LOST - The Official Topic (без спойлери засега)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Apr 14, 2010 4:24 pm

Определено доста як епизод с няколко напълно неочаквани момента :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed May 05, 2010 9:32 am

14-ти епизод беше страхотен. Направо не вярват, че ще стигнат до такъв момент... Все по-шокиращо и неочаквано става. Наистина се усеща как са близо до финала.
Spoiler: show
Разгеле, Саид е мъртъв.
Но пакрай него заминаха и Сун и Джин, което беше... гадно. Много беше красив финала на сцената, когато безжизнените им ръце се отделиха една от друга. И така буквално останаха заедно, докато смъртта ги раздели.
Пилотът Лапидъс май също замина, но на мен никога не ми е пукало особено за него.

Клеър изглеждаше особена в най-последната сцена. Не че тя не е особена през целия сезон, де, но тук още повече. Дали накрая няма точно тя да успее някак да убие НеЛок. Или пък поне да умре, опитвайки се да го убие?
Въобще много съм доволен. Гледам, че и в tv.com оценката на епизода е 9.8 с 180 гласа. Най-вероятно ще спадне, разбира се, но все пак е показателно за това колко са се израдвали най-дивите фенове, които са гледали серията веднага :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Wed May 05, 2010 12:04 pm

NOOOOOOOOOOOOOOOOOO.
Spoiler: show
They killed Frank.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed May 05, 2010 2:58 pm

Gunslinger wrote:NOOOOOOOOOOOOOOOOOO.
Spoiler: show
They killed Frank.
На кого му пука :D
В смисъл... гледах, че някои фенове страдаха в тв.ком, но в крайна сметка става дума за толкова страничен персонаж...
Spoiler: show
Дори за ненужната Илана ми стана по-жал :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Wed May 05, 2010 5:08 pm

На мен ми пука.
Spoiler: show
Супер ъндърюзд персонаж беше.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed May 05, 2010 9:07 pm

Чак пък толкоз...
За мен единствените качествени персонажи, които идват в сериала след първи сезон, са Дезмънд, Бен и Джулиет.

Ана Лусия и Еко бяха приятни, но нямаше накъде повече да се развиват. Всички останали - Либи, Ричард, Фарадей, Шарлот, Майлс, Франк, Илана и т.н. са просто окей и имат най-много няколко добри момента.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu May 06, 2010 2:25 am

Dr. Horrible wrote:Чак пък толкоз...
За мен единствените качествени персонажи, които идват в сериала след първи сезон, са Дезмънд, Бен и Джулиет.

Ана Лусия и Еко бяха приятни, но нямаше накъде повече да се развиват. Всички останали - Либи, Ричард, Фарадей, Шарлот, Майлс, Франк, Илана и т.н. са просто окей и имат най-много няколко добри момента.
Eми супер ъндърюзд си е не може да се отрече.Дори, когато го направиха regular стана най-юзлес.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 24, 2010 6:29 pm

Финалът на Лост искрено ме разсмя с малоумието си.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon May 24, 2010 9:15 pm

Хах, мен пък точно финалът ме изкефи на макс, беше страхотен...
В следващите дни може би ще напиша нещо по-подробно, защото сега ми е пълна каша от емоции в главата, но определено ми хареса много.

Най-малкото трябва да му призная, че беше безумно смел. Определено ще ядоса много фенове, много, много, много... Но поема този риск. За пореден път показа, че важни са не разните там мистерийки, а персонажите и техните животи.
But goddamn,
you got me in love again

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 24, 2010 11:25 pm

Какъв смел бе? Това на финала стана ясно от първия flash-sideways и в момента, в който Линдельольоф и Кюз се изтъкнаха, че ще вбесят много феновете си. Тва е дефиницията на lazy writing просто.

Ако искаш смел финал, гледай Сопрано.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue May 25, 2010 1:04 am

Финалът беше перфектен.Точно така си мислех/исках/се надявах да свърши.
Silver wrote: Ако искаш смел финал, гледай Сопрано.
Бахти всички с тва се оправдават.Измислете нешо ново.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 25, 2010 1:27 am

Я пак? За какво се оправдавам според теб - че финалът на Лост смуче повече и от всичко преди него или за това, че Сопрано свършва както трябва? :lol:

Няма порблеми, ще ти измисля нещо ново - виж финалите на SFU, Rome, Carnivale, The Wire.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue May 25, 2010 7:02 am

Силвър, на теб какво точно не ти хареса във финала?

Ако за теб природата на страничната вселена е била ясна от самото начало, то за мен далеч не беше. През цялото време си мислех, че този свят някак е създаден от Джейкъб като награда за героите, които му помогнаха. Свят, в който всички да бъдат щастливи, ще получат добър край и ще се радват на прекрасен дълъг живот и спокойни старини. Никога не ми мина през ума, че
Spoiler: show
страничната вселена е просто една междинна спирка, където хората почерпват сили от тези, които са обичали, за да могат да спокойни и пречистени да напуснат този свят.
Затова просто не мога да се съглася с критиката ти, че е било предвидимо.
Освен това на Острова също станаха доста неща, които въобще не очаквах.
Spoiler: show
Наистина не мислех, че Сойър и Клеър в крайна сметка ще напуснат острова, че Франк е жив, че Джак няма да остане на Острова стотици години наред, че Хърли ще стане Джейкъб, че Бен ще стане Ричард.
Смело беше, защото феновете очакваха огромно количество отговори на разните там мистерии, а сценаристите дори не опитаха да пробутат разни решения... Просто разказаха историята на персонажите. Те са важни, не мистериите. Както каза Майката преди два епизода – „Всеки въпрос, на който отговоря, просто ще доведе до следващ въпрос”.
Иначе посочените от Силвър финали не съм ги гледал, но ако един ден го направя и реша да споделя впечатленията си, то не бих го сторил в тази тема.
But goddamn,
you got me in love again

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 25, 2010 10:51 pm

Виж сега, ще ти обясня защо не ми харесва Лост и защо намирам финала му за смешен.

Нека ти задам няколко въпроса:
Ти разбра ли защо изведнъж Ричард започна да остарява?
Разбра ли защо Лок загуби свръхспособностите си?
Разбра ли какво е острова?
Разбра ли защо по времето на целия пети сезон ключови герои се транспортираха напред-назад във времето по удобен начин в критичен момент (примерно преди да бъдат застреляни от някого)?

Знаеш ли защо те питам тези неща? Не е защото ми пука дали тези въпроси ще бъдат обяснени или не, в смисъл - не ми е толкова критичен фактът, че сериал оставя без отговор един куп важни неща. Пука ми за това, защото всичко дето изброих е систематично използван плосък трик от тъпите сценаристи да бутат сюжета напред, без да си дават много зор. Значи, като решите, че Джак трябва да победи Лок, като го убие, или ще се напънете да измислите адекватен начин, по който това става (и ще помислите отрано за слабо място), или ще дадете задоволително обяснение защо Лок извендъж изгубва способността си куршумите да отскачат от него. Това абсолютно е сериал правен от първокласници и е на нивото на втория сезон на Хироус и надолу. Бтв, почти не познавам човек, който да не съжалява за времето, което му е отделил.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed May 26, 2010 12:28 am

Ти разбра ли защо изведнъж Ричард започна да остарява?
Ричард започна да остарява, защото
Spoiler: show
Джейкъб е мъртъв. Тоест магията, която Джейкъб беше направил, спира да действа след смъртта му. И съответно няколко дни след като Джейкъб беше убит, Ричард намери своя пръв бях косъм.
Съгласен съм за това, че почти всички мистерии са особени, подлежат на множество интерпретации и т.н., но специално тази беше очевидна според мен.
Разбра ли защо Лок загуби свръхспособностите си?
В мига, в който
Spoiler: show
Дезмънд спря светлината нещо се промени. Светлината беше разкрита като основна сила на Острова, тя беше дала способностите на НеЛок. И веднага след като Дезмънд извади тапата и светлината угасна, имаше сцена в която Джак и Лок излизат от пещарата, Джак го удря, Лок започна да кърви за своя собствена изненада и тогава Джак му казва “Looks like you were wrong too.” Единият е пазител на Светлината, другият беше превърнат от нея в чудовище, но в крайна сметка и двамата са свързани с нея. И съответно загубиха силите си, щом тя угасна.
Това също беше от по-ясно показаните отговори, поне според мен.
Разбра ли какво е острова?
Ето това вече е интересно.
Spoiler: show
Беше разкрито, че Островът пази една мистериозна светлина, наречена още Източникът. Източникът на какво? Защо трябва да бъде пазен? Защо хората не трябва да изгасят тази светлина? Няма отговори. Но пък и какви и отговори би могло въобще да има и наистина нужни ли са те? Ясно е, че Островът е дом на специална енергия, която всеки човек носи в себе си и която трябва да бъде пазена. На мен лично не ми беше нужно повече.
Разбра ли защо по времето на целия пети сезон ключови герои се транспортираха напред-назад във времето по удобен начин в критичен момент (примерно преди да бъдат застреляни от някого)?
От всичките въпроси този ми е най-интересен, защото тук наистина може да се разсъждава повече. Аз съм мислел по това и още към средата на настоящия сезон си съставих една теория.
Spoiler: show
В края на четвърти сезон Крисчън Шепърд, разкрит по-късно като Човекът в черно, помоли Лок да премести острова. Защо? Най-вероятно защото иска да го скрие от кораба на Уидмор. Иска кандидатите да останат на Острова, за да може да ги убие, иска да спре евентуалното им заминаване, защото ако са извън Острова са извън неговия контрол. Защо точно Лок? Защото Лок е кандидат и е може би единствения кандидат, който би изпълнил толкова налудничаво искане. Обаче в крайна сметка не Лок завъртя колелото, а Бен. Не трябваше да бъде Бен, защото той не беше кандидат. Как знаем това? В пети сезон Крисчън Шепърд разкрива на Лок, че прехвърлянето във времето е било страничен ефект, резултат от това, че не Лок е завъртял колелото. А можем ли да знаем със сигурност, че Бен не е бил кандидат и именно това е причината героите да се движат във времето? Според мен бихме могли. Името „Лайнъс” се забелязва на стената в пещерата, но е задраскано. Тоест Бен някога е бил кандидат, но след това е престанал да бъде. Защо? Какво е това събитие, което се е случило на Бен преди той да завърши колелото, за което да знаем, че го е променило толкова много? Малко по-късно в сезона виждаме това събитие – Саид застрелва детето Бен, Сойър и Кейт го занасят в храма, Ричард им казва, че може би ще успее да го излекува, но малкият Бен никога вече няма да бъде същият. Good enough for me. Та Бен, който не е кандидат, завърта колелото и така причинява страничен ефект. В резултат на това определени герои започват да се движат във времето, напред и назад. Защо точно те? Моето предположение – защото всички те са, или поне в един определен момент са били кандидати. Затова колелото им влияе. В шести сезон на две места виждаме изписани имената на кандидатите – в пещерата и при огледалото. Джак, Кейт, Хърли, Сойър, Саид и Лок са ясни. Също така виждаме фамилиите на Даниел, Шарлот, Джулиет, Майлс и Роуз. Виждаме и фамилното име Куон. Само един Куон. Джин пътува във времето, а Сън – не. Всъщност единственият персонаж, който пътува във времето и чието име не виждаме на нито едно от двете места е Бернард. Възможно е просто да го е имало в пещерата, но да е било много забутано някъде и да не са го показали, защото не е чак толкова важно. С изключение на него всички пътуващи във времето са потвърдени кандидати или потвърдени бивши кандидати. От друга страна някои герои като Франк и Илана идват на острова, но никога не се прехвърлят във времето. Фамилията на нито един от тях не е видяна нито в пещерата, нито на фара. Бен пътува с Кейт в самолета и той не се прехвърля във времето, а Кейт се прехвърля, макар и неговото и нейното име да са задраскани. При Бен обаче имаме конкретна причина да бъде задраскан – той е бил променен завинаги. Кейт е била задраскана, просто защото Джейкъб е решил, че тя няма да има желание да се занимава с острова, това е обяснено в последните епизоди на шести сезон.

Тоест, ако мога да обобщя с две изречения – единствено кандидатите се прехвърлят във времето. Това е страничен ефект, причинен от това, че колелото е завъртяно от не-кандидат.

Silver wrote: Бтв, почти не познавам човек, който да не съжалява за времето, което му е отделил.
В такъв случай Gunslinger и аз можем да бъдем твоите уникални познати :D
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests