Хората мечтаят

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Хората мечтаят

Post by Stoly » Mon Feb 25, 2008 3:22 pm

Хората мечтаят.Някои мечтаят за ново колело,други-да имат добри оценки,а трети-трети мечтаят просто да имат дом и топлина.За какво мечтая аз?Мечтая един ден всички хора да изчезнат.Ще мога да ям,каквото искам,ще мога да гледам телевизия до когато си искам и ще мога да издевателствам над някое цвете,колкото си искам.Никой няма да може да ми каже каквото и да е.
…Но какво се случва,когато мечтите станат реалност?

Повъргалях се в леглото още малко.Почувствах,че нещо пухкаво се доказва до крака ми.Ритнах го.Е,оказа се,че е бил пуделът ми,именуван Сандвич.Той изквича и побягна нанякъде.Станах,преобляках се и влязах в кухнята.Нямаше закуска.Отегчен и отчаян,поради липсата на каквото и да е в корема ми пуснах телевизора,но се оказа,че няма картина.Този ден започва наистина ужасно-без телевизия и храна,тоест двете ми най-големи радости в този живот.Изведнъж осъзнах колко е тихо.Разходих се из апартамента,търсейки родителите си,но не ги намерих.Явно бяха отишли пак до комшийте за да водят ожесточени спорове за проложението на констервите.Както и да е.

Събота.Обичам този ден.Главната причина за това е липсата на учулище и многото свободно време,което ти остава.Отворих входната врата и отвън нахлу чистия пролетен въздух.Реших да намина до Стоян за да се пошматкаме заедно.Прекрачих прага и ми се стори,че нещо е много различно.Осъзнах го.Беше прекалено тихо.Никъде не се виждаха хора.Нямаше ги противните клаксони и пищяши деца.Заоглеждах се трескаво,но не видях никой.

Пребродих целия град.Никой не видях.Дали полудявам или е просто сън.Или и двете.По-скоро едното,но кое?Е,нека обърна нещата в моя полза,а не да се коря за това,що не мога да променя.Отворих вратата на супермаркета и от вътре ме посрещна зловеща тишина.Е явно сънят все още не искаше да свършва.Приближих се до рафта с чипсове и грабнах една бройка и оранжева опаковка.Сметана.Ммм,става.Отворих пакета и награбих съдържанието му,поглъщайки го лакомо.Ядох и ядох…Скоро пакета свърши.Награбих нов,този път с черна опаковка.Паприка.Явно този сън не бе толкова лош.

Лутам се и се лутам.Опитах всичко.Карах чужди коли,играх си с чужди игри,виках и кращях без никой да ме укори.А как искам някой да ме укори.Нуждая се от това.Опитах се да общувам с кучета и котки,но те не стават за събеседници.Говорих и със себе си,но винаги съм съгласен с събеседника си,така че не става.Искам да видя някой.Искам някой да ме види.
...
Една фигура скочи от тавана на блока.Тялото й се разби и сбъсъка със земята за миг раздра гробната тишина.После звуците пак заглъхнаха.Чуваше се само вой на самотно куче,чийто стопанин е умрял.
...
Хората мечтаят.Някои мечтаят за ново колело,други-да имат добри оценки,а трети-трети мечтаят просто да имат дом и топлина.За какво мечтая аз?Мечтая един ден всички хора да изчезнат.Ще мога да ям,каквото искам,ще мога да гледам телевизия до когато си искам и ще мога да издевателствам над някое цвете,колкото си искам.Никой няма да може да ми каже каквото и да е.
…Но какво се случва,когато мечтите станат реалност?
Last edited by Stoly on Mon Feb 25, 2008 3:47 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 25, 2008 3:27 pm

Е аз пък изтрих точно другите ;р
Редактирай горния пост и я пусни там. И не забравяй, че можеш да си триеш сам постовете, ако никой не е писал след теб, не карай модераторите да го правят!

Последно - тази тема е за форума Imagionations. Форумът Writing Workshop е с друга цел, която трябваше да прочетеш, преди да постваш там ;) Може да ти стане интересно.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests