За/Из/По-губени във WoW (място за nubs, дето още я играят)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Jul 10, 2008 3:25 pm

Ехаааааа.. милото ми Асаино Мункинче!!! Какви хубавини го чакат - ще си развява перата като едно малко торнадо генераторче. Почти усещам как ще оставя кака Ланис да си пее химните кротко някъде и ще се развявам с друида.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Jul 10, 2008 3:46 pm

Ай.. сега видях още едно добро изпълнение на нашия сенчест режисьор. Дава навързани откъси от пътя до последния бос в MH.

http://www.vimeo.com/1312305
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 10, 2008 4:14 pm

Shadowpriest-а са го направили тотално OP с новите скилове , усещам нашествие на немъртвите чернокнижници в арените.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 10, 2008 4:55 pm

Мдаа фрост мейджовте не могат се оплачат. Елементала най-сетне да мое се тунингова малко :mrgreen:
:ninja:

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Thu Jul 10, 2008 6:27 pm

Хаха, що ли не се учудвам, че паладинските таланти липсват? :? Очевидно ще има масово реролване в полза на ДК... При всички постове дето се изписаха по форумите, Близард още се чудят как да "фикснат" счупения паладин...

Последно се чу, че имало нов дизайнер, отговорник за паладина (хем бил и жена :lol: :lol: ) чудя се дали могат да ги направят паладините по-гей отколкото са в момента :roll:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Jul 10, 2008 7:11 pm

дааа, добро е филмчето на Инсомния и наистина много жизнерадостно подскачаш, мило, на фона на апокалиптично стрелкащи се от небето инфърнали :lol:
а кой първи по дмж, питам аз? кой, КОЙ? :twisted:

прегледах набързо талантите и спеловете на магето и честно казано не съм впечатлена :( ама как е възможно винаги да са толкова безидейни, когато опре до магетата!! май ще правим софри на отрудените дпс-ъри в рейда, докато пасем овците си :evil: като гледам какво получават останалите, ние ще сме обоза и СС само... срамота!
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Fri Jul 11, 2008 12:33 pm

Ох! Като горд притежател на ретри паладини и в двата лагера не мога да не скръцна със зъби :( то и без това не се знае за какво е този клас и сегс, както винаги, пак не се знае какво ще ни правят :D

А за по-гей, ми май не могат. И ако джуджето ми си е мъжкар :D, то блъд елфа е мека китка от всякъде. Просто не виждам как могат да засилят впечетлението. Пък и тези розово-лилави сетове, просто ми се плаче.

Добре че си взех мърсилез гладиатор та вече не ме дразни тази диадемка :Д И колкото и да е як шлема, очите ми светят в розово :(

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Mon Jul 14, 2008 4:41 pm

Зул'Гуруб по български

Има една стара ВоВ поговорка - "иди с нубове в дънджън, че да ти нинджосат луута". Въпреки тази древна максима магето Таис подбра лечителката Ланис, лока-гръмовержец Илия и неколцина от имба-прогрес гилдията си "Contaminated" и тръгнаха към Зул'Гуруб. Поради липса на друг, си взеха синьо-зелен-тук-таме-епичен танк паладин, наричан за по-кратко СЗПала (синьо-зелен паладин) и след ред договорки стигнаха дънджъна. Ланис - кой знае защо - беше преполовила пътя към друг континент, но се ориентира, докато СЗПала-та наказваше ордските ганкери из Странгелторн.

Няколко думи в Зул'Гуруб. Там живеят тролове. Троловете са леко гърбави, с големи зъби и пънк прически, занимават се с вуду-магии и танцуват интересен вариант на самбата. Живеят на места, които започват с "Зул", според някои трябва да се чете и "Зъл", което да кореспондира на характера им - леко гаден с черно чувство за хумор.

И така партито влезе в ЗулГуруб. СЗПала-та - като всеки друг паладин с високо самочувствие без покритие - нападна първите два моба, реши, че са му малко, дръпна още два, забърса и патрул... и след 20 секунди търчеше с бъбъл към изхода. Обясниха му, че така не се прави и да си гледа марките. Той това и направи. Гледаше ги. Дори се опитваше да ги танква. Понякога. Това обаче се случваше само като има мана, а тя пък свършваше бързо. Мана се регенерира ако го хийлват, ама понеже - въпреки синьозелеността си - не го биеха достатъчно лошо, той и нямаше нужда от хийлване. Въпреки туй криво-ляво партито (всъщност 6 човека) се добута до първия бос. А той не бос, ами боска. При това го играе прийст, та има навик да се хийлва самичка. Бият я нашите, тя се хийлва, бият я, тя пак се хийлва. Накрая на всички им омръзна и локовете й източиха маната, тя се натъжи и се гътна. Брей, луут. Епичен, ама не особено интересен.

Втори бос - паяк. Преди него още паяци, много и нагли. Омотават те в пашкул и ти се хилят насреща. Тупа-лупа, аха босът да падне... бре, де изчезна Ланис? Няма я, лоша работа, ще се мре. Да, ама на паладините онуй синьото отдолу се казвало мана и ставало и за хийлване. Та партито някак оцеля, Ланис се завърна от света на дисконекта и всичко продължи по мед и масло.

След това друг бос, преди него три прийста. Обаче преди това Таис беше майндконтролната от неведоми сили. Някой предпазливо я дот-на. Тя не реагира. Друг я срита, трети я шибна с магия и така всички доволни се струпаха връз нея и я пребиха. Било грешка, оказа се после. Случват се и такива работи, война е все пак. Та за трите прийста - трябва да се убият всички накуп и то в рамките на 10 секунди. То добре, ама трудна работа. СЗПала-та танкваше колкото можеше, ама току се намери някой умен лок, че да дръпне баш не тоз дето трябва прийст и хайде цялата процедура отначало, за щастие маната тоз път стигна и прийстовете се гътнаха. Току след тях изскочи босът, ама както партито се беше поядосало, му отпра един хубав пердах и той умря.

Босът с раптора. Стигна партито до него, накратко се разбраха за тактиката и викат "дърпай го". СЗПала-та дигна де що тринкети имаше, издумка босът по тиквата и... онзи умря. О, грешна мишена... Дойде сам босът, яхнал рапторче. СЗПала-та беше останал с впечатление, че рапторът не е от значение, та си налагаше устремно босът, докато край него ужасена търчеше Таис преследвана от ядосания добитък. "Таунт" помисли си СЗПала-та. "СЗПала", помисли си рапторът и продължи да гони Таис. Все пак динозавърът се гътна, а след него и самия бос.

"Тигре, тигре". Бос та дрънка, мени форми, съмонва тигри, пантери и всякаква паплач. СЗПала-та остана без мана през първите 30 секунди и предимно безпомощно гледаше как пантерите изгризаха всичко наоколо. Опита се да пусне ЛоХ на Ланис, но закъсня, ужасно закъсня, беше забравил колко са кекави тия прийстове. Почеса се по ламаринената каска, под която без време бе почнал да оплешивява и се огледа. Сам, а наоколо бос. И мноооого пантери. А, така, вземи тоя реконинг, вземи тоя блесинг, а сега ЛоХ на себе си, вземи пак тоя холи демидж и босът се гътна. Останалото... останалото беше нещо като танц, докато близо 100 пантери се опитваха да разкъсат ламарината на СЗПала-та, а той тренираше емотикони дорде ги гледаше как мрат, убити от собствената си глупост. Защото, деца, протекшън паладин не се бие отблизо, него само така отдалеч, с файърбол по тиквата или дот в гърба. А след като се умори да танцува на жълти цифри като съпровод, СЗПала-та си съживи партито и продължиха нататък.

Хакар. Май така се казваше. Надут пуяк под формата на змей. Любимо занимание - да майндконтролва СЗПала-та и да го праща да си бие другарчетата. Няма друг такъв звук като скимтенето на Ланис, ударена с паладинска бухалка по главата. Хакар се изхитри по едно време и дори си пусна бъбъл от арсенала на СЗПала-та. Блес-на се и със Салвейшън, все едно ще го спаси това. Ами умря, да му е за урок.

Последният бос беше един симпатичен трол, чак жал да ти стане да го биеш. А номерата му безчет - то сенки съмонва, тотеми бие в земята и си играе с едни скелетчета в близкия пясъчник. При първия опит да му вземат кофичките, взе че изтрепа партито. Оцеля само - кой? СЗПала-та разбира се и един чевръст лок. Всъщност беше чист късмет, но е казано, че паладина Господ го пази. И бъбъл понякога. Факт, че СЗПала-та беше майндконтролнат на 10 живот от един тотем, който го напълни догоре с мана и живот, дорде всичко наоколо се излежаваха под формата на трупове. Както и да е, тактиката беше ревизирана, а тролът убит. Преди тръгване партито съмон-на и някакъв бос-риба или бос-рак, не се видя много, че хвърляше хора насам-натам, а накрая босът хвърли - след като се гътна - и някакви безинтересни дрънкулки.

Та така българското парти изрина Зул'Гуруб. Да се готвят други Зул!

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Jul 14, 2008 4:52 pm

:lol: :lol: :lol:

Това е то - отиди с другари на война срещу тролове и другарите ще ти опердашат тиквата, а котките ще ти разкъсат хубавата рокля. :roll:

Локът в партито се забавлява лично два пъти да убие Таис... А така и не разбрах защот палата всеки път тичаше мен да бие - подозирам, че с майнд контрола са паднали задръжките пред завистта към моята святост. Има и друго обяснение - паладините също са свети хора и вероятно е искал да извика ангела в мен, че да му се поклони. :P
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Jul 14, 2008 6:06 pm

Интересен журнал :thumbsup: .
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 14, 2008 6:22 pm

Това са те - prоtection паладините- :wink:
В гилдията им викахме "таралежите".

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jul 14, 2008 6:54 pm

то пак да се благодарим, че на Хакар не майнд-кънтролна мене, лоците или хънтъра, че щяхме да се самоизбием преждевременно :lol:

аз да поясня някои неща :)

общо взето ЗГ го разчиствахме 6-ма души:
- нашата СЗПала-танк (както се нарече);
- един хънтър - бийст мастър от гилдията ни;
- 2 лока - Илийката + един непознат лок в пвп-екипировка, домъкнат за другарче от хънтъра;
- Ланис - в ролята на спиритосан холи прийст и
- моя милост - огнено маге - по заповед на също така огнения лок Илия (ще му счупя главата, за което, на аркейн щях да съм къде-къде по-ефективна!!)

тръгнахме с мисия - аз за репутация, че поради неясни за мен причини още не бях Екзалтед със ЗГ-шката фракция, а исках една поушънка да науча, дето й дават рецептата на Екзалтед; Илия - щото му се ходеше в ЗГ, Ланис и Паламурника - за да видят ЗГ, а другия лок и хънтъра - поради неразкрити пред/от нас причини...

влязохме като пичове в инстанса и докато се съмънвахме, бъфкахме и раздавахме провизии, нашия пала вика "сега какво да правя" и недочакал отговор - скочи да млати първите тролове... описал е той безславното си бъбъл-напускане на инстанса, докато Таис му триеше сол на главата и блинкваше към изхода (същия беше близо, слава Богу)... после отпочнахме по-цивилизовано - с марки и овчица, ама за кратко... палата ни започна да танква по двойки-тройки мобовете, но вече останалите бяхме в кондиция и да ги убиваме :)

гледам, че е пропуснат първия убит бос-змията, но той толкова бързо умря, че няма какво толкова да се каже за него...

на бат-боса за момент си помислих, че сме си надценили възможностите... тази дама се хийлваше като за световно, а моя кантър-спел на 24-сек. куулдаун :( съжалих десет пъти, че не си дочакахме приятелчето роге от гилдията ни, че да я интеръптва... добре, че лоците ни се усетиха овреме да й изпият маната, а после бе лесно...

трети всъщност пречукахме раптор-боса... палата ни вече описа за недоразумението с танкването му.. ама то грешката - наша! не ни хрумна да обясним, че ще танква и добичето му... та каква бе изненадата, когато то ме погна разярено, а аз блинквам към танка да си го прибере, само дето той си блъска кротко по боса и ме остави онова животно да ме изяде.. е, духовете около боса ме вдигнаха.. и така - два пъти - втория път ме уби боса - за разнообразие...

изобщо мнооооооого мрях на този ЗГ, миличката аз, не е лесно да си файър-маге :( нямаше го и нашия джуджан шадоу-прийст Шами да го отнесе вместо мене, че обикновено той го отнася - нали е по-свят от мене :lol:

след това последва боса-паяк... държа да отбележа, че съм силно разочарована от пълзящите орди паяци, дето ни връхлитаха!! едно време, в младите ни Вов-години, когато покорявахме ЗГ като свежи 60-тки, тези паяци ни хапеха палаво и ни напиваха здраво, така че хълцахме на воля насред силно замъглен екран... а какво става сега - поотрастнеш малко и вече алкохола не те лови! :( прецакаха ни половината фън! бтв, там някъде по време на битката аз май пак-умрях... съдба...

а после започнаха и нарочно да ме убиват :cry: и то - своите!! :x
Ланис взе да бърника любопитно из купчинките пръст покрай пътечката, кукли да вади, и хоп - Таис майн-кънтролната, а онея ми ти лоци - това и чакат - бой, бой, бой... не мирясаха, докато не ми светиха маслото :evil: и така - няколко пъти!! сега разбирам, че и палата помагал - да не остане по-назад! :evil:

честно казано не вярвах, че ще гътнем тигъра-боса... имахме само един танк, а трябваше да се танкват цели три прийста... повтарям - прийста! дето си вдигат сами живота, а нашата мисия-невъзможна бе да ги убием едновременно, че да дойде тигъра-боса, да убием и него... е, стана.. как стана - идея нямам! и бях жива!

последва пантерата, който ни изяде - на около 5% НР на боса цялото ни дпс бе измряло :( сал един паладин останал, а аз кротко релийзнах спирита си да търча към инстанса, мърморейки, че не се прави то така... докато чувам във Войс чата насърчения към палата, който довършил и боса, че и пълчищата пантери преборвал... чудо на чудесата! засрами ни със се епичните ни одежди :roll:

дилемата бе кое по-напред - Хаккар или Хексер и се реши - Хаккар... да, ама оня корав... а половината ни пишман-рейд не познава битката... то трябва народа периодично и порядъчно да се накваси в отровата от синовете му (боже, какви кръвожадни тактики са измислили перверзниците от Близард - децата му да колим, че да бием бащата!), че после той да пие със сламка отровните им сокове и те да му топят живота, ама наша Ланис - разбрала-недоразбрала мааше гащи с чиста, свежа кръвчица и го лекуваше...

ей, това на прийстовете трябва да им се обясни веднъж за винаги, че не е добре де що видят да лекуват!! и че онези неща в червен бар се наричат "враг" или "дпс-таргет" и поне да не се месят, че беля ще сторят... то сигурно затова майнд-кънтролнатата ни пала я е налагал по главата!! а като заряза Хаккар да вкарва ум в красивата главица на Ланис, същия онзи змей реши да ми обръща внимание и докато да се опитам да заовця палавата ни пала, той ме преби! и той! отново! :evil: та общо взето, бавно, ама с инат 5-мата бойни другари пречукаха и Хакар, докато аз си мърморех нечувани/нечетени от никого наставления и чаках да ме резоректнат...

тъкмо раздадохме луут-а и нашето приятелче-роге от гилдията се появи и изяви горещо желание да се включи... с два лока - лесно, съмъннахме го и тръгнахме да видим дали при Хексер купона е все така в разгара си... баш така бе - разни немъртви каки мааха кючеки групово, скелети в пясъчника скачаха под-метъл-ритми, носещи се вероятно нейде из черепите им... поразчистихме.. раздадохме уж задачи, пулнахме.. хаос + майнд-кънтролнати герои и хубав уайп... да ни е за урок... втория път решихме да сме по-уважителни и успяхме - младежа си даде всичко, барабар с живота си...

след него, рогето ни вика "хайде на риболов" и докато някои от нас се опитваха да хванат по някой рибок, други с двата крака скочиха при пираните и ни вкараха в комбат :evil: хайде пак бой, че не може да се лови инак... хънтъра пък надуши моментално заровените из пясъка по брега бутилки от специална тролска ракия и зарови с две ръце да си напълни торбите, сподирян от Ланис - да не остане по-назад за питиетата... а ние замлатихме притичалата хидра, дошла дали заради рибките, с които я прилъгвахме, дали заради разграбваната й пиячка... аз лично я увеждавах да ми даде костенурка за полиморф, ама тя определено не ни хареса, та костенурки не видяхме :cry:

и така... последва портал до Шатра и спомени по изживяното.. а Таис учудващо имаше само 17 голд поправки...

обаче пак ще трябва да се ходи в ЗГ - още доста репутация ми трябва.. а и костенурка нямам... :roll:

макар, че май повече ми се ходи в АК 20... гответе се... :twisted:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Jul 14, 2008 7:17 pm

Искам да отбележа, че това май е най-хубавата ракия засега - Слава на Хънтърския Нос, че я надуши. Пийваш едно и от раз целият екран е в мъгла... hic!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 14, 2008 7:26 pm

Другия уикенд се очертава да продължа да поповдигам Мискинчето ма с компания ;р
:ninja:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jul 14, 2008 7:49 pm

оооооооооо, с Елейн?? :D
чакаме ви :D ще си има торбици и паричка, детето, че да се пошматка на безгрижно из териториите.. да й спестим суровата действителност на прохождащия герой :wink:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests