито, освен да кликаш по иконите с мишка. Така е много бавно. Докато кликна и започна да каствам и човекът си умрял. А междувременно още на двама им пада кръвта. Някаква комбинация от клавиши ще да има за по-бързо таргетване на хора от партито/рейд групата. :oops:

Другото - Таис, много ясно, че ще си играеш с твоите геройчета. Ама ;) и на теб течащата репутация тук-там ти харесва, та не е като да е съвсем без хич. Пък и игрането в компания от познати хора е приятно.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 02, 2009 2:44 pm

Нека се ресетне ЗГ и обещавам тържествено да съм там с дисциплинирана Ланис и да хийлвам. Дима наистина се справя отлично - да вметна. Но си трябва и да се забавлява:)

Дима, трябва ти грид - знам, че това е поредният ад-он, но при положение, че не ползваш х-пърл - трябва да го вземеш. Погледни в нета за grid - ще видиш и как изглежда. Аз ще помогна с настройките. Много е удобно, ако ще хийлваш.

А това с каста и народът, който умира докато кастваш, е всеобщ проблем. Решава се донякъде с екипировка с haste. Но пак - онзи адон или някаква негова вариация ти е задължителен за таргетване на народа :)
Last edited by Lannis on Thu Apr 02, 2009 2:46 pm, edited 1 time in total.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Thu Apr 02, 2009 2:45 pm

Можеш да таргетваш с F1-F5 като си в парти, за рейд вече не знам.

Иначе би трябвало танка да го бият само, нали така :roll:

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 02, 2009 2:49 pm

Svetlio wrote: Иначе би трябвало танка да го бият само, нали така :roll:
Да, ама не го бият само него :P Ако играем по правилата, нещата ще са различни. Но ние не го правим.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 02, 2009 2:53 pm

Elayne wrote:Ама ;) и на теб течащата репутация тук-там ти харесва, та не е като да е съвсем без хич.
аз не казвам, че няма да се джойнвам принципно, а че искам да си наредя приоритетите, а това (репутация, дето тече на няколко от местата) наистина не е сред приоритетите на героите ми...

много по-важно ми е да събера примерно нужните 70 героични емблеми с Лийд, или да й вдигна бижутерството, да направя с Лиан няколко инстанса на нормал - от Нексус до Гундрак, за да разчистя куести, за гиър и ХР... да пофармя с Таис, защото прихода ми закъса здраво... да не говорим, че трябва да обиколя за билки с Лийд, за да си направя фласки за рейдовете, защото съм останала с 5 фласки общо и само 1 хийлинг поушънка, каквото положение никога не съм допускала досега... искам да поиграя и с блъд елфката ми - да й вдигна бижутерството на макс (в момента е 414) и да й взема епичната въдица от Екзалтед с шалашките, че тя има и 400 на рибарство вече, а и оттам си изкарва парите, които са й силно нужни, защото още няма епична летялка... и още куп неща... всичко това са приоритети, за които не остава време... затова искам да огранича ходенето по стари инстанси до уикендите, щото са ми основно за кеф, а не - особена полза... за да организирам времето си и през останалото време да свърша набелязаните задачи...
Svetlio wrote:Иначе би трябвало танка да го бият само, нали така :roll:
когато основно се блъска АоЕ, тези дето го правят са танкващите.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 02, 2009 3:37 pm

Имаше некъв бъг вчера с фокуса на втора група (Таис) ми зачезваше :( Иначе и аз съм дори и ферал с половин бар хиилинг спелове за по 2-3к и дебнех. Просто се улисвам да дпс-вам. :oops: ше си активирам грида, че седи неизползван. Ненам муункина така и така ше има маса мана нема да му по-зле и хиилинга да зема да респектна. Не му знам хич талантите ма ако има аое ше ни олекне май. Така с котка съм доста ограничен. 45 енергия ми е аое-то на котака за средно 3к удари и с берсерка за 15 секунди мога да нанеса кам 7-8 такива. Дамек 20тина к дмг на групата около тишо и после мъчително дялкане.

Обаче как само алианс играем повечето са ;) Таурена адвам изкласи на 20ка и там седи. Белфа на 2лвл :(
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests