Alice Cooper, SLAYER, IN FLAMES на "Kaliakra Rock Fest

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Mar 23, 2008 5:27 pm

Няма достатъчно опулено, гръмнато, зариното и преклъцано смайли, което да е в състояние да покаже изражението ми, когато прочетох какво си написал. :?
Мързи ме да правя разбор на цялата сцена, затова на кратко.
Пламъците никога, ама никога, дори не са се доближавали до блека. Започват си като мелодик-дет банда, даже те и изобретяват и развиват стила, след което се попрочуха, ептем заебаха дета в звученето си и си създадоха собствено, уникално звучене.
Гьотеборгски death си е доста недъгаво понятие. Това си е мелодичен-дет, само дето всички групи в този стил, на времето, бяха все от Швеция. Докато Carcass не решиха, че грайндкора не им дава това, от което имат нужда. Въпреки че хората си спорят, ся след Heartwork мелодичен дет ли са или са си чист дет. С тия мелодии и почти-пеене, трудно минават за чист си дет, ама хората обичат да спорят.
И след това се навъдиха какви ли не стереотипни групички, от които само Arch Enemy са наистина добри.
И такова нещо като емо-детрок, няма. Маниерът на пеене на вокалиста на In Flames е много по-близо до метълкора, отколкото до дет метъла. И въобще отде го избута тоя стил - емо-детрок. Знаеш ли въобще какво е детрок? Остави че си му добавил и емо...

И въобще няма смисъл от подобни простотии. Така или иначе, ако не изкупят билетите, всичкото народ ща са млатиме там. Пък и In Flames винаги са били една крачка пред останалите, достатъчно иновативни и си кръжат около основния си стил, без обаче да потънат в него.
С други думи - само да избасат Embody the Invisible и Jotun и бей пази се.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Mar 23, 2008 5:47 pm

да де, нищо блек няма в lunar strain освен вокалите и китарите, мнали.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 23, 2008 5:56 pm

Ми пробвах ги ей са Флеймовете и ми звучат точно като Блайнд Гардиън (което е супер) без вокалите (което майти съкс).

Като свирели в толкоз различни (под)стилове, имат ли някои песни, в които вокалът, екчъли, пее?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 23, 2008 5:58 pm

Че кога е било дет вокали да пеят? :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 23, 2008 6:01 pm

Да ве, ма нали тия били мелодичен емо дет-рок и кво ли не още?

Не се заяждам, кефат ме. Просто препоръчайте песен или албум, които най се доближават до мелодичните ми вкусове. След като ше се ходи на концерта, требе се подготва. Забелязали сте, че на живо НИЩО не се хваща от мелодията, ако вече не я знаеш наизуст. :roll: Или не сте, но АЗ съм слушал песни за сефте на живо.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 23, 2008 6:06 pm

Аз пък наживо обикновено чувам само музика и почти не чувам вокали. Изключения правят групи като Бенедикшън, къдет музика няма, но на тях просто не ходя, освен ако няма как :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 23, 2008 6:12 pm

Аха. Ужас. Е, аз имах предвид мелодията в частност - и като цяло - не само вокалите. Китарните рифове и изобщо квато и да е мелодия. (Като в "музика = мелодия + хармония + ритъм".)

Мегадет във Фестивална имаха толкова чудовищно скапано озвучаване, че се чуваше само ритъм секцията (която няма мелодия) - почти всичко от рифовете, солата и вокалите трябваше да си наслагвам по памет. :roll: :evil: И Гардиън там бяха зле, Жоре, помниш, вобще не ми го вдигнаха - ма далеч не толкоз зле, колкот въпросните Мегадетци, разбира се.

Изобщо, тотално съм отписал Фестивална - а до голяма степен и секва зала. Добре, че бяха Менъуорци да thrust-нат с устрем стадионната ми девственост и да ми покажат дъ уан ен' онли начин да се ходи на МЕТЪЛ концерт. :D
Last edited by shayhiri on Sun Mar 23, 2008 6:21 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 23, 2008 6:21 pm

На стадион си е съвсем различно, наистина и за мен най-яките концерти by far са били там, но все пак и в Зимния стават прилични
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 23, 2008 6:25 pm

Мне и при мен. :( Единственото прилично озвучаване, което съм засичал в зала, беше на Перъдайз-а в Ботев. И тва е. Но те са маса мелодични, значи можело. Просто наЩе тука явно не знаят как.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Mar 23, 2008 7:27 pm

Lunar Strain е само един албум, не е показателен. А това, че няма грам общо с блека е само подробност :P Сериозно, съвземи се.

Шайхири, ни мое само леко, бе. Требе си ручалник, ама те ти леките:
Everlost II - пее една мома само, на фона на акустични китари. Първата част не е за тебе.
Dreamscape, Hargalaten, Acoustic Medley, Тhe Jester's Dance, Whoracle и Dialogue with the Stars - все са инструментали.
Пробвай и Satellites And Astronauts, Come Clarity и Metaphor.
Въпреки че, ако не чуеш целите албуми - Whoracle, Clayman, Colony, Lunar Strain, бе въобще всичко... не си слушал музика все едно.

Всъщност на по-бруталните групи вадят по-качествено озвучаване. Което е странно, тъй като акордите ми-до, повторени 30 пъти, след което следва само долно ми, до края, не е като да ти е много зор и наложителност да чуеш ясно, ама какво да се прави.

User avatar
Zim
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Wed Apr 16, 2008 5:52 pm
Contact:

Post by Zim » Thu Apr 17, 2008 11:57 am

това лято няма да си седна на задника то се е видяло че почти на всичко ще ходя... но на inflames за нищо на света няма да отида тези ме дразнят върховно

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6930
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jun 16, 2008 2:27 pm

http://www.katehizis.com/direct.php?nid=7880

По-повод предстоящия концерт на Manowar :metal: :metal: :metal:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Jun 16, 2008 3:59 pm

Yan wrote:http://www.katehizis.com/direct.php?nid=7880

По-повод предстоящия концерт на Manowar :metal: :metal: :metal:
Яко! Планове за ходене? На мен ми се очертава да пътуваме натам с колеги, но ако някой също планира ходене, да се обажда
VMITW!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6930
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jun 16, 2008 4:59 pm

Планове има. Лошото е, че предвид предстоящото местене още не е ясно как точно ще се осъществи екшънът.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 17, 2008 12:08 am

И аз съм на етап планиране, че и билет нямам още :(
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest