The Terry Pratchett Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Apr 23, 2013 10:10 am


User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 23, 2013 1:44 pm

Отдавна не бях чел пратчетка, сигурно половин година, защото ми беше поомръзнало, а сега хванах "Нощна стража" и за момента е доста яка, дано се запази нататък качествето, защото "Петият слон" нещо ми доскуча след средата.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Apr 23, 2013 3:14 pm

Леле... Аз съм я чела поне 3 пъти, Петият слон искам да кажа... Щом тя ти е доскучала, направо не знам за Нощна стража, честно....

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 23, 2013 11:14 pm

Ами сигурно тогава се бях принасител от Пратчет, много книжки за кратък период от време, а знаете как седят нещата с този автор...трябва си на малко, най-вече ако не си вече на 15.
Иначе на мен ми е останало много малко от творчеството му, само най-новите книжки и тези за вещиците, от които съм чел само "Еманципирана магия" и не знам защо така пренебрегвам.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Apr 29, 2013 8:03 pm

"Нощна стража" за мен си остава най-добрата книга за Ваймс. Макар че то за него слаби просто няма. "Петият слон" също е много як, но и на мен първия път ми беше трудно да го възприема, не знам защо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Mon Apr 29, 2013 10:14 pm

Dante wrote:Ами сигурно тогава се бях принасител от Пратчет, много книжки за кратък период от време, а знаете как седят нещата с този автор...трябва си на малко, най-вече ако не си вече на 15.
Иначе на мен ми е останало много малко от творчеството му, само най-новите книжки и тези за вещиците, от които съм чел само "Еманципирана магия" и не знам защо така пренебрегвам.
Аз пък от личен опит оспорвам това "правило" за пренасищането с Пратчет. Не съм имал проблем с негова книга, само защото ми е била част от маратон. Примерно ако някоя книга ми е трета-четвърта поред и не ми е била върховно изживяване и лееко по-слабичка, като подхвана веднага следваща история не ми пречи да се изкъртя максимално на нея.

"Нощна стража" е страхотна, дам.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Aug 06, 2013 7:54 pm


User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 06, 2013 9:51 pm

Баси яката корица...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Aug 12, 2013 2:17 pm

Онзи ден във Варна влязох в Booktrading да видя за новото томче на ОП, съгледах The long Earth и веднага я награбих. Вече на касата фиксирам и Dodger, с 20% намаление - естествено, че награбих и нея, прешъссс!
Относно новата книжка - супер яко изглежда!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Nov 10, 2013 7:10 pm

Излезе Raising Steam тамън ;). Сега я мятам на киндъла и нощеска сигурно няма да се спи ;)

Image

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Nov 10, 2013 7:35 pm

Аз сега чета The Long War, в момента, в който я свърша, ще прилапам и новата :)

User avatar
Lewton
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Tue Dec 17, 2013 1:57 pm

Post by Lewton » Tue Dec 17, 2013 2:42 pm

Image

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Jul 03, 2014 11:01 am

Terry Pratchett forced to cancel appearance by Alzheimer's
As recently as Tuesday, he tweeted: "Just to let you all know, the book that's on the screen in front of us – and is well underway – will be the 5th Tiffany Aching novel". Tiffany Aching is the young witch star of a series of young adult books. He added: "After the exciting news regarding Tiffany V – a little announcement that doesn't make me quite so happy", and pointing to his withdrawal from the Discworld convention.
Болестта явно вече взема превес :(

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Wed Mar 11, 2015 10:49 am

Всъщност какво стана с тази пета книга? Май я отмени изцяло?

А аз чак сега зачетох останалите за Тифани - все си ги пазех за по-нататък, но след "Невижданите академици", които ми харесаха ужасно много, си рекох - дай още една книга от Света на Диска да прочета, пък другите по-нататък...
Захванах "Шапка, пълна с небе" и - естествено - веднага продължих със "Зимоковецът". :D А фактът, че моята любимка от Света на Диска (за справка - ника ми), ще се появи във "В черно като полунощ", показва, че няма да спра дотук. :D Поне пропуснах "Волният народец", та все ще си имам нещо за по-нататък... евентуално.
Тифани е много симпатична героиня. А самите вещици ми се струват малко по-различни - дали наистина е така, или просто защото съм чела предишните вещерски книги преди десетина години, не знам. Например тук я няма толкова застъпена идеята, че трябва да са по три (девойката, майката и оная другата) - но път тийнейджърското сборище е забавно. :lol: Много харесвам света на Пратчет, смесицата от шантави хрумки и дълбоки мисли, от шега и сериозност... Гениален човек.
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 11, 2015 11:16 am

И аз така си ги пазя непрочетени последните му книги, с мисълта, че ще имам какво да чета в бъдеще. Но е безсмислено, по-добре е да ги прочета сега и да ги препрочитам после.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests