Концерт на Камелот в петък

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Концерт на Камелот в петък

Post by termit » Tue Apr 15, 2008 10:31 am

Предлагам в тази тема да направим едно преброяване на гласовете и да се организираме за общо ходене/събиране пред Христо Ботев.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Apr 15, 2008 2:43 pm

С Гибли би трябвало да сме на линия :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Apr 16, 2008 6:32 pm

И аз ще съм там с още другарчета ама май ще стигнем баш за концерта понеже ще тръгваме чак към 1 оттука :shock:
Image

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Apr 19, 2008 11:02 am

Концерта беше много як,ама не изсвириха Wings of Despair!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Apr 19, 2008 5:01 pm

поредният концерт с "христо ботев" ТМ звук :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Apr 19, 2008 5:17 pm

Имаш предвид зле ли? Щото от десетината концерта в зали, на които съм бил, добър саунд случих точно единствения път в Ботев - на "Перъдайз Лост". Няколкото други концерта в Зимния и Фестивална (че и Универсиада веднъж) предпочитам да не си спомням. :roll:

Явно зависи повече от групата - все пак те би трябвало да си отговарят за озвучаването - отколкото от залата.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Apr 19, 2008 5:37 pm

ъм, всъщност paradise lost са някъде около върха по лейм звучене.
просто в някои зали е почти невъзможно да има читав звук и ХБ е една от тях. а читав силен звук се прави още по-трудно от читав звук.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Apr 19, 2008 5:48 pm

Я дай тогава некъв пример за концерт с "читав" саунд в Софийска зала.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Apr 19, 2008 7:12 pm

повечето неща в зала 1.
има попадения и на други места, например от време на време в зимния, че дори и някои от по-тихите в ХБ (примерно "ахат" и "апокалиптика")

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Apr 19, 2008 7:20 pm

Зала 1 на НДК е на различни начала, предполагам. :) А и не се сещам за метъл концерт там.

За Зимния ми е трудно да го повярвам, но дори да е така, тва потвърждава извода ми, че саундът не зависи по дифолт от залата, а от озвучаването на конкретната група.

За ХБ идваш на мойта. :wink: Представи си щом Перъдайз ми оставиха приятно впечатление на фона на сичкото друго шит из софийските зали, колко щеше да ми хареса саундът на Апокалиптика*, щом ти го слагаш далеч по-горе от тях. Естествено, че на първо място е качеството на звука и чак на второ - мощта.

* наближава краят на май 8-) площада на Каварна
Last edited by shayhiri on Sat Apr 19, 2008 7:23 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Apr 19, 2008 7:23 pm

Не беше ли 6 май?

В зала 1 свириха Блекмор'с найт и май Инги Малстийм, ма за него не съм сигурен.
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Apr 21, 2008 11:01 am

Зала 1 на НДК не е много добре относно звук - все пак, идеята е била това да е конгресна, а не концертна зала. Христо Ботев също не е особено добре, добре че концертът е сега, а не през зимата. Гледал съм Остава там, мисля че беше края на 2006-та, и беше адски студено. Абе изобщо, у нас няма голяма концертна зала, освен ако не броиш зала "България" за голяма, разбира се.

Иначе кажето нещо повече за концерта, абстрахирайки се от звука - интересно ми е, не че харесвам толкова много Камелот, но са ми сравнително интересна група.
This signature is not yet rated

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Apr 21, 2008 2:44 pm

За съжаление точно при Камелот няма как да се абстрахираш от звука :(
Една от отличителните черти на групата е гласът на Рой, а точно той се чуваше много зле и на моменти направо се губеше в музиката, което определено не е основната идея. Гласът на вокалистката се чуваше по-ясно.
Сценичното присъствие определено беше добро, наборът от песни също (макар че ми се искаше да чуя повече неща от 4th legacy, по-специално Lunar Sanctum). Бяха се постарали за ефектите на сцената, имаше красиви моменти с дим и осветление. Щеше да е страхотен концерт, само да не беше озвучението - доста често чувах отразеното ехо от стената отзад, прави си сметката колко е зле акустиката.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Apr 21, 2008 2:48 pm

Ужис. :o Аз затва вече концерти в бг зали - нъц. Достатъчно има по стадиони и площади.

MANOWAR!! MANOWAR!! MANOWAR!!
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Apr 21, 2008 5:16 pm

zhivik wrote:Зала 1 на НДК не е много добре относно звук - все пак, идеята е била това да е конгресна, а не концертна зала. Христо Ботев също не е особено добре, добре че концертът е сега, а не през зимата. Гледал съм Остава там, мисля че беше края на 2006-та, и беше адски студено. Абе изобщо, у нас няма голяма концертна зала, освен ако не броиш зала "България" за голяма, разбира се.
не знам как изобщо споменаваш двете зали в един параграф.
зала 1 не е концертна по дизайн, но е дамп-ната, без прозорци или разни други обширни кънтящи повърхности и е с няколко нива над всичко останало, в което се правят рок/поп/етц концерти тук.
в ХБ всеки малко по-силен звук отнася от тук до нова година.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests