Емулатори

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Защо ползвате емулатори?

Изпуснал съм доста заглавия навремето и искам да наваксам
4
19%
Джойстика/картижите/дисковете на SEGA-та/N64/PSX/ т.н. отдавна са счупени а аз още искам да играя класиките
5
24%
Пиратче съм си- защо да давам пари за нещо което го има на компа?
4
19%
обичам да експериментирам и да човъркам по компа
0
No votes
искам да играя класиките на по добра графика и с мулти
5
24%
това са глупости за мен- аз жуля само нови игри
3
14%
 
Total votes: 21

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sat Jun 21, 2008 11:46 pm

RRSunknown wrote:кой е тоя който си пробвал защото аз знам за 4-5 различни?
Аз ще го пробвам с оригинален диск да видя дали ще захапе- не че ще може да се играе ама за пробата.
Със 100% сигурност видях как се играе Final Fantasy 10 i Kingdom Hearts 2, God of war тръгва ама без филмчета , двойката е тотално несъвместима.
То и аз знам няколко, но само при този ми сработи(а и имам доста ромове за него). Говоря за PCSX2. Ако обаче има нещо, което може да подкара без да сече Tekken 4 - ще съм супер щастлив:) Че като се върна на есен в общежитията да се сцепим:) Въпреки, че аз знам и хора с PS2, ама друго си е да го накарам да работи на компа хаха:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 21, 2008 11:48 pm

Не, не е. Ужасно тъпо и недоклатено ще бъде. Баси един ПС2 вече е към 200-250 лева, защо се мъчите...

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sat Jun 21, 2008 11:54 pm

Точно, че заради идеята:) А аз не искам PS2, защото замислям да си взема Xbox360...ама с оглед на това, че сега мсеням работата и докато ме пуснат нямам приход, а и това, че наскоро налях мого пара в компа си - ще почакам малко:) Та намеря ли работещ емулатор ще е добре;) Ако не - здраве да е:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 21, 2008 11:57 pm

Е та аз съм написал
PS2- не може да се играе засега поради хардуерни причини (слаб процесор) но действа и се развива и след 3-4 години ще се играе както сега емулатора за PS1.
Аз ще го пробвам с оригинален диск да видя дали ще захапе- не че ще може да се играе ама за пробата.
от любов към науката се пробва :), ще дойде време ще ми замине оптиката а ще ми се прииграе нещо старо - и тогава ще помогне един такъв емулатор както сега си цъкам Соник макар че SEGA -та ми отдавна сдаде багажа.

Едит- няма такъв емулатор на който да подкараш каквото и да е на PS2 без да сече, по простата причнина че емулатора е програма която не ползва директно хардуера както би го направила конзолата ами използва само процесора който хем виртуално симулира целия хардуер на конзолата ами и едновременно с това се грижи и за играта и - сам се сещаш че като се махне видеокартата от уравнението тежеста върху процесора става непосилна.
Трябва ти поне 5000+ процесор за да върви без да сече. Този който гледах е с Dual Core 4000+ Mhz клокнат просесор и пак му сечеше- на най-скапана графика.
Last edited by RRSunknown on Sun Jun 22, 2008 12:02 am, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 21, 2008 11:58 pm

Слава Богу едва ли ще направя повече грешката да наливам пари в компа извън нов хард и още 1ГБ рам за Вистата.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Jun 22, 2008 12:01 am

Не се знае, не се знае, като ;) започнеш да взимаш огромната заплата сам ще си направиш подарък с по-хубав компютър :). :mrgreen:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 22, 2008 12:05 am

Muad_Dib wrote:Слава Богу едва ли ще направя повече грешката да наливам пари в компа извън нов хард и още 1ГБ рам за Вистата.
щеш нещеш ще си вкараш след време- дори и само заради това че старо няма да се произвежда.
Иначе аз следвам принципа- ъпгрейд - на 5 години , като между временно може само леко да буустна РАМ който винаги е най- евтиния компонент.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jun 22, 2008 1:45 am

Аз следвам принципа ъпгрейд когато трябва;) А грешка е да не наливаш пари в компютър...е, не знам как седи въпроса, ако го ползваш само за игри:) Но пак - и тогава ще е по-добре да си наливаш:) Всеки с виждането си;)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 22, 2008 2:23 am

Muad_Dib wrote:Аз ще съм искрено изненадан, ако той е запознат с понятие като Кадилаци и Динозаври например.... :roll:
Що ли не се застреляш с искрената си изненада? Такива игри съм ги ринал със стотици навремето. Не знам точно каква част от детството си съм профукал в кварталното клубче, но е била доста значителна. Тва, че сега предпочитам да играя игри на конзоли, вместо да си превъдквам детството на емулатори, не значи, че съм некъв некстард, а просто, че съм ги играл тия игри когато му е било времето.

А анкетата е безсмислена. Отворете си тема за стари класики и тва е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 22, 2008 2:53 am

Едит- няма такъв емулатор на който да подкараш каквото и да е на PS2 без да сече, по простата причнина че емулатора е програма която не ползва директно хардуера както би го направила конзолата ами използва само процесора който хем виртуално симулира целия хардуер на конзолата ами и едновременно с това се грижи и за играта и - сам се сещаш че като се махне видеокартата от уравнението тежеста върху процесора става непосилна.
Ако говориш за конкретния емулатор, може и да си ДОНЯКЪДЕ прав, но принципно емулаторите на 3D системи задължително използват обстойно и видео картата, с която софтуерът се опитва да наподоби инструкциите на оригиналния хардуер. Едно CPU само по себе си не е способно да пресъздаде дори правилен bilinear filtering. Огромните изисквания произтичат не само от това, че PS2 е сравнително скорошна система, ами и че проектът е аматьорски.

Силно подозирам, че немалко PC "портове" на PS2 игри всъщност ползват емулация (примерно Devil May Cry 3 и Resident Evil 5), но те се правят от прота и затова резултите са по-приемливи.

Иначе най-впечатляващият емулационен проект, който съм виждал е backwards compatibility-то на 360. Това са 400+ игри за най-мощната конзола от предишното поколение, подкарани без какъвто и да е помощен хардуер (какъвто има в съвместимите с PS2 игри PS3-та). И да има немалко проблеми с някои заглавия, хората, отговарящи за проекта, трябва да са меко казано гениални.

На второ място слагам пълната поддръжка на PS1 игри от страна на PSP и PS3. Там също всичко е софтуерно (затова дори PS3-тата без PS2 чип подкарват PS1 игри).


Реално PC емулацията е най-голяма далавера за NES, SNES, Genesis и аркадни 2D игрици. Може би донякъде и PS1, защото можеш да подкараш игрите с повече филтрации и по-висока разделителна. Но емулацията на по-нови конзоли е крайно сложна и нереалистична и няма да се случи скоро.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 22, 2008 3:25 am

За конкретния емулатор говоря както и за повечето аматьорски проекти за емулация на PS2, Xbox и Cube.
Ще видим след 5 години дали има работещ или пак ще е на същото ниво като сега.
Реално PC емулацията е най-голяма далавера за NES, SNES, Genesis и аркадни 2D игрици. Може би донякъде и PS1, защото можеш да подкараш игрите с повече филтрации и по-висока разделителна. Но емулацията на по-нови конзоли е крайно сложна и нереалистична и няма да се случи скоро.
мога да добавя и N64 и Saturn :),
Аз затова си ги и ползвам - за стари игри- никой не се е засилил да е на далавера от съвременните конзоли. Пък и има една камара неща колкото и да искаш няма как да подкараш на нещо друго освен емулатор (Street figher 3 например).
От новите конзоли май само на DS емулатора върви перфект.
Другите са чиста проба експеримент - колкото да се докаже че е възможно, но мене и това ме радва.
просто, че съм ги играл тия игри когато му е било времето
много странно мислене- за мен няма игри които съм играл навремето и игри които играя сега- има игри които ме радват и си преигравам с кеф и такива които забравям и захвърлям.
И десектите хиляди които ползват виртуалната конзола на Wii и Xbox live arcade мислят като мен. - повечето игри там са такива за които говорим.
Пък и много хора за обща култура си пускат този и онзи емулатор да видят за какво е ставало дума преди време- аз например не смятам че може да има някой фен на MGS който да не иска да види първа и втора част в оригинал поне за обща култура.


Между другото за Xbox май има само един емулатор на който върви само една игра- Halo :)- по думите на авторите никой не си е правил труда да емулира първия бокс защото 90% от стойностните игри ги има и за PC (поправете ме ако греша за някой екслузив)- май само Conker , Dead or Alive и ninja gaiden са тези които нямат портове.
на фронта на PS2 нещата са точно обратните - МНОГО ексклузиви , все още е в оборот и прясна конзола така че нещата там са горещи. Разучих някои неща и се оказа че преди година-две е имало много обещаващ проект за емулатор обаче Sony са ударили пачките у масата и хората зад емулатора са го спряли и в момента работят за Sony-може би над емулация на PS2 за PS3? Кой знае.
Също- гледах емулатор на N64 за Xbox 360 така и в тази насока се работи, да не говорим за опитите да се пусне Windows на Xbox или PSP емулаторите на SNES и Genesis.


Така че емулаторите са и си остават тема която се е развивала и се развива. Дали ще са на конзоли или на PC - все тая, важното е идеята да се развива.
Last edited by RRSunknown on Sun Jun 22, 2008 3:48 am, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jun 22, 2008 3:28 am

Що ли не се застреляш с искрената си изненада?
Отивам даже и ебз нея ша го направя за теб и заради правото!

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Jun 22, 2008 4:01 am

AlDim wrote: Силно подозирам, че немалко PC "портове" на PS2 игри всъщност ползват емулация (примерно Devil May Cry 3 и Resident Evil 5), но те се правят от прота и затова резултите са по-приемливи.
колкото и да е кадърна, емулация не може да ги подкара тия приемливо.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 22, 2008 7:36 pm

Що да не може? На стария ми комп от 2002-ра DMC3 вървеше екстра. Проблемът е в контролите най-вече.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Jun 22, 2008 9:01 pm

щото не е емулация, а си е порт. : )
основната разлика е, че портовете рънват нейтив код на таргет платформата, докато емулацията интерпретира оригиналния код.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests