knigite v nashiq jivot

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon May 17, 2004 11:31 am

Дам, явно тука 90% от хората сме почнали да четем на доста крехка възраст. Като съм била малка и майка ми ме е оставяла сама, съм си хващала един куп книжки с картинки и докато се върнела тъкмо съм разглеждала всичко. Спомням си, че ми беше адски трудно да вдяна за сричките и т.н, но сте наясно какво удовлетворение е било за мен да прочета първата си думичка, после изречение и после книга след книга. Така вече 17 години. Много, страшно много се надявам децата ми да наследят от мен и баща си любовта към книгите, защото винаги съм съжалявала хора, които не са прочели и една книга в живота си освен учебниците и т.н. А за любовта ми към книгите говори и само факта, че ходя с книга до тоалетната :лол: Да не би случайно да пропусна нещо :)

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon May 17, 2004 11:32 am

Добре де може и да не съм съвсем права, но години наред четенето беше най-голямото ми удоволствие и следвайки светлия пример на майор Димчо, водач на Федерацията на Династронавтите винаги четях по няколко книги наведнъж, защото така е по-интересно.
Искам да кажа, че книгите са ми непреодолима зависимост и може би се опитвам да намаля темпото, за да намеря време и за други неща. Та затова съм се заела да се самоубеждавам колко неспособна са ме направили за оцеляване. Което пък въобще не е вярно, защото от дете не позволявам някой да ми се бърка и да се опитва да ми промени представите за Света, Вселената и Всичко останало.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon May 17, 2004 11:47 am

Регса, да ти кажа и аз по едно време си мислех, че книгите само ми пречат, най-вече защото нямах време понякога да си науча уроците, ама ми мина доста бързо тая болест. Сега може да съм в сесия, може земетресение да има(то наистина имаше онзи ден) и каквото ще да е, аз си пазя душевното равновесие, демек чета 24/7 :D

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon May 17, 2004 11:48 am

Което пък въобще не е вярно, защото от дете не позволявам някой да ми се бърка и да се опитва да ми промени представите за Света, Вселената и Всичко останало.
Дааа... Затова четенето дава множество гледни точки, които да ти позволят сам да си се бъркаш и да си променяш представите за Света, Вселената и Всичко останало. Голяма веселба пада като трябва да си избереш гледна точка, обаче...
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Mon May 17, 2004 11:50 am

Че е така, така е, аз затова от към 10-годишна възраст не позволявам на обучението да ми пречи на образованието.

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Mon May 17, 2004 11:54 am

при мене двете вървят точно ръка за ръка - в едната ми ръка обикновенно има учебник а в другата книга :D така де, да разнообразявам :P
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon May 17, 2004 12:05 pm

Винаги чета по няколко книги едновременно. Ако са само две почвам да се притеснявам. :D
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Mon May 17, 2004 1:14 pm

И аз започвам да се притеснявам, на фона на всички пристрастени съм стряскащо нормален. И почнах да чета активно чак след първи клас, дотогава книгите ми ги четяха - и въпросните книги съдържаха предимно картинки.
А иначе за мен четенето си е като дишането - като не ти стига въздух, може и да не усетиш, ама главата нещо не работи както трябва... разбираш че нещо ти е липсвало чак като отвориш прозореца ;-)
И за мой срам от почти месец не съм чел нищо ново... :oops:
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon May 17, 2004 2:26 pm

Аз съм го наследил влечението към книгите от майка ми. От 5-6 годишен си чета доста - първо много четях енциклопедии, приказки и т.н. После книгите от списъка в у-ще. след това книгите-игри малко ме развалиха, но в един момент почнах да навлизам във светове на фентъзи и фантастика. И оттогава чета плътно. Усещането ми носи много повече удовлетворение от това да си науча урока по биология и да изкарам шестица, да речем. И аз срещам известни проблеми с комбинирането на образованието и четенето. Не че заради у-ще не мога да чета, ами е точно обратното - заради книгите едвам се съсредоточавам върху уроците. Направи ми се гади като си помисля колко време губя в даскало, където не повече о 30% от знанията ще са ми от действителна полза. През повечето време чета по много, когато има възможност чета адски много :) Ако не отхвърля десетина книги на месец, се чувствам леко кофти. Не съм стигнал дотам, че да си нося книга навсякъде с мен, защото смятам, ч животът не е само литература, че трябва да се обръща внимание и на останалото. А защо чета? Може би защото, правейки го, усещам някакъв вид общуване с автора. Мозъкът ми работи, възприема идеите, възхищава им се или ги разнищва... Някой път е заради интелектуалната игра, друг път заради проникновението, трети заради чистото забавление. Книгите, най-общото казано, отварят света за очите ми, показват ми неща, които биха ми отнели животи, за да открия самостоятелно. Смятам да си продължавам да чета до край. само как ме е яд, че ще останат толкова непрочетени книги...
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed May 19, 2004 3:57 pm

в детската градина лапетиите около мен играят, а аз си чета книжки
И ти ли?
Не че съм чел книжки де, ма помня, че от цялата група в детската градина само аз можех да чета горе-долу и само аз си знаех кога ми е рожденния ден.
:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests