романите

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

романите

Post by raff » Thu May 13, 2004 10:29 pm

И все пак няма ли някои тук които да си пада по добрите стари любовни романи?едва ли :) така че я се обадете. някои да има любим любовен роман?или автор?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu May 13, 2004 10:36 pm

Имаме една голяма специалистка в областта, която за съжаление напоследък рядко се мярка, а именно Alexis.

Аз лично такива романи не чета. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu May 13, 2004 10:39 pm

Докъде стигнахме:)))
Е, Алексис би могла да ти пише реферат върху това, но за съжаление влиза рядко...
Мне, в по-млада и невинна възраст бях чела някакви на Нора Робъртс и дори ги бях харесала, но след известно време се надрастват. А някои от по-класически/историческите може просто да седиш и да се хилиш, докато ги четеш...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Thu May 13, 2004 10:48 pm

аз напоследък само се смея на любовните романи. но съм попаднала на някои много хубави. особено на Сандра Браун. Има един невероятен 'Увлечението'. Написан е преди едва 2 години и е невероятно съчетание между любовен роман и криминале. които може да си я намери да не се колебае, а да я прочете :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu May 13, 2004 11:34 pm

Божествено зло на Нора Робъртс ме радваше едно време, сега ги чета основно за промивка на мозъка
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Fri May 14, 2004 4:50 pm

ем аз може би все още имам вяра в романите :)
понякога,когато ми писне от фантази, прочитам някои любовен за разнообразие. вярно е че повечето са еднакви и скучни, ама има и много интересни :)
еи ся са сетих един. На Уна-Мери Паркър - Богатства. мн яка книга,еи. чела съм я 5 пъти и пак ми е интересна. :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri May 14, 2004 4:57 pm

Ами аз отдавна спрях с любовните романи, ама имам хубави спомени от много от тях(на Сандра Браун "Над всичко" например). В момента проблема ми е, че прочетох 3 книжки на Тери Пратчет една след друга и искам да си почина малко. Ама нямам кво да чета и съм отчаяна :cry:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 14, 2004 5:11 pm

След Тери Пратчет много добре върви хубава научна фантастика. Контрастът някакси помага...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Fri May 14, 2004 9:25 pm

мене ми харесва последователността - fantasy - love -fantasy -love. маи много добре ми деиства на психиката :P сега както съм се зачела в Колелото смятам на прекъсна за един розов роман и после ще ми е по-интересна 3-та книга от Колелото. яко,а :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri May 14, 2004 9:44 pm

Напоследък изключително рядко хващам любовен роман, но стават единствено за да ми избият сълзи от смях. Много добре ме разтоварват, но са толкова еднакви, че един като прочетеш и ти стига за дълго време.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Sat May 15, 2004 11:03 am

аз напоследък ги използвам за четене във влака, много са добри за убиване на времето :) последния които прочетох беше един от две части, за две близначки, мн яка книга. много съм се смяла на нея. ама в добрия смисъл се смях, беше готина :P
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue May 18, 2004 8:35 am

Да, аз съм признатия спец на форума в тази област, малко са хората въобще, които са прочели в този жанр повече книги от мен. Не ме е срам да си го призная, и винаги може да се обръщате към мен за съвет, но рядко влизам във форума в последно време.
Аз ги чета, защото това е най-разтоварващия вид литература, а и това че знам края им не ми пречи, аз принципно чета не, за да разбера как свършва книгата, а как се стига до определен край.
Предпочитам историческите, при това конкретно развиващите се в епохата на Регентството, но правя изключения. Имам си любими автори и саги. Ми какво да ви кава, има си чар и в този жанр, но никого не агитирам, това си е въпрос на вкус.
При това аз правя ясна разлика между съвременен любовен роман, исторически любовен роман, криминален любовен роман, класически любовен роман, фантастичен (или както още ги наричат - футуристичен) любовен роман и т.н.
Да прави бяха тези, които казаха, че на тази тема мога да напиша реферат, че даже и докторска дисертация : ))
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Tue May 18, 2004 9:08 am

уф, най-накрая верен поклонник на романите :D вярно е,че доста трябва да си изчел за да правиш разлика м/у исторически, съвременен, криминален и т.н роман. аз лично харесвам и трите гореспоменати стила, но много зависи от автора и неговия стил, а и разбира се историята :P
а някои замислял ли се е, че романите (любовните) са малко по-лесни за четене, защото досега не съм чела роман от 10 тома :P или дори 3-4. те са наистина само за разтоварване.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 18, 2004 6:05 pm

Признавам си, и аз съм вече почитател на любовните романи. Не само че историческите се оказаха много интересни, не само че се намират на доста ниски цени (ако човек се завърти в софия около Плиска може да вземе 3 за 5 лв) ами и са много приятно четиво когато човек пътува по час и половина само в едната посока към работата си.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue May 18, 2004 6:12 pm

I, Myself съм голям почитател на Даниел Стиил... :D :D :D :D
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests