Star Force и анадалоските манафи...

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Star Force и анадалоските манафи...

Post by Yan » Sat Jun 14, 2008 2:12 am

Напазарувах си наскоро разни игрици от Ozone.bg.
Едната е Dreamfall: The Longest Journey. Нормално издание с книжка енд стъф. Кеф. The Longest Journey ми беше любимият адвенчър и имах голям мерак да си играя оригиналната версия на продължението.
Инсталирах като пич, кликнах Play и се появи съобщението: За да житкаш трябва да ти инсталираме защитка. Кликнах на Не и си огледах кутията с надеждата, че нейде пише какво ме кара да инсталирам. Да, ама не. Що да пише? Да не съм давал кинти, че да трябва да пише? Разходих се до сайта на FunCom и попрочетох --> Star Force.
Дет се вика: Да ми е честито.

Утре ще си мисля протестния мейл до FunCom, Empire Interactive и ЕК?

Обаче се чудя за чий ме принуждават да си търся пиратска версия на играта при положение, че имам желание доброволно да им дам кинти, за да си я играя оригинална?

Това ли е начинът да си продават оригиналните игри?

Във всеки случай повече до тяхна игра няма да припаря поне докато не започнат коректно да пишат върху опаковката какво съдържа продукта.

А на създателите на Star Force пожелавам незабравима ваканция в Анадола...

П. П. Още една закупена игра има Star Force - Beyond Divinity, но пичовете от Larian пуснаха патч, който премахва Star Force защитата. Явно на някои поне им пука...
Last edited by Yan on Sat Jun 14, 2008 11:44 am, edited 1 time in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sat Jun 14, 2008 9:28 am

Ми с думи прости - честито. Наистина е голяма простотия, че не са обявили защитата на кутията (за да не им се прецакат продажбите, подозирам). За щастие милите хора от разни кракерски групи се грижат и за обикновения, легален потребител, така че едва ли ще ти е проблем да си намериш крак. Съмнява ме да има някакъв ефект от пращането на поща към производителите, щом са сложили StarForce едва ли им пука особено много за потребителя, но пък лошо няма. Ако случайно ти пратят отговор, можеш поне да видиш каква им е политиката по въпроса с оплакванията от потребители.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 14, 2008 9:48 am

Бате, мога само да кажа, че некадърността на Funcom ще бъде основният факт за провала на Age of Conan, вече прочетох поне 6 различни ревюта и буквално са пуснали за продажба БЕТА....

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 14, 2008 10:02 am

Muad_Dib wrote:Бате, мога само да кажа, че некадърността на Funcom ще бъде основният факт за провала на Age of Conan, вече прочетох поне 6 различни ревюта и буквално са пуснали за продажба БЕТА....
Бета курци. Това си е алфа почти :(

И Фаренхайт дойсе с Таджес бахти!

Добре че винаги си играя купените игри с крак.

p.s - Евала на black Isle - всичките им игри са с простичък CD check.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 14, 2008 12:25 pm

Все едно има MMO, което не се пуска с големи проблеми... Това си е характерно за жанра, колкото и да е куцо :)
А аз пък просто не играя въпросния жанр, така че шапка на тояга.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sat Jun 14, 2008 12:31 pm

Напомня ми на онзи момент когато си купих оригинални CoV/CoH, пишеше 1 белзплатен месец. Инсталирам, правя акаунт и не ме пуска поради неплатена сметка. След 1 седмица разбрах, че трабва да си си платил за да ти се отчете тоя месец. А като си платиш за некви месеци, таксата замазва тоя безплатният :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 14, 2008 12:48 pm

AlDim wrote:Все едно има MMO, което не се пуска с големи проблеми... Това си е характерно за жанра, колкото и да е куцо :)
А аз пък просто не играя въпросния жанр, така че шапка на тояга.
Не и уоу. Гоу хоум.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 14, 2008 1:02 pm

The World of Warcraft Launch

As is common with the launch of a MMORPG, World of Warcraft had its share of problems at first. Partly because of the huge number of people who bought the game, along with server instability, Blizzard chose to stop selling copies of the game some time after the launch. Sales were limited accordingly until more servers, called worlds, or realms, could be assembled. Due to the massive initial sales, there were also periods where players had to wait in queues before playing, as some realms were at their maximum player limit. When more servers were added, these queues became less common and sales of the game resumed. Still, in certain high population areas with World of Warcraft like Ironforge or Orgrimmar, players continued to experience game performance delays.

И уоу. Блоу ми.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 14, 2008 1:04 pm

Аз съм играл на един от най-пълните сървъри в Европа (Warsong) от ранната утрин на 13ти февруари 2005 и опашки нямаше почти никога. А моят личен опит ми е малко по-меродавен от поредното говно, което си изровил от уикипедията в съдържателното прекарване на свободното си време, тролейки по форуми. :wink:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jun 14, 2008 3:35 pm

steam версията няма старфорс. :)


по принцп няма практика да се обявява на кутията каква защита се ползва. така че проблемът е първо в индустрията, после във фънком.

доколко е оправдано е друг въпрос. за не-онлайн игра си е все пак направо задължително да има що-годе нова защита, колкото да се понамали вероятността за day zero пиратство.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Re: Star Force и анадалоските манафи...

Post by F242 » Tue Jun 17, 2008 8:58 pm

Yan wrote: Това ли е начинът да си продават оригиналните игри?

.
Поради подобни простотии съм се зарекъл да не си купувам игри ( не че има много такива, които си струват на този разпространител) за PC на EA.
Купих си преди малко повече от година "Tiberium Wars", в първата седмица след като излезе. Когато наскоро реших да си го инсталирам отново се оказа че дискът по никакъв начин не можеше да бъде разпознат от четящото устройство. Потърсих причините в "поддържащите" форуми и се оказа, че причината била, че съм имал инсталиран Daemon Tools. Хубаво, махнах го временно, колкото да инсталирам играта, но ефектът беше никакъв.
Решението беше много просто - торент - този път си "купих" подобрената версия "Kane's Edition", заедно с допълнението "Kane's Wrath", което иначе щеше да бъде добавено към оригиналните ми игри, :(
EA имаха много грехове към геймърите, но добавиха и този :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests