Емулатори

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Защо ползвате емулатори?

Изпуснал съм доста заглавия навремето и искам да наваксам
4
19%
Джойстика/картижите/дисковете на SEGA-та/N64/PSX/ т.н. отдавна са счупени а аз още искам да играя класиките
5
24%
Пиратче съм си- защо да давам пари за нещо което го има на компа?
4
19%
обичам да експериментирам и да човъркам по компа
0
No votes
искам да играя класиките на по добра графика и с мулти
5
24%
това са глупости за мен- аз жуля само нови игри
3
14%
 
Total votes: 21

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Емулатори

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 7:37 pm

Знам че има друга тема по въпроса но реших да се пробвам да я съживя с анкетка (не че очаквам повече от 5 участника но все пак:) )
В последно време си възродих интереса по темата а ако някой не е разбрал- аз съм маниак относно емулаторите. Прекарал съм повече време в човъркане и настройки на различни емулатори колкото да ги подкарам отколкото действително съм играл. Пък и понякога се радвам да покажа позакъснял реваншизъм изигравайки някоя игра със записи която преди 15 години така и не съм успял да завърша преди да ми се счупи пада.
Това е- който иска да се изкаже.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 21, 2008 8:29 pm

Липсва моята опция - "Не джъгам, щото имам всички конзоли, които ме вълнуват" :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 21, 2008 8:31 pm

Айде-айде, има си една купчина зверски стари класики, които са възможни за цъкане само благодарение на емулатори.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 8:42 pm

Roland wrote:Липсва моята опция - "Не джъгам, щото имам всички конзоли, които ме вълнуват" :lol:
и аз имам SEGA genesis- ама нямам джойпад :)
А ако играеш само на новите конзоли- значи последната опция :)

DosBox и SCUMM също са емулатори само да припомня - 80% от качествените куести се подкарват именно с тях :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 21, 2008 8:44 pm

Аз ще съм искрено изненадан, ако той е запознат с понятие като Кадилаци и Динозаври например.... :roll:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jun 21, 2008 8:48 pm

Кадилаци и Динозаври и подобните аркадки от детските ми години са основната причина да ползвам емулатори, голям кеф е да можеш най-накрая да джъткаш колкото искаш на тях, без да се набутваш.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 8:52 pm

Demandred wrote:Кадилаци и Динозаври и подобните аркадки от детските ми години са основната причина да ползвам емулатори, голям кеф е да можеш най-накрая да джъткаш колкото искаш на тях, без да се набутваш.
колко пари съм набутал при едно гаражче на Kings of Dragons и Knights of rounds не е истина :), дори и сега правим някой и друг кооп с приятели.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 21, 2008 9:03 pm

Punisher,D&D,Caddilacs and dinosaurus, Alien versus Predator, 19XX war against destiny ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jun 21, 2008 9:22 pm

И аз съм с опцията за старите класики :)

баси колко самурай шоудаун изцъках като свалих МАМЕто за първи път, ачовешко беше
This is it. Ground zero.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jun 21, 2008 10:46 pm

in related news, новият space invaders extreme кърти, чисти и извозва. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 10:49 pm

ако щете вярвайте ама намерох емулатор за PS2- не може да се играе засега поради хардуерни причини (слаб процесор) но действа и се развива и след 3-4 години ще се играе както сега емулатора за PS1.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sat Jun 21, 2008 11:31 pm

То емулатора го има от много време, ама е супер зле направен...а някма развитие..от над година нма нови версии(говоря със съществени промени)....някои игри съм подкарвал без проблем, но Tekken 4(заради която го сложих) не тръгва и това е....а компа ми си е с quad, на който уж вървели без проблем;) Пробвах на машините и на приятели - същата трагедия:) Та това за 3-4те години го говорят във форума на този емулатор от преди да го пробвам още...демек преди повече от 2 години...Нема да е скоро;)

Аз емулатори ползвам или за някои стари игрички, които ми липсват вече, или в опит да играя нещо пиратско...ама обикновено несполучливи, защото в този случай визирам PS2 игри, а емулатора не за всички бачка:) А за PS1 играех с емулатор, докато още бе скъпа конзолата:) Сега просто не бих я взел:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 11:33 pm

кой е тоя който си пробвал защото аз знам за 4-5 различни?
Аз ще го пробвам с оригинален диск да видя дали ще захапе- не че ще може да се играе ама за пробата.
Със 100% сигурност видях как се играе Final Fantasy 10 i Kingdom Hearts 2, God of war тръгва ама без филмчета , двойката е тотално несъвместима.
Last edited by RRSunknown on Sat Jun 21, 2008 11:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Jun 21, 2008 11:34 pm

RRSunknown wrote:колко пари съм набутал при едно гаражче на Kings of Dragons и Knights of rounds не е истина :), дори и сега правим някой и друг кооп с приятели.
Knights of the Round е. :) Основната причина да си сложа MAME някога. :lol: А една от първите програми, които си инсталирам на нов компютър е DOSBox, предимно заради първия Master of Orion.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 11:38 pm

Daggerstab wrote:
RRSunknown wrote:колко пари съм набутал при едно гаражче на Kings of Dragons и Knights of rounds не е истина :), дори и сега правим някой и друг кооп с приятели.
Knights of the Round е. :) Основната причина да си сложа MAME някога. :lol: А една от първите програми, които си инсталирам на нов компютър е DOSBox, предимно заради първия Master of Orion.
аз си го сложих заради master of magic- и досега не съм видял нито една подобна игра с такива възможности и такава революция за времето си.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests