Music Idol 2.0

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 10, 2008 2:18 pm

Може да си е променил мнението човека в течение на шоуто. След като изпя песни от какви ли не стилове, нищо чудно да си е казал, че да се държи като кон с капаци и да отрича всичко, що не е метъл, не е особено умно. Както и че да идеш в шоуто на Азис не е края на света.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jun 10, 2008 2:27 pm

Мда, като гледам май се сбъдват прогнозите, че true metal people у нас ще заплюят Тома, защото си има вземане-даване с разни презряни стилове, независимо какво всъщност ще има в албума му. Не че аз имам някакви илюзии де, все пак той става част от една комерсиална машина, и ще е адски трудно да прави това, което наистина иска. Само че наистина едно гостуване в шоуто на Азис не е края на света. Освен това, надявам се, че никой не е толкова наивен, за да вярва, че Music Idol е предаване, което залага на оригиналността и некомерсиалността. Все пак говорим са музикален reality формат, така че разните приказки за това кой кого предал и излъгал са ми доста смешни.

В крайна сметка, защо за разнообразие не чуете какво всъщност ще има в албума на Тома, и тогава да праскате квалификации? Иначе дотогава със сигурност Тома ще гостува (и пее) в един куп други шоута, някои от които вероятно с по-съмнителна стойност от това на Азис.
This signature is not yet rated

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 10, 2008 2:52 pm

Amelia wrote: Айде стига глупости, бе! Метълите са пършиво малцинство, от най-малките, заради нищожния им брой не мога да видя нито една голяма блек метъл група в България, а сега излиза, че едва ли не ТЕ са избрали Тома!
С повечето ти приказки съм съгласен, обаче тук вече се оливаш... Тома ако беше пробвал с блек метъл, нямаше да влезе в състезанието, камо ли пък да го спечели. Той си влезе с хард рок/хеви метъл излъчване.

Колкото до имиджа и "тру" простотиите... Понятието "тру метъл" го свързвам преди всичко с една група, дето Amelia се дразни, като я споменавам. Знаете им сценичното облекло - кожи, кубинки и т.н. Само че на няколкото техни интервюта, които съм виждал, хората са си облечени нормално. Мисълта ми беше, че дори истинските "тру метъли" извън сцената са си нормални и това да се правиш на "по-тру" от тях, разкарвайки се непрекъснато с кожи, вериги и т.н., е позьорщина от най-висш порядък. Всъщност това да подчиниш външния си вид на музиката е голяма простотия. Да отричаш останалите е още по-голяма простотия. Аз затова избягвам да се обявявам за метълист, всъщност, а и нямам нито една метълска тениска вкъщи, понеже повечето не ме кефят.

Между другото, дългата коса е състояние на духа. Решил съм, че искам така доста преди да реша, че тази музика ме кефи истински.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 10, 2008 3:11 pm

RRSunknown wrote:Избраха го защото олицетворяваше анти- чалгата. Избраха го не метълите а мразещите чалгата. А те съставляват достатъчно голямо мнозинство за да му дадат победата.
Иначе на 100% съм имал предвид това което е написал преводача.
Колко странно. Аз избрах Тома, защото пее страхотно. Защото има интересен глас. Защото има собствен стил и пречупи всички песни през него. Защото има жестоко сценично присъствие. Защото, за разлика от другите финалисти, НЕ Е УЧИЛ пеене, а е самороден талант, който им скри топката. Защото в Бг няма млади рок и не-рок вокалисти с такива гласови данни и качества от много време насам. Заради ей такива неща.

Вие сте го избрали, щото е анти-чалгата. Ваш проблем.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Tue Jun 10, 2008 3:36 pm

Томата е абсолютно невинен.

Нищо у нас, което се е представяло за нещо свястно и свежо, не е удържало/ устискало/ изтраяло поне и малко, без след туй да се потопи точно в противоположното на това, за което се е представяло. Забележително е единствено, че сякаш няма драма в това. Има само обяснения, които се опитват да направят нелепицата смислена, тъй че да изглежда естествено. И в това е най-големия Абсурд.

По мое време "педераст" и "циганин" бяха обидни думи. Защо не знам, но някой ако направи простотия ти идваше да му кажеш "педераст" или "циганин". Сега някакъв циганин-педераст води някакво предаване, което не съм и помислял да гледам, но се оказва че е "смислено" и няма нищо лошо, дори е разбираемо, ако си Мюзик-Айдъл да отидеш в шоуто на циганин-чалгар и да пееш с педераста там. Туй че си се правил на метал, че си въртял пръстчета с "мрете чалгари", "Азисе пази се" и прочие, изобщо не е в противоречие... Не, то пак си е здраво, хубаво казано, но някак то е за случая. То е като всичко в тази държава, социалисти да въведат плосък данък, Цар говорещ за морал, да си "взема" върхове на планини, десни да рИвът за социалната справедливост, и всичко останало, при което едно говориш, но правиш съвсем друго...

Какъв разговор! Изобщо какъв Смисъл може да вирее по тези земи...
Новината е, че тук "моралният аргумент" е отдавна мъртъв. Там където единствено смисленото е да се издрайфаш се обяснява как това е нещо напърно нормално. Просто няма филм в който Добрият отива и се прегръща с Противния, щото такава била системата...

Тая работа става само там, където цари Хаоса, дето няма добри и лоши, а всички са един дол дренки, съществуващи и нелепи...


Ето ви картинката, която изобразява този Хаос, там където е смислено един метъл да отиде да пее с един чалгар

Image

от тук
http://www.economist.com/specialreports ... d=11436628
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 10, 2008 4:07 pm

Ама вие продължавате! :shock: :shock: :shock:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 10, 2008 4:09 pm

Откъде тръгнахме, докъде стигнахме... ;)

Много обичам когато от такъв незначителен инцидент се стига до "the doom is upon us" извод. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jun 10, 2008 4:21 pm

Хаха, мда. От мухата слон стана :mrgreen:. Тва малко като феновете на Иван Ангелов, които след като го изгониха от Мюзик Айдъл демонстративно 'тропнаха с краче' и се фръцнаха, заявявайки, че повече БТВ няма да гледат и отивали да гледат 'Пей с мен' по Нова телевизия в знак на бойкот. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 10, 2008 4:43 pm

Amelia wrote:
RRSunknown wrote:Избраха го защото олицетворяваше анти- чалгата. Избраха го не метълите а мразещите чалгата. А те съставляват достатъчно голямо мнозинство за да му дадат победата.
Иначе на 100% съм имал предвид това което е написал преводача.
Колко странно. Аз избрах Тома, защото пее страхотно. Защото има интересен глас. Защото има собствен стил и пречупи всички песни през него. Защото има жестоко сценично присъствие. Защото, за разлика от другите финалисти, НЕ Е УЧИЛ пеене, а е самороден талант, който им скри топката. Защото в Бг няма млади рок и не-рок вокалисти с такива гласови данни и качества от много време насам. Заради ей такива неща.

Вие сте го избрали, щото е анти-чалгата. Ваш проблем.
не ме разбирай погрешно - и мен ме кефи как пее и не съм го отписал изцяло. Просто изразявам недоволство от конкретната му изява- не че Азис ме дразни като певец или водещ - подразни ме това че Томата погази собствените си крайни изказвания- поне да излезе като мъж и да си признае че се е изказвал крайно в началото а не да се прави че нищо не е казал.

Освен това и ти и аз знаем дали в България се гласува според това как се пее или според настроенията на публиката.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 10, 2008 11:00 pm

Голям праз.

User avatar
Simba
Scholar
Posts: 119
Joined: Thu May 24, 2007 2:56 pm

Post by Simba » Wed Jun 11, 2008 1:03 am

Demandred wrote:Откъде тръгнахме, докъде стигнахме... ;)

Много обичам когато от такъв незначителен инцидент се стига до "the doom is upon us" извод. ;)
Проблем принципно решим. Питай RSSfeed-a как. Той знае :D . И Сталин знае.
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в задника.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 11, 2008 2:33 pm

А, това вече е друго!
Поздравления за Тома...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 11, 2008 2:38 pm

tigermaster wrote:А, това вече е друго!
Поздравления за Тома...
е - за това няма кой да го критикува :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Nov 08, 2008 4:16 pm

http://katehizis.com/news/shNews.php?id=9375&
Новата песен на Тома Здравков.
Честно казано, разочарован съм. След толкова много "Гле`йте ме к`ъв съм метъл" и след няколкото страхотни изпълнения в предаването очаквах повече. Не песен на Графа с малко по-дрезгав вокал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 08, 2008 6:55 pm

Ъъъъ, Графа не прави такава музика...

Иначе, не помня Тома да е показал някаква фенщина към по-тежките стилове, така че това си му приляга. Освен това, трябва да е максимално комерсиално и всъщност е такова. Не съм особено трогната, ма не ме и дразни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests