Tengen Toppa Gurren Lagan

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Tengen Toppa Gurren Lagan

Post by Roland » Sun Jun 01, 2008 12:15 pm

Дразня се вече. И без тва всичко сте го събрали само в един топик, ами и половината постове са за тоя сериал. Христина вика, че нямало кй вече да пише, но явно има, пък и аз планирам да го гледам, така че - на. Нов топик.

Amelia: Пействам тук каквото беше приказвано по темата от "Гледано напоследък":

Amelia wrote:WHAT THE FUCK?!?!?!?!? WHAT THE FUCKIN' FRIGGIN' FUCK?!?!?!?!?!?
Току що Гурен Лаган уби всичко детско в мен.
Spoiler: show
КАМИНА УМРЯ ДА ГО ЕБА!!! ЗАЩО КАМИНА УМРЯ???? ТОВА ДА НЕ Е ДЕТ НОУТ, ЧЕ КАМИНА ДА УМИРА??? СЕГА ЗАКВО ЩЕ ГО ГЛЕДАМ ТОВА АНИМЕ, СЛЕД КАТО КАМИНА УМРЯ, А ОСТАНА МАЛКОТО ГАДНО ГЕЙЧЕ????? СМЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪРТТТТТТТТТТТТТТТ! ААААААААААААРГХХХХХХХХХХ!
:< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :< :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank:
:dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Matrim wrote:Какво ми става, за втори път в рамките на има-няма половин час съм напълно съгласен с Амелия?! Да взема да си полегна, че почвам да се тревожа. :lol:

БТВ, като (ако) минеш 14-ти епизод, постни тук да кажеш има ли смисъл да се доглежда, защото на мен доста ми затъпя в един момент Лагана.
Amelia wrote:На 18ти епизод съм. Според мен си заслужава гледането. Бтв, 15 епизод е финалът на тоя арк, така че си спрял много ненавременно. :) 17-ти е добре направен рекап, в който половината е само Камина, така че се гледа лесно и с кеф. 16-ти е 7 години след събитията и вече почва да прилича на стереотипна мека, което мен лично не ме кефи, но предполагам на теб ще ти хареса.
Добро е сериалчето, с много хубави боища. А нещата сега са толкова различни, все едно е друга вселена направо.
Matrim wrote:Дълбоко грешиш, че типична мека би ми харесала. :)

Иначе бях стигнал до някакъв time-jump, така че може да е бил и 16-ти епизод.
Amelia wrote:Изгледах го. БРУТАЛНО Е. Официално, това е най-доброто мека-аниме, което съм виждала (тва щото не броя Ева, Патлабор и Блу Джендър за чиста мека). Битките са толкова мащабни, че съм ги гледала с увиснало чене и насълзени очи. Жестоко!

От 17 епизод натам все едно гледаш друго аниме. Но и двете части къртят. Симон стана готин пич почти като Камина. НИЩО общо с малкия гей, който беше. Бахти разкошния край! Бахти яката идея! Бахти стилността!

Деба, ако не бяха елементарните евтини мелодрами от време на време и леко дразнещите персонажи, щях да му пиша едно сосно 11/10.

ИСКАМ ОЩЕ!!!!!!! :<
AlDim wrote:Gurren Lagan:

- Гигантски пудели, препускащи назад :mrgreen:
- На къртичето опашлето! :cry:
- Лъскави Цици - охайо гозаймас! :shock:
Amelia wrote:Току що приключих второто гледане на Гурен Лаган. Ебати, велико е! Ебати!

Определено страшно малко анимета са успявали да ми въздействат толкова силно и да ме надъхат по тоя начин. Такъв възторг рядко ме обхваща. Велико е, ебати! Ебати!
Pugsley wrote:Рошиу е гъз и бастун.
Amelia wrote:Доста дразнещо парче, да.
Pugsley wrote:Така смятам да започна със следното изявление стоейки 100% зад думите си:


TENGEN TOPPA GURREN LAGANN Е НАЙ-ДОБРОТО АНИМЕ, КОЕТО СЪМ ГЛЕДАЛ НЯКОГА И ПРОСТО КЪРТИ МИФКИ И ЛЕПИ ТЕРАКОТ С МИСЪЛ. ТОЯ КОЙТО НЕ Е СЪГЛАСЕН ДА ХОДИ ДА ПИШЕ ХАЙКУТА И ДА ГЛЕДА ЕЛФЪН ЛИЙД.

Така сега без капс. Започнах да го гледам след горещо препоръчване от Амелията и в началото ми беше приятно-веселяшко с елемент на лек бъзик с меките и като цяло шонените. После зе да става сериозно. Към средата престана да ми харесва и ме обсеби зловещо. След средата ше рече от 12 до 27ми епизод го изгледах днеска без да стана от стола и в 11 вечерта осетих колко всъщност ми се пикае. Това не ми се беше случвало никога досега с аниме. Просто развитието на историята е гениално, в нея имам чувството че са вплетени две различни заглавия, арта е страхотен, а саундтрака невероятен. Мисля че за всичките 27 епизода се събират около 10ина минути, които не са ми харесали и те са свързани с тва че един от главните се сдуха лошо, но пък за кратко.

Най-добрата мека, ако не и най-доброто аниме гледано от мен досега. Баси кат си отворих списъка с гледано аниме намалих всички меки с по една единица осъзнавайки колко пошли и жалки са пред това.


П.С. Камина рути
П.С2 Симон и той след време


Аааа за малко да забравя най-яките цайси и цици са тука.
Amelia wrote:
Pugsley wrote:Така смятам да започна със следното изявление стоейки 100% зад думите си:


TENGEN TOPPA GURREN LAGANN Е НАЙ-ДОБРОТО АНИМЕ, КОЕТО СЪМ ГЛЕДАЛ НЯКОГА И ПРОСТО КЪРТИ МИФКИ И ЛЕПИ ТЕРАКОТ С МИСЪЛ. ТОЯ КОЙТО НЕ Е СЪГЛАСЕН ДА ХОДИ ДА ПИШЕ ХАЙКУТА И ДА ГЛЕДА ЕЛФЪН ЛИЙД.

Така сега без капс. Започнах да го гледам след горещо препоръчване от Амелията и в началото ми беше приятно-веселяшко с елемент на лек бъзик с меките и като цяло шонените. После зе да става сериозно. Към средата престана да ми харесва и ме обсеби зловещо. След средата ше рече от 12 до 27ми епизод го изгледах днеска без да стана от стола и в 11 вечерта осетих колко всъщност ми се пикае. Това не ми се беше случвало никога досега с аниме. Просто развитието на историята е гениално, в нея имам чувството че са вплетени две различни заглавия, арта е страхотен, а саундтрака невероятен. Мисля че за всичките 27 епизода се събират около 10ина минути, които не са ми харесали и те са свързани с тва че един от главните се сдуха лошо, но пък за кратко.

Най-добрата мека, ако не и най-доброто аниме гледано от мен досега. Баси кат си отворих списъка с гледано аниме намалих всички меки с по една единица осъзнавайки колко пошли и жалки са пред това.


П.С. Камина рути
П.С2 Симон и той след време


Аааа за малко да забравя най-яките цайси и цици са тука.
Бати, как ме кефят подобни постове... Най-обичам някой да хареса като мен нещо мое любимо. 8-)
neEd'Le wrote:леле мауе,GL фенбойщината достигна и българия.
сериалчето си е чиста седмичка от всякъде,като се вземат в предвид тъпотиите,
Spoiler: show
дето ги нацвъкаха след като пречукаха бащата на ния
,ама ще си затрая,че за кой ли път съм от грешната страна на барикадата.
AlDim wrote:Ма'муно, кай си първо кои анимета харесваш най-много и тогава ще говорим за Gurren-а. :monkey:
Amelia wrote:Резач, не се излагай! :)
И полека със спойлерите, ей!
neEd'Le wrote:
Ма'муно, кай си първо кои анимета харесваш най-много и тогава ще говорим за Gurren-а.
От mecha сериалите ли?
Принципно никога не ми е допадал жанра.
Някак си японският фетиш 14 годишни да пилотират огромни роботи никак не ме кефи.Да не говорим за роботчетата,дето се трансформират в разни камиончета и багерчета :lol:
Та за гурена - първата част беше идеална - абсолютна кретенщина,не ти трябва да мислиш "ама тия ся що стрелят стрели от пушка,ама що така можеш да откъснеш опашката на някакво животинче и тя явтоматично да се превърне в пушен бут",просто го приемаш за дебилна забава,щото си е очевидно,че самият сериал е правен да не се взима на сериозно.
Нещо като Dead Leaves предполагам.
Само че във втората част нещо се опитаха да предадат сериозност на сериала,което никак не ми хареса.
Spoiler: show
-Саймън става крал и трябва лично да преглежда куп документи,свързани с ъъъ апели от граждани - окей,приемливо...някак си.
-Саймън поразрушава града два пъти и хоп - от най-обичания,дето ги е измъкнал от дупките изведнъж се превръща в най-мразения,щото кой щял да плаща за разрушените къщи.
-Рошиу(ако се чете така) от протеже на Камина и Саймън се превръща в зъл полу-диктатор и праща Саймън каторжник.
-Тъпите хлапенца от част първа вместо да ги изтрепят като кучета още в 18-19 епизод ги къткаха чак до края,щото разбираш ли Саймън е вече на двайсе,а все пак тряба да има поне един 14 годишен в тоя сериал.
-Лорд Геном можеха изобщо да не го възкресяват и да му обръщат персонажа от зъл към добър,но както и да е.
-Йоко пък отиде в заточение и само не разбрах - бъзик ли си правеха Гейнакс с Онегай Тиичър или бяха решили,че са много оригинални?
И в двата случая обаче мини историята с красивата,но строга учителка Йоко беше тъпичък.
-Немаше нужда да изтрепят цялата бригада,само и само да внесат допълнителна драма в анимето.
-Последните епизоди никак не ми харесаха,главно защото бяха сведени до малумно сътезание по реторика,премесено с крещене.
Демек,които изкара по-добри аргументи що е най-великия и в допълнение крещи силно - той печели.То е ясно,че в почти всеки шонен е така,ама прекалено силно бяха наблегнали на тоя аспект тоя път
-Финалната битка беше по-скоро дразнеща.Принципно е нормално в шоунените главният герой да вдигне левел-два,ама от Ганмен,към Гурен,към корабче майка,към превозното средство на Лорд Геном,към вече по помня какво,към робот с размерите на планета,после към робот с размерите на съзвездие,към робот с размерите на галактика - нямаше нужда,ебати.
Знам,че с горното издребнявам на места,но пък какво да направя - просто ми се набиха в очите тия неща,не е като да съм бил предубеден.

Айде като финал една полезна картинка,да не ме линчувате
Spoiler: show
Image
дизайна поне беше доста добър през повечето време:)
AlDim wrote:
neEd'Le wrote:Само че във втората част нещо се опитаха да предадат сериозност на сериала,което никак не ми хареса.
Бате, замеряха се
Spoiler: show
с шибани галактики!
Xellos wrote:Остават ми още 3-4 епизода да догледам Гуурен Лаган :) Рулирка си анименцето просто.
Alexis wrote:А знаеш ли, че точно днес в MOON PHASE се появи новина че ще има филм на 16.06?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Jun 01, 2008 12:19 pm

Мда, макар да не съм гледала сериала и да не съм наясно кога ще го, като видях новината рано сутринта, исках да я споделя с феновете наоколо, но като нямаше тема се въздържах. Ако не беше коментарът на Ксел, нямаше да го спомена.

В този ред на мисли, може да направим една тема за новини от бъдещето - 'предстоящо' или 'Anime News', нещо от сорта. Аз редовно проверявам MOON PHASE и често даже преди да обявят някои неща в ANN знам какво предстои и поне там инфото е винаги абсолютно вярно, а не изсмукано от надеждите на рандъм фен.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 01, 2008 12:21 pm

Ми... ъм... направи?

Кхъм, а за да не е съвсем спам, аз само първите два епизода съм гледал досега, но ме грабнаха много. Просто все ощ не съм успял да насиля Емо, пък не ми се гледа сам :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Jun 01, 2008 1:56 pm

Мм, аз съм на 7 или 8-ми епизод, доста ми е забавно :) Камина е просто уникален кретен, няма какво да си говорим. А идеята роботите да представляват глави с крайници и досега ме хвърля в музиката всеки път като гледам :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jun 01, 2008 3:53 pm

That's the DRILL просто :) За човек дет му коства яки усилия да изгледа гъндам примерно, тва ми влезе като късо кафенце в понеделник сутрин. Сичко си има, и драмата и политиката и екшъна и то толкова стегнато и свежо че просто да кажеш ЕТО ТАКА СЕ ПРАВИ!Са верно че и FLCL и Dead Leaves съм гледал с кеф и правя приятни асоциации, ма си е добре направено.
Spoiler: show
Идеята за спиралата си е гениална и просто гледаш как хорицата си се жертват там с такава усмивка баси, че даже не ти е мъчно.
Last edited by Xellos on Sun Jun 01, 2008 4:22 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 01, 2008 3:58 pm

Мда, гениално е и го обожавам. За филма знам отпреди статията дето писах - доколкото ми е известно, това ще е обобщение на първите 8 епа от анимето. Няма да е нещо ново и особено различно. Но ще го преслушам задълже.

GIGAAAAAA DRILLLLLLLLLL BREAKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRR!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jun 01, 2008 4:35 pm

Мегаломания с покритие мдаа ;). Макар че има подозрителен фетишец към дриловете автора :mrgreen:

Забравих да спомена - Къртичето просто е КРАЯТ!
Spoiler: show
Как си откачи опашката да ги нахрани просто :shock:
Image
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 04, 2008 10:05 am

Roland wrote:Ми... ъм... направи?

Кхъм, а за да не е съвсем спам, аз само първите два епизода съм гледал досега, но ме грабнаха много. Просто все ощ не съм успял да насиля Емо, пък не ми се гледа сам :)
Еми, аз съм насреща...
Винаги бих го гледала още веднъж.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Jun 04, 2008 10:50 am

Брей, гениално е :mrgreen:
Още съм едва на седми епизод, но много се кефя!

Толкова много не съм се смяла отдавна*. Особено когато
Spoiler: show
нашите двамина юначаги се комбинираха за пръв път
:lol: :lol:

* Сега като се замислих, преди няколко дни направо се задавих от смях на "Мисис Даутфайер" и култовия момент с маската от торта и сметанката в чая :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 13, 2008 2:44 pm

Събрах в първия пост (почти) всичко, което е говорено за Гурен Лаган в "Гледано напоследък".
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Jun 29, 2008 3:07 pm

И аз го довърших днес най-сетне.
Spoiler: show
Накратко:
+много брутално нарисувани главни герои
+нечовешки и перфектно избрани бекграунд мелодии
+Камина, Симон, червенокосата цомболина, русия зъбльо (не помня имена:)), Лорд Геном - великолепно нарисувани и изградени.
Едит: (Йoko и Вирал :))
++ Буута
+около половината епизоди, колкото и абсурдни да бяха битките, колкото и смешни да бяха роботчетата, колкото и да реваха и да драматизираха, бяха зверски надъхващи. Директно те кара да ходиш да търсиш Гуренче в ибей.

-останалите бяха от бригадата бяха безлични цървули
-Рошиу беше много зле
-предателството беше зверски претупано. Сега, не е най-ненормалното нещо на света да те свалят от "осанна" до "разпни го" за няколко дни, но си личеше, че тоя момент не е доклатен и беше сложен колкото да го има. Драма бате.
-Учителската кариера на Йоко.
-Ниа беше зверски дразнеща.
-дизайна на поддържащите Гурени. Сега, сори, ама тия са тръгнали да спасяват село/град/Земя/Вселена, ще правят зверски надъхващи битки, а приличат на играчки за три годишно дете.
-матриошковата концепция на Гурен Лаган.
-Вместо да вкарват милион драми (5 любовни, Рошиу преебава Симон, Рошиу се отчайва от живота), да бяха подраматизирали малко по-качествено като мреше накрая бригадата.

+/- Градацията беше твърде... голмяма. От защитата на пършивото село, до народна топка с галактики.
+/- В най-сериозните моменти вкарваха простотия...

Много приятно аниме, и аз изгледах последните епизоди на един дъх, но просто бяха набутали доста излишни герои и неща.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 23, 2008 1:41 pm

Аз все така съм на първи два епизода, но вижте какво има в Амазон ;)

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... R&v=glance

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... R&v=glance

Изглежда американското издание ще са три бокса с по 2 диска, всеки бокс с по 9 епизода :) Малко екстри, но пък всеки бокс струва колкото нормален аниме-волюм, та мисля, че три вместо осем е добра оферта :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 24, 2008 12:16 am

Джийз, не скачайте от радост, ше изместите орбитата на планетата :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 24, 2008 9:41 am

Е на кво да се радвам като сега нямам пари да си го поръчам? :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 10, 2008 10:13 am

Image
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 11 guests