Нов сезон на Slayers!

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 16, 2009 9:06 pm

Evolution-R е целият аут от доста време насам и аз реших най-сетне да го изгледам, след като подгрях с добрия стар първи сезон, който едни хубави хора ми подариха преди месеци. :oops:

Става. По-добър от предишния е, даже останах приятно изненадана. Персонажите спряха да се държат аут ъф керъктър сравнително бързо. Те тука е концентрирано действието. Има много Резо, а това винаги е плюс. Имаше и няколко яки филъра - тоя с мелодрамите беше МОГЪЩ! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 16, 2009 9:34 pm

На мен ми хареса като цяло по малко от първата част, там май имаше по добри филъри. Е и двата "сезона" бяха яко мех, но по добре от нищо и не бих отказал още.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 31, 2012 8:33 pm

Наскоро си купих БД/ДВД комбото на Слейърс Революшън-Р и за няколко дни ги изгледах отново. Така накуп се връзват по-добре, щото иначе първата част е тотално безцелна и безпосочна иначе. Като цяло се чудя дали е на нивото на Трай или една идея по-зле. Рециклираха ми разни култови моменти от предишните сериали, занимават ни с едни и същи персонажи и лошковци и въобще, държат се така все едно в Слейърс вселената няма други божества и мазоку-генерали, с които да се врътне яка история. Невдъхновена и доста излишна работа, мязаща на анимиран фенфик. Персонажите са аут ъф керъктър на моменти.

НО... Имаше доста Зелгадис - някак тоя път той беше във фокуса на историята повече от обикновено. Освен това е нарисуван страхотно - толкова хубав никога не е бил. Точих лиги през цялото време. Като крещеше от отчаяние, когато Резо му каза, че няма лек за него, направо ме заболя сърцето - много силен момент. Имаше и един готин филър - един единствен, уви. Пада се в 4ти епизод на втория Еволюшън-Р, т.е. ако броим двата сезона за един сериал - това е 17ти епизод, където по традиция винаги е имало изродски филър с кросдресинг. Тук кросдресинг нямаше, ама филърът е доста як. Сенилният Резо също беше страшно як - точно като жековия Резо се лигавеше. :lol:

edit: Ето това е жековия Резо. Ма точно като тоя в Еволюшън-Р ГОДИНИ преди да излезе Еволюшън-Р. Не мога да спра да се хиля, има такива яки моменти оня групов фенфик...
-Чуйте словото на Резо, Червния Жрец и внимавайте.- започна Резо.- Блажени са онези, които слушат словата на мъдрите, защото не тормозят себе си да мислят. Блажени са химерите, които ще наследят земята... или поне онази нейна част, която се управлява от Фил. Блажени производителите на сирене, защото мандра е Царството Небесно. Блажени съзерцаващите поведението на врабците, защото те ще съзрат първи пустословието на света, а врабците са птици Божии, та който ги следва, нему е съдено да е добре и да живе дълго на Земята. Благословен този град: един да пукне, да се родят двама, блажени утробите на майките, които са ви родили, тям да бъде и моят жезъл... Братя и сестри, кажете "Алелуя", дръжте се... един за друг и се разотивайте.
-Резо, приятно ми е.- представи се жрецът с лека усмивка.- Протоколът изисква да се намери някой, който да ни представи едни на други, но откак се поминах учтивостта е позападнала.
-И ти неумрял?- попита Амумис.
Резо светски се засмя.
-По-скоро възкръснал.- каза той.- Благодарният ми внук ме върна от Оня свят. Същият, за когото са обявили награда.
-Ти дядо на химера?
-Дядо, прадядо... в определен смисъл и баща...
-Брей! Таквоз и в мой двор нямаше.- удиви се мумията.- Аз Амумис. Приятно!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests