Star Trek - The Official Topic

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Mon Oct 19, 2009 3:41 pm

Е, из Стар Трек е пълно с такива неща, какво да се прави... Какво е обяснението например на факта, че родните планети на ромуланите са Romulus и Remus? Или случайно съвпадение, или намеса на някое от всемогъщите същества, които се срещат от време на време, или тъп сценарист. :mrgreen:

Edit: Е, ако беше случайно съвпадение, едва ли в армията им щеше да има и центуриони, значи остава вторият или третият вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 19, 2009 4:43 pm

Не, виж, едно е да сложиш очевидно галфонска земна референция и да си затраеш смутено, друго е СПЕЦИАЛНО да наблегнеш на нея в сценария и после да я... ъм... забравиш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Nov 07, 2009 9:23 pm

Стигнах до 2.15 на ТОС-а - Journey to Babel с първата поява на родителите на Спок. Доста добър, включително с криминалния елемент.

От втори сезон също много ми допадна епизодът с "Аполон", в който на "бога" ясно се каза, че хората от Федерацията са минали този етап в развитието си и той си замина натъжен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Nov 14, 2009 5:04 am

Приключих втори сезон на ТОС-а. Още един и шест филма и подхващам ТНГ.

Нямам търпение, че като гледам откъси от този клип, по-нататък спецефектите стават по-гледаеми. Не че го пускам затова, де. :P

Massive Ownage
http://www.youtube.com/watch?v=d1DMCn16 ... ature=fvwp

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 14, 2009 6:34 am

Абе не можах да го изтрая цялото, ама в началото има мега попадения :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Nov 14, 2009 6:37 am

Еее, само няколко минути е, пък и не се усеща кога минават. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sun Nov 15, 2009 4:20 pm

Това ме подсети за едно парче на един идиот

Worf's Revenge
http://www.youtube.com/watch?v=--kCrNy5bO0

и

The sexy Data tango
http://www.youtube.com/watch?v=7DYrlt3CyaE

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Tue Dec 22, 2009 3:51 pm

Patrick Stewart от нова година ще е Sir Patrick...
http://www.mirror.co.uk/celebs/news/200 ... -21907950/

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Dec 22, 2009 5:07 pm

Време беше :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Jul 15, 2010 11:15 pm

Не съм гледал нищо от който и да било Star Trek (освен две-три серии от оригиналния сериал) и ми се иска да поправя този пропуск.
Може ли някой да ме ориентира с кой от по-новите сериали да започна? Иска ми се епизодите да са колкото се може по-свързани един с друг, да са продължение един на друг, ако не като сюжет, то поне като взаимоотношения и развитие на героите.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 15, 2010 11:42 pm

Единственият сериал, който отговаря на това изискване, е Enterprise. Не, че няма продължаващи отношения и в другите, но са на много рудиментарно ниво. Доколкото знам и Deep Space Nine се води керъктър-дривън, но мен ме уморява от скука самата му концепция и честно казано не съм си давал зор да го гледам.

Проблемът с Enterprise е, че ще изпуснеш доста готини работи, ако не си гледал предни сериали. Нищо важно или сюжетно, просто това е миналото на вселената и за хората, които са наясно с "настоящето" й, има готини намигвания на много нива на уърлдбилдинга.

Лично аз бих ти препоръчал да хванеш The Next Generation. Той има най-запомнящия се и як екипаж и се води вторият най-добър откъм идеи след оригиналния сериал (който пък, уви, е твърде древен и на мен поне просто не ми влезе). Епизодите му в първите сезони не са особено свързани, но пак кефят много, а и интродюсва най-яките, лично за мен, злодеи в тая вселена въобще - Боргите.

Също така трябва да имаш предвид, че който и да избереш, никой не ПОЧВА като много як. Всъщност повечето кикват след втория си сезон чак.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jul 16, 2010 10:06 am

Мхм... Ами мерси, ще пробвам в такъв случай The Next Generation, пък ще видим докъде ще го откарам :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sun Jul 18, 2010 2:36 am

Dr. Horrible wrote:Мхм... Ами мерси, ще пробвам в такъв случай The Next Generation, пък ще видим докъде ще го откарам :)
При всички случаи Deep Space Nine отговаря най-добре на условията ти, пък и си е най-якият сериал според мен, но и аз ти препоръчвам първо The Next Generation, а после Deep Space Nine. Просто много неща са навързани - в The Next Generation започват историите с бейджорците и кардасианите, пък и е хубаво да се знае развитието на отношенията с клингоните и ромуланите, така че при този ред на гледане човек получава най-голямо удоволствие.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 18, 2010 3:01 am

But what happens to the "boldly going where no man has gone before" spirit? They're stuck on one station!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sun Jul 18, 2010 3:22 am

Roland wrote:
But what happens to the "boldly going where no man has gone before" spirit? They're stuck on one station!
Е, това само на думи е така, за тези, които не са гледали сериала. Голяма част от действието е на Бейджор или Кардасия, изследва се и квадрант Гама. Да не говорим за останалите неща - войните, интригите, тероризмът и религиозния фундаментализъм, убедителността на героите и дълбочината, с която се разглеждат расите на бейджорците, крадасианите и Доминиона и т. н. Просто сериалът е страшно интересен, духът на откриватеството не е всичко, пък и си го има и тук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests