Ahil vs. Hektor

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
GOTHMOG
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue May 18, 2004 9:29 pm
Location: Coruscant - The Capital of the Galactic Alliance

Ahil vs. Hektor

Post by GOTHMOG » Tue May 18, 2004 9:40 pm

Абе хора филма няма да коментирам, щото поредната доза суперлативи са излишни :P На чия страна бяхте (сиреч) кой ви бе по-симпатичен (като герой, а не като актьор) във филма А или H, а? Аз се изкефих повече на Хектор, ама който и да питам все е за Ахил????? Мистерия!?!?!?!?!?!?! :!: :?: :P
May the force be with you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue May 18, 2004 9:41 pm

Хектор по-ме радваше:)
Но и Ахил бива де:P
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue May 18, 2004 9:44 pm

O6te ot samata Odiseia,Xetor,vinagi me kefel,ne sam gledal filma,no sum siguren,4e 6te zapazia mnenieto si!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue May 18, 2004 9:45 pm

аз филма още не съм го гледал, ма принципно съм за Хектор
edit: Skywalker, не бях прочел поста ти като пуснах моя
edit2:Hi, Gothmog
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Tue May 18, 2004 11:14 pm

Хектор много ясно:)
off: Ерик Бана се представи отлично според мен, най-много на него му се радвах:p
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed May 19, 2004 9:35 am

Хектор! Тежка мъка хвана тийнейджърското ми сърце (отдавна, много отдавна...), когато четях за битката му с Ахил. Респективно, Ахил никак не ми допада като персонаж - фаворит на боговете, а и осквернява тялото на Хектор, след смъртта на последния.

Като цяло симпатиите ми се насочиха на страната на Троянците (като изключим факта, че и Парис, и Елена ми лазеха по нервите).
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed May 19, 2004 9:54 am

Да, тва й беше любимата тема на една от даскалките ми по литература, как Ахил изразявал тъмното минало на ахейците, а Хектор - мечтата на Омир за един по-добър свят, etc etc etc down the line...
This is it. Ground zero.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Wed May 19, 2004 10:07 am

Единственото, което ми обясниха в часовете по ритература за "Илиадата" беше, цитирам:
"И так, деца, Ахил бяга, Хектор го гони. Гонил го, гонил го, накрая го стигнал и го промушил в петата."
Съгласете се, че не е най-подробното възможно обяснение.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed May 19, 2004 10:15 am

То и нас малко на самотек ни оставяха (бяха решили, че на варварите от математическата паралелка не се полага задълбочено образование по литература), ама чак такъв вълнуващ и свободен преразказ на двубоя между Хектор и Ахил...!!! Ма нищо - дала ви е поле за интерпретация и въображение...
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed May 19, 2004 10:25 am

Хектор.. промушил.. Ахил.. в петата...
Виж ти, виж ти...
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 19, 2004 10:30 am

Да бе, човек се учи докато е жив. Иначе Хектор, че е пич, пич е, но култовата фраза, с която мотивирал войската във филма, ме размаза по пода от смях :)
Само че понеже тук почти никой не го е гледал филма още, ще почакам малко. То не че аз съм де... Ама все пак... суперлативи? Get real...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed May 19, 2004 10:59 am

имаше някои моменти от филма, които направо ме хвърлиха в тъч, но иначе беше хубав филма. Малко бяха поорязали от оригиналната история, но пък иначе щяхме да гледаме 2-ра и 3-та част следващата година, така че е за добро. А иначе - Хектор

P.S. репликата на Ахил, когато си надъхваше мирмидонците за десанта на плажа беше по-тъпа :)

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Wed May 19, 2004 11:04 am

ами аз когато учих Илиада миналата година имах честта с една приятелка да напраим много як кавър на кулминационната битка м/у Ахил и Хектор. понеже даскалката ни е много артистична личност ни беше предложила да напраим пародия на избран от нас момент. сцената представляваше гонене с пластасови триъгълници (нали ги знаете, онея големите) и три обиколки на средната редица от чинове в класната стая :P доколкото си спомням аз бях Ахил :P та това ми е оставило много ярък спомен в съзнанието. иначе съм си фенка на Хектор. за филма ще кажа след като го гледам :P
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed May 19, 2004 11:55 am

ми който е чел митологиите по-принцип мрази Ахил, но във филма не чак такова арогантно копеле - все пак БраТ ПиД го играе :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed May 19, 2004 12:00 pm

:D Раф, прости любопиството ми, ама какво ползвахте за оръжие, пергели ли? т.е. предполагам, че триъгълниците за щитове са били ползвани :wink:
Хектор.. промушил.. Ахил.. в петата...
Моридин, що се чудиш, то така и трябваше да стане. Жената правилно е усетила нещата и вместо да набива канчета на ученици с рухването на мечтата на Омир за един по-добър свят, се е опитала да вкара малко светлина и позитивизъм :wink:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests