Какво е за вас писането по форуми?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue May 06, 2008 12:01 am

Skywalker wrote:влизам тук за да нахрана колето,валката,гарича и чат пат симо :lol: :lol:
Знаех си. :rofl:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 06, 2008 12:28 am

Morwen wrote:
Muad_Dib wrote:Дори не го сравнявай с телефона, моля те. Просто няма смисъл. Едната интонация и тон дето ти се препредава по него ще ти е достатъчен да и даде информация дали той наистина мисли, че "ти си си еди каква си" или се шегува.
Не ме разбираш. Въобще не отричам, че получаваш много по-малко информация и общуването е орязано. Това срещу което протестирам е идеята в стил "аз тука на форума мога да си те ругая на майка и да ти пускам голите снимки в общия, но на живо сме първи приятелчета.". Едно са объркванията, друго - пълното пренебрегване на възможността да се общува човешки.
Не говоря за чак такава крайност. Ясно е, че с въпросните хора, които ще псуват и ще пускат снимките тук никога няма да дружиш наживо. Говорим за например "леко хапливи" отношения тук и едно истинско приятелство в истинския свят, което е много чест случай между хората тук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 06, 2008 9:51 am

Хмм, е ли обаче?

То темата се поизмести, но по поизместения въпрос съм с Жоро - форумът е по-добрият медиум за обмяна на мнения и изразяване на позиции от живата комуникация.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 06, 2008 10:39 am

Надявам се да е.

Единственият аргумент, за който съм съгласен с Жоро е този за времето за отреагиране при спор.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Tue May 06, 2008 11:53 am

Или не.
А форумите са полезни основно за откриване на информация по дадена тема и евентуалното й обсъждане с други заинтересовани хора. Всичко друго е логорея.
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 06, 2008 11:56 am

Е ти ше знаеш.

Къде в тази схемичка влиза райтинг уъркшопът бтв? Щото много работилници по света са точно във форумен формат. В логореята, сигурно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Tue May 06, 2008 12:15 pm

...и евентуалното й обсъждане с други заинтересовани хора.
Да, знам. И хайде кротни се.
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 06, 2008 12:16 pm

Roland wrote:Къде в тази схемичка влиза райтинг уъркшопът бтв? Щото много работилници по света са точно във форумен формат. В логореята, сигурно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 06, 2008 1:05 pm

Райтинг уъркошопът на практика е начин за намиране на информация за това как да пишеш по-добре и обсъждане на това. Не виждам защо скачаш на определението. Да не говорим, че за някой може (и дори е нормално) и да е безсмислен, важното е за участващите в него да не е.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Tue May 06, 2008 3:24 pm

Защо влизам във форум всъщност.......
За да си направя живота интересен? Защото хората, образите, те са интересното в живота и един форум ти дава възможност да опознаеш характери, личности ИЛИ това, което тези личности биха искали да БЪДАТ.
За да комуникирам (конкретно в този форум) с интелигентни хора. И в същото време да изучавам тези хора. Да попивам чуждото мнение и да предлагам своето.
Да, форумното общуване не може да замести истинското, но може да ти даде много интересна възможност за спокойна дискусия. Както Жоро каза - да четеш мнения, които са обмислени и адекватни. Въпреки че, аз например не обмислям постовете си, а просто тръгвам и каквото излезе и така е и на живо, и не се съмнявам, че има хора като мен, а има и такива, които са "на живо мишка, във форума мечка" и те също сами по себе си са изключително интересни, защото във форума ти виждаш човекът какъвто ТОЙ иска ТИ да го виждаш. А на живо виждаш човекът наистина. И преценяваш хората.
Не е задължително да пишеш - дори и само четенето понякога ми стига, а пиша по теми, които са ми интересни.

Да, няма ги жестомимиките, които са точно толкова интересни, колкото и думите, които придружават, но това е както проблем, така и предимство. Защото хората имат излъчване. Имат два типа "аури" (съвсем условно, разбира се) - първоначално впечатление, и вторично такова. Примерно нека някой дойде веднъж на моя проповед - справям се доста прилично, а и една от малкото ми дарби е да убеждавам хората в нещо ако реша. По този начин обаче влияя на по-слабо волевите на извън-разумова основа. Което го няма при форумното общуване. А и, освен това до форум имаш достъп през по-голямата част от времето си (поне аз де, за ся само на работа, но когато завърша ремонта на семейната бърлога и по цял ден и нощ), докато за лични контакти - почти не, пък и малко хора понасят грозния ми тембър та.......

Просто във форум, пълен с чешити можеш да си намериш все нещо за саба си..... Така де......

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 12, 2008 9:20 pm

Още нещо, което забравих - тук е единственото (за мен) място, където знам, че мога да напиша половин страница пост и да не ми се отговори с половин изречение.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 13, 2008 10:02 am

Бе напоследък по навик :oops: Иначе не ми се влиза в подробнсти след сичко казано/спорено по-горе. Ама... краставите магарета... си намират средства за комуникация :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed May 14, 2008 5:05 pm

Интересна тема, макар да не съм писал отдавна тук форумът все още си ми харесва и го чета понякога. За мен форумите са много различно от каквото бяха преди, може би защото имам все по-малко и по-малко време, дет се вика в сбободното ми време гледам да излеза с приятели, да поспортувам. Но като цяло форумът си е място за обсъждане на различни теми от живота, и може би точно понеже съм залят с информация по цял ден на лекциите гледам като вляза в нета да разпусна някъде където не се говори за толкова сериозни неща, като примерно в Клуб Ф1. Разбира се някой тук спомена че това е единственият форум където като напишеш половин страница и няма да ти отговорят с едно изречение - напълно вярно - май някъде имам все още запеметени части от оная огромната тема за Религията в Драгън Ай, да си спомням какви глупости съм писал. :lol:

Иначе не мога да се съглася че форумите са на по-високо ниво от живата комуникация, по простата причина че не е на живо, няма как да предвидив реакцията на другия.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed May 14, 2008 5:26 pm

Аз влизам във форуми, за да водя разговори по теми, от които се интересувам. Ни повече, ни по-малко :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Jun 21, 2008 1:42 pm

Баси бюргерската скука лъха напоследък от този форум. Добродушна една такава :?
А къде отидоха взривовете на идеи? Къде се дянаха гигантските сблъсъци на конгениални прозрения и съпровождащите ги мозъчни сътресения? Сами ли сме във Вселената? Има ли живот след смъртта? Какъв е смисълът на Битието? Колко дявола танцуват на върха на иглата? Кой е Въпросът на Въпросите, и има ли той отговор?
Няма, братче. ЧРД, наздраве, хамбургери, комикси и футбол на малки вратички :roll:
Единственият по-метафизичен елемент, който напоследък забелязах, беше намерението на отеца да рита кокалчета с кубинки, но ми е недостатъчен :popcorn:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests