Alice Cooper, SLAYER, IN FLAMES на "Kaliakra Rock Fest

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Tue Jun 17, 2008 9:02 pm

меноуор,купър и ин флеймс могат да се удавят в черно море for all i care,обаче как ми се ходи на слейър не е истина просто.

ломбардо на живо :shock:

ако озвучението е както трябва рибата в морето ше умре,ама буквално :mrgreen:


тъпото в случая е,че нито имам с кой да отида,нито има вариант да бича като някакъв социопат 5 часа с колата сам до каварна и после още 5 обратно Image
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 06, 2008 7:32 pm

MANOWAR СА НАЙ-ВЕЛИКИТЕ!!! НЯМА ПО-ВЕЛИКИ ОТ ТЯХ И НИКОГА НЯМА ДА ИМА!!!!!!

ЕРИК АДАМС И ДЖОУИ ДЕ МАЙО СА МЕТЪЛ БОГОВЕ!

ПП. Оттук нататък няма да имам възражения, когато тайгърмастър реши да обяснява алфата и омегата с тази група. Напълно го заслужиха. Детската ми мечта беше преизпълнена двайсетократно. Обожавам ги!
ППП. Поклон!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sun Jul 06, 2008 7:40 pm

Еее, сега ме хвана яд, че отказах вчера като ми предложиха наште да отидем да пием по някоя бира и да слушаме отвън :neutral:. Нищо, утре за In Flames и Slayer ако можем ще сме там :P
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Jul 06, 2008 9:08 pm

тъпото в случая е,че нито имам с кой да отида,нито има вариант да бича като някакъв социопат 5 часа с колата сам до каварна и после още 5 обратно

Аз съм в подобно положение, макар че съм във Варна в момента. Сам трудно се навива човек, особено на възраст, а аверите тук хич ги няма :?
Някой ако се обади на лс за утре - отплащам с том фентъзи личен превод :lol: и евентуално аварийно преспиване за 2-3 души, ако се наложи 8-)

User avatar
Fanatik_Priest
Smallfolk
Posts: 23
Joined: Sun Jun 22, 2008 11:45 pm
Location: Зад китарата

Post by Fanatik_Priest » Wed Jul 09, 2008 11:46 am

Детската ми мечта беше преизпълнена двайсетократно.
Значи си искала само 15-минутен концерт, пък то 5 часа обърна :) Хубаво беше наистина, но повече не ща да чувам за рекорди на Гинес, че ще ми умре коня - 18 часа прав и 5 часа сън на 3 порции не е здравословно... Добре, че на дядо Алис (Who the fuck is Alice?) само се кефехме и общо взето си почивахме, че и снимка с Звезди от Ахат избацахме :). Но като третата вечер нямаше - бяхме се наредили на 3-ия ред по средата и погото беше баш зад нас - как не ме изпочупиха не знам (аз поне си мисля, че без да искам успях да счупя един крак, ама човекът сам си беше виновен). Не съм фен на In Flames, но групата определено ми харесва - на всички, незапознати с нея, стана ясно, защо са толкова голяма и влиятелна група. И после Slayerrrrrgghh!!! Нямам думи - час и половина късане на глави - още не мога да си сгъна врата като хората. Само трябваше и кървав дъжд да завали и щяхме да се пренесем в преизподнята.
You Rock! ®
I Rock! ™


FanatikPriest.WordPress.com

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jul 09, 2008 11:55 am

Thor the Powerhead на живо. End of story.

p.p. Няма жив човек на тоя свят с глас кат бате Ерик Адамс. ПЕТ ШИБАНИ ЧАСА.
This is it. Ground zero.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jul 09, 2008 12:04 pm

1:20h slayer > 5 часа шум. :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Jul 09, 2008 12:44 pm

Смешник :)

Иначе кефът от фестивала беше огромен. За Меноуор който е бил, знае :) Алис Купър го гледах за първи път и просто ме разби с харизмата си, невероятно излъчване има, по телевизията не се усеща и ме хвана неподготвена. Чист кеф беше цялото шоу, че и го видяхме отблизо :) Слейър определено не са моя тип музика, но Ин Флеймс ми харесаха, освен това бяхме много напред за тях и Ян добре си поскача :)

П.П. Имаме доста снимки и видеоклип от зарята!!!
П.П.П. Амелия :Р
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 09, 2008 1:06 pm

Ъ, не. Видях Слейър в София и не бях особено очарована. Но пък аз не съм им голяма фенка ениуей.

Защо Меноуор преизпълниха двайсетократно мечтите ми:
1. 5 часа концерт, което е > 3х1,5 както скромно мечтаех някога - оттук 3-кратно.
2. Чух наживо, НА ЕДИН КОНЦЕРТ, заедно с най-популярните им песни разни любими неща, които нямат навика да свирят особено често: The Crown and the ring, Defender, Pleasure Slave, Dark Avenger, Blood of my enemies, Guyana, Revelation, Master of Revenge, Bridge of Dead и т.н. Дори няма да отварям дума за дълбокия ъндърграунд на песни като Hatred, Fast Taker, Carry on и т.н. - оттук още 10+
3. Изпяха българския химн, което не е новост, но си ме изкефи, а и Ерик докара почти флуент произношение - 1 точка
4. Често споменаване на "ракия" с много твърдо р - 1 точка, кефи ме.
5. Ерик има най-гениалното гласище на метъл сцената и ТОВА Е ШИБАН НЕОСПОРИМ ФАКТ, освен това говори много готино, а Джоуи си вярва на елементарната хеви метъл философия и живее според нея вече близо 30 години - 5 точки за чудовищната стамина и затова, че наистина се почувствах ОБИЧАНА И ОБЕКТ НА ВНИМАНИЕ от тяхна страна, бидейки един от техните фенове.
6. Изсвириха Blood of my Enemies, защото някъф фен си го поиска - 1 точка. Пичове са.
7. Ние бяхме първите хора, на които изсвириха една от новите си песни от предстоящия им албум - 1 точка.

Ето че минах 20-те, а дори не съм стигнала до най-важното:

7. Направиха The crown аnd the ring и пуснаха най-красивите фойерверки, които съм виждала (по-красиви от тия, с които в Канада честват националния си празник със сигурност), с което вече тотално ме сринаха емоционално и ме разреваха, още повече, че стоях и ги гледах хванала за ръка любимия си човек - ПРАЙСЛЕС.

ТЕ СА БОГОВЕТЕ НА МЕТЪЛА!
Повече на рандъм метъл концертчета няма да ходя, защото никога отново няма да мога да им се зарадвам. I'm scarred for life.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jul 09, 2008 1:25 pm

Без да слушам метъл въобще - е бати брутално здравото мнение. Евала, Амелия.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 09, 2008 1:43 pm

След тричасовият концерт миналата година мислех, че няма къде повече... явно съм грешала. Бтв, имаше разни хора, които твърдяха, че било само защото записвали ДВД, пък явно не е било...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jul 09, 2008 2:14 pm

а сега записваха за двд и освен туй се натискаха за "рекорд на гинес". (някой разбра ли къв е предният рекорд и има ли изобщо такъв?) и завършваха разни парчета с 15 минутни порции шум.
- 15 точки за което.

джоуи показа защо не трябва да му се дава микрофон. повечко ерик трябва (много се усмихва тоя човек) и по-малко джоуи.
- 10 точки.

тру метълът - обратната страна на чалгата.
- 10 точки антибонус от мен.

по-читав сетлист от миналата година, да. но никой определено нищо не е изпуснал, ако ги е гледал тогава и не ги е гледал сега. даже фойерверките бяха същите.



казах ли, че slayer > 5 часа manowar? :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 09, 2008 2:46 pm

Почва вече да избива на заяждане това...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Jul 09, 2008 6:19 pm

Я да се разпиша и аз, че преди малко се доприбрах 8-) Моят маратон беше четиридневен, понеже и Снейк и Лепард исках да видя :roll: Евала на тях, че въпреки закъснението и дъжда се раздадоха на макс, а можеше и изобщо да няма концерт.Относно самия фест, няма да повтарям, понеже Амелия го е казала абцелютно точно. Само да добавя за Алис Купър, че показа на по-младите как се прави шоу с цялата му артистичност, евала. И накрая Слейър и Ин Флеймс, които свирят вид метъл, който аз не харесвам особено - еми Ин Флеймс не оставиха някакво впечатление, ама Слейър направо ме изкъртиха, чак още ме боли врата - а аз изобщо не ги и слушам!Като цяло вкъщи се върнах много размазана и изключително доволна, понеже към всичко останало се добави и яката атмосфера на приятелите, палатките, рокаджиите, моторите и кебапчетата с бира :lol:
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jul 09, 2008 6:40 pm

Amelia wrote:ПП. Оттук нататък няма да имам възражения, когато тайгърмастър реши да обяснява алфата и омегата с тази група. Напълно го заслужиха. Детската ми мечта беше преизпълнена двайсетократно. Обожавам ги!
ППП. Поклон!
Естествено, че няма да възразяваш... Най-огромният концерт, който съм виждал! И за първи път ме болеше цялото тяло от куфеене...

И Алис Купър беше страхотен, макар че шоуто му ми се видя малко кратичко след петте часа на Manowar. На неговия концерт отидох заради компанията, де, обаче останах повече от очарован. Страшно шоу!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests