Grand Theft Auto IV

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 01, 2008 12:48 pm

Каране на колички и рандъм престрелки срещу Half Life. Искрено ме боли кое е по-актуално, наистина :)

Бтв, Хейло 3 също има по-висока оценка в Gamespot от Биошок :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 12:51 pm

Само дето хейло 3 е оувърхайпнат кич, а ГТА 4 е искрено гениална игра.

И да, Халф Лайф 2, а и дори едно за мен винаги е била класи под героите, историите и свободата в ГТА сериите. Всъщност двойката с малоумния край не виждам кой би седнал да я цъка при условие, че ГТА 4 вече е излязла.

Но като цяло ти все пак играеш игри с рисувани япончета, в които действието се разива със сантиметър на два часа, така че не виждам какво толкова има да се очаква по принцип. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 01, 2008 12:53 pm

Muad_Dib wrote:Само дето хейло 3 е оувърхайпнат кич, а ГТА 4 е искрено гениална игра.


Естествено :lol: Няма грам оувърхайп там.
Muad_Dib wrote:И да, Халф Лайф 2, а и дори едно за мен винаги е била класи под героите, историите и свободата в ГТА сериите.


Разбира се, че е адски про да сравняваш свободата на линейна игра с пясъчна такава, но за историите смятам, че с тва се закла сам повече, отколкото можех да го направя аз :)

Аз се махам от темата и я игнорвам, да не я оспамвам с още необразовани япончести и двусантиметрови мнения :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 12:57 pm

Никола, въпросът е, че чат-пат много ме радва да се кача на такси и да си зяпам през прозореца, докато пътувам, като в адски много случаи ме лишават от тоз кеф. :(

Иначе GTA IV > Bioshock, колкото и да са несравними. :) И въпреки че на Bioshock му давам повече от GTA IV. :mrgreen: Просто едната игра прави далеч повече и е неизбежно да осере повече неща. Същото важи и за Mass Effect, да речем.

И Рольо, начукай си го, моля те.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 1:02 pm

Ролката старо геймърче wrote:за историите смятам, че с тва се закла сам повече, отколкото можех да го направя аз Smile
Ей това искрено ме забавлява :lol: Пичът не е изиграл НИТО ЕДНА ГТА -игра, не се е докоснал нито до историята на сан андреас, нито на тройката, нито до тази тук, но "знае и разбира" и "затапвал". Досмеша ме, честно. И бтв как по дяволите разбираш за себе си дали нещо е оувърхайпнато БЕЗ ДА СИ ГО ПУСКАЛ??? :lol:



Аз се махам от темата и я игнорвам
Искрено ми е кеф;).

АлДим: Аз съм малко на кантар за ГТА 4 вс. Биошок, онова там наистина си беше баси и светът и чудото, но като геймплейна механика определено далеч не беше краят.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 1:18 pm

Абе, беше изключително добре изпипано все пак.

Бтв току що ми се случи най-якият геймплеен момент, откакто почнах играта. Ходих да изтребя простаците в бившия стип клуб на Дуейн и последвалото преследване с последния гад беше ОМГ! Накрая моята кола гори, неговият джип гори, той спира и изскача от него, обгърнат в пламъци, и го довършвам, джипът му експлодира, засягайки още моята кола. Излизам бързо от нея (коркото Кокетче :( ) и тръгвам в обратната посока. Зад мен се чува втори взрив. Ди енд. :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 1:31 pm

Какви неща се получават на моменти в играта, направо не е истина. Най ми е кеф като трябва да бягам ПЕША на 3 или 4 звездички, защото ако пробвам да отворя кола си взимам веднага. Веднъж (след Museum Piece - много здрава мисия бтв) бягах през парка с мотопед даже, беше лудница.

БТв предлагам да сравним разликите при различните морални избори в историята, ако имаш желание. Чети следващото на собствена отговорност:
Spoiler: show
Плейбой Х с/у Дуейн - убих Плейбой, взимаш му квартирата вместо пари.
Франсис с/у Дерек Макриръри - убих досадния Франсис естествено, после има мисия с погребението му, съмнявам се тук да има голяма разлика, най-вероятно е същата мисия с погребение, само че с Дерек после. А може и да не е;)
Дарко Бревич - убих го. Еми толкоз, убих си го. :)
Предпоследна мисия - да убиеш Димитри или да направиш сделката с него - Димитри си взе, последната мисия е доволно луда, като Пегорино се явява "шеф" на моята кампания.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 2:03 pm

Бахти, мислех си, че е случайно, но вече няколко пъти го забелязвам - когато имаш някаква яка колица, около сейфхауза се навъжда някакво промишлено количество от същата (10+!), а когато я нямаш, е зверски трудно да я намериш... :shock:

Едит:

ЗЕ ДРАМА. Уредил съм си среща с неква пача. Отивам специално за случая да си оправя доджоподобната колица. Оправям я, тръгвам към района, където ще е мадамата, да съм по-близо. Почти съм там, когато чуквам колата. Е, мамка му! Връщам се обратно до сервиза, оправям я пак. Тръгвам към мадамата, не остава много време, но все пак успявам! Стигам до къщата й, спирам отпред, но не мога да стигна чак до жълтия маркър, щото баш около него са паркирали 5 коли. Слизам от колата, за да стигна от него, активира се скриптирана сцена как пачата идва... и като свършва КОЛАТА МИ Я НЯМА. НЯМА Я. Няма ги и 5-те паркирали коли. И мацката почва да се оплаква как може да съм идвал пеша?! Е ШЕ СЕ ЕБАТ!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 2:52 pm

Наистина много странно, при мен имаше малко до никакви бъгове, в момента даже мисля за нещо конкретно, но засега не се сещам.

Бтв обезателно тествай да се виждаш с адвокатката от lovemeet.net, спешълът и е нехуманен.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 3:13 pm

Поредния куцизъм - гембих некфи тъпаци с SMG-то от колата (докато те бяха пеша), единия ме издърпва, при което викам си, ок, нема лошо и се пробвам да стрелна. Оказва се че поради неизвестни причини Нико е с избран ръкопашен бой вместо патлаци и ми взеха 2/3 от здравето, докато селектирам некфо нормално оръжие. Според мен като натиснеш десния тригър ВИНАГИ трябва автоматично да вадиш оръжие, още повече че ръкопашния бой няма нищо общо с него. :evil:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri May 02, 2008 12:10 am

Helicopter Ride = fucking AWESOME! :mrgreen:

Edit: Who the fuck is Packie?? Изведнъж се появи и дрънка все едно се предполага да знам кой е... :?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 02, 2008 9:59 am

Packie е най-малкият и определено най-колоритният брат от ирландската фамилия McReary (все още съм в шах защо пред името името им има "Мc" и са ирландци, а не шотландци, ама май да се пишеше и Macreary). Първата ти среща с него е на първата или на втората ти мисия за Елизабета, където трябва да го пазиш да не си вземе със снайпер, та за това може да си го позабравил, нямаше много реплики тогава.

Въпросната фамилия е интегрална част от сюжета на ГТА 4, като ще изпълняваш по няколко мисии за всеки един от братята - Francis, Derrick, Gerald и Packie. Най-яката мисия за цялата игра за мен е последната мисия именно на Packie с банковия обир.

После ако си качваш френдшипа с него може да ти слага бомби на колите:).

Баси трябваше и аз да направя един helicopter ride, ама все имах нещо друго за правене, а хем има и ачийвмънтец...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri May 02, 2008 11:06 am

Offtopic: скотите, дали името на Шотландия, са дошли от Ирландия, и представката "Мак" е всъщност ирландска, така че няма абсолютно нищо странно да има ирландци с такива имена, въпреки че като цяло са по-често срещани в Шотландия.

Колкото до играта, от това което чета, ме хваща яд отново, че премиерата на играта за PC е чак през есента, доколкото виждам.
This signature is not yet rated

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 02, 2008 4:50 pm

Супер, това не го знаех - мерси, Живко!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri May 02, 2008 5:18 pm

PC версията не е обявена дори, да не говорим за конкретен период на излизане, zhivik. :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests