Music Idol 2.0

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 10, 2008 12:24 pm

Interpreter wrote:Амелия, ясно е, че на всеки от нас му се налага понякога да прави неща, които не е задължително да му харесват. "Срамотата" или по-скоро недалновидността в случая според мен е, че Тома спечели именно с имиджа си на метъл и хероичен борец срещу чалгата, особено тип Азис. Мен лично Азис не ме бърка, нито лиричния му текст :lol: Той си е намерил нишата и си стои добре там. Лошото е, че глупавите наистина пиари на Томата го бутат в нищото - нито това, нито онова. И забележи колко неловко изглежда все пак.
А някой помни ли когато същия този тома каза че мрази мазния Азис и никога не би отишъл в шоуто му и не би правил дует с него а? (това са негови думи- каза го в началото когато Азис беше поканен като жури). Или че спечели именно защото се ИЗГАВРИ с Азис.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jun 10, 2008 12:27 pm

Ghibli wrote:На мен при гледането на клипчето ми мина една (странна) мисъл: в крайна сметка е по-добре музиката да обединява, отколкото да разделя хората, и фактът, че чалга и метъл може да се съчетаят в една песен, е по-скоро добър за човечеството като цяло :oops:
Нещо като синтез между педи-фалцет и повечко жица, викаш :wink: А дай Боже - интересно ще е, пък и доста миролюбиво :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 10, 2008 12:27 pm

И къде е проблемът? Той и сега сигурно не би отишъл в шоуто, ако не го бяха принудили законово. Няма шест-пет вече. Има договор за изпълнение, при това той го подписа без да го прочете. :lol:

Гаврата не става по-малка така. А на Азис вероятно му е през центъра кво се говори и пише за него и кой се гаври с него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 10, 2008 12:44 pm

Interpreter wrote:Амелия, ясно е, че на всеки от нас му се налага понякога да прави неща, които не е задължително да му харесват. "Срамотата" или по-скоро недалновидността в случая според мен е, че Тома спечели именно с имиджа си на метъл и хероичен борец срещу чалгата, особено тип Азис. Мен лично Азис не ме бърка, нито лиричния му текст :lol: Той си е намерил нишата и си стои добре там. Лошото е, че глупавите наистина пиари на Томата го бутат в нищото - нито това, нито онова. И забележи колко неловко изглежда все пак.
QFT абсолютно и дословно

-1 за Амелия

(и още -1 за текста, абсурден е, ше прощаваш)

Амели, при тебе нещата изглеждат още по-странно. Човек може да кажем да твърдим, че харесва метъла като музика и да не го бърка много, че и друга музика може да е хубава. Но в метъла дето ти го слушаш няма грам музичок, така че тая теория отпада - остава да го слушаш само заради агресията. Ся, не отменям възможността, човек да е толко космполитен, че да има еднакъв афинитет към агресията и към кючека, но кат цяло ми се струва по-скоро изключение.

Колкото до имиджа, има много нива на метъл имидж и повечето от тях не са смешни, а готини, поради което и биват емплойвани - не от спазване на канони, а просто щото хората наистина се кефят на тоя тип дрехи и поведение НАПРИМЕР, а?

Това пак не важи за твойте металяги, те са уей бийонд ени лимит ъф рийзън.

И още веднъж - проблемът е в лицемерието на Тома. В крайна сметка ти сама изтъкваш, че го прави за пари и за имидж - е как пък това не е комерс?
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 10, 2008 12:51 pm

Както споменах в коментара си към новината в katehizis.com, ядът ми идва отчасти от факта, че едни от първите думи на Тома, които чух в "Мюзик Айдъл", бяха: "Здравей, Азис! Ако ми предложиш да направя дует с тебе, няма да стане!" Друга причина е, че по тои начин той по-скоро ще се закопае, отколкото да спечели нещо - все пак градеше имидж на як метълист и анти-чалгар(спомнете си физиономията, която направи, когато разбра, че ще пее песен на Азис, и разни коментари като "Чалгаджийчета, откъснах ли ви главите с РОК!!!") - и не е много правилно първата му изява след "Мюзик Айдъл" да е точно в най-чалгаджийското предаване на света. Още повече, че отдалеч си личи, че не се чувства добре, пеейки в дует с Азис.

Между другото, имам чувството, че метъл фенката, която се изказа там, е Amelia. Прав ли съм?
Last edited by tigermaster on Tue Jun 10, 2008 2:27 pm, edited 2 times in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jun 10, 2008 12:52 pm

Ами, проблемът е, че (доколкото такива величини изобщо са съпоставими) все едно преди време да бях видял Вл. Висоцки да пее в дует с Й. Кобзон, или "Металика" да се явят като подгряваща група на концерт на М. Джаксън, или нещо подобно. В смисъл - нищо лошо. Просто мене Азис не ме интересува и Томата също престава да ме интересува, иначе никакъв проблем няма тук. Може да си пейкат или да се гушкат колкото си щат :evil:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 10, 2008 12:56 pm

Amelia wrote:Има договор за изпълнение, при това той го подписа без да го прочете. :lol:
Подписа бял лист. Това не беше действителният договор или поне така казаха в шоуто.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 10, 2008 1:05 pm

още веднъж - проблемът е в лицемерието на Тома. В крайна сметка ти сама изтъкваш, че го прави за пари и за имидж - е как пък това не е комерс?
Именно!
Според мене няма начин да го накрат да направи нещо което е изявил че мрази насила. По скоро са го питали дали иска да дигне малко рейтинг / да изкара парици и нашия е решил да се възползва.

Всеки който се уважава си спазва принципите дори и те да са в противовес с продуцентите му. Ако продължи така комерсиално ще направи 2-3 измислени песни, ще му изтече договора, ще го повъртят по БГ радио половин година и ще се го забравим като още много "кандидат идоли".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 10, 2008 1:16 pm

Аз съм метъл фенката, да.

Жоро, аз съм дотолкова широко скроен човек, че слушам всичко, което ме кефне. Отдавна спрях да задълбавам само в рока и метъла, въпреки че те са ми специалност и понастоящем ме кефват всякакви работи. Чувам го и разбирам, че ми харесва - така работят нещата при мен. Мина времето на "трябва да ми хареса, за да съм 1337 или TRVE". В тоя ред на мисли, ти агресивния метъл никога няма да го разбереш, щото явно и ти спираш на ниво първосигнално удоволствие. Аз почнах да го слушам сякаш малко насила, докато се задълбая дотолкова, че да започна да си откривам неща в него, но веднъж научила се как да слушам, вече няма метъл, който да ми харесва повече. И там ИМА музика. Има много мелодия, има и много красота. Просто ти нямаш уши за това. Не е само агресията, макар че и тя ми е адски важна.

Метъл имиджите всичките са смешни поне за мен. Това, което ги поражда - също. За мен един метъл музикант няма да е смешен, когато излезе на концерт с късата си чиста коса, маратонки, сини джинси и ти-шърт с няква нормална картинка. Т.е. да е облечен като средностатистически човек, да се държи и да говори като такъв. Не да ми се прави на това дето в много случаи не е, точно за да привлича внимание и да продава повече в жанра, който си е избрал (кой обвиняваше Тома в комерс начи). Нека с това облекло и поведение ми забие грайнд кор и ще съм негова до гроб. Щото ще е искрен и щото за него музиката ще е важна, а не визията. Разбира се, очевидно ще си го слушам само аз. Щото липсата на позьорщина не продава. Сори, ма не мога да измисля научно обяснение на внезапния стремеж на метъл фена да носи само черно, да пусне дълга коса, да има мутра на тениската, да ходи с кубинки през лятото и т.н. Това са неща определени не от звуците на музиката, не от физиологичен комфорт, а от някаква психическа визуална самонагласа с цел да станеш член на някакво общество. Не можеш да ме убедиш, че е вътрешна нужда на човешкото същество да си съдере дънките на коленете или да тури камуфлаж. Просто не можеш.


Да, аз мога да съвместя агресия с краските от усещания, които ми дават електронна музика, латино, поп, класика и т.н. щото всяко от тях ми е ценно с нещо и ми носи определен кеф. Има и 2-3 чалга песни, които ми харесват, едната е въпросната "Обичам те", заради текста, а другите две са на Анелия, мисля, ма не съм сигурна, щото никога не съм ги търсила...
Кючек не мога да понеса - надува ми главата в общия случай и не мога да издържа повече от 5 минути. Не ми дреме колко е циганско, просто нямам търпимост към тоя тип звуци. Но това заклеймяване на кючека и на слушащите го като еди какви си ми е смешно и жалко и обикновено се прави от смешни и жалки човечета. Дискриминация по музика. Аре не, а?

Айде, отивам да чистя с розовата си блуза и сивото си долнище и ще си надуя за бууст малко Сепултура. Пък нека дойдат да ми кажат колко съм ънтру.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Jun 10, 2008 1:29 pm

+1 на Амелия (с изключение на розовата блуза и сивото долнище, де :lol:)

П. П. Чалга така и не съм успял да харесам, но доста изненадващо на 1 рожден ден ми допаднаха едно две сръбски неща... явно и аз вече не съм тру :wink:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 10, 2008 1:36 pm

Ама то на ващо верно му се казва "от мухата слон". Ще кажеш, че Томата записал албум в Пайнер в дует с Милко Калайджиев. Ми гостувал в шоуто на Азис, утре в друго шоу ще гостува, какво толкова?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 10, 2008 1:52 pm

Никой не разбра защо се дразнят хората на поведението му :).
Боли ме фара дали ще записва чалга или не.
Това което ме дразни лично мен е че се оказа лъжец. Като е мислил да го дава не като стандартен имидж ма метъл що не го заяви ясно в началото? Може би нямаше да спечели а?
Метъл имиджите всичките са смешни поне за мен. Това, което ги поражда - също. За мен един метъл музикант няма да е смешен, когато излезе на концерт с късата си чиста коса, маратонки, сини джинси и ти-шърт с няква нормална картинка. Т.е. да е облечен като средностатистически човек, да се държи и да говори като такъв
Супер е това ама защо като някой който уважава себе си не го обяви в началото?
Значи в началото е бил лъжец с цел да привлече хора които иначе биха били тясноскроени и не биха разбрали имижа на нормален човек- метъл който се кефи на всякаква хубава музика.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jun 10, 2008 1:58 pm

Именно. Не че е биг диъл, но лъжата просто дразни. И аз харесвам циганско и зурла да ми свири на уше пред маса с морски дарове и рицина, нито пък съм си падал някога по униформа - било то хипарска, пънк или метъл. А и метъла започнах да го възприемам доста късно, под влияние на мои ученици по Камен бряг на времето.
Но лъжата дразни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 10, 2008 2:03 pm

Разбира се, Тома спечели, щото метълите в България представляват 99,9% от нейното население и го избраха целокупно. :shock:

Айде стига глупости, бе! Метълите са пършиво малцинство, от най-малките, заради нищожния им брой не мога да видя нито една голяма блек метъл група в България, а сега излиза, че едва ли не ТЕ са избрали Тома.!

Тома го избраха и нашите, пък те не са метъли. Що ли го избраха, а?

Това, което е казал и това, което прави сега не си противоречи. Не можеш да си лъжец когато ти е опрян юридическия патлак в главата. Изнуден си, не си лъжец.

Дееба!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 10, 2008 2:15 pm

Избраха го защото олицетворяваше анти- чалгата. Избраха го не метълите а мразещите чалгата. А те съставляват достатъчно голямо мнозинство за да му дадат победата.
Иначе на 100% съм имал предвид това което е написал преводача.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests