За птичките, пчеличките и героите в анимето

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

За птичките, пчеличките и героите в анимето

Post by Roland » Wed May 12, 2004 9:26 am

Та, викам си, само някакви скучни обсъждания, къде-къде по-смислена е една "топ 1000" темичка ;)
И не за друго, ами защото точно такава няма, а героите в анимето са доооста спорни като качество често пъти.

Аз съм все така обхванат от RahXephon треската и стигнах до извода, че всъщност не съм гледал в аниме по-правилен male персонаж от Аято, но за жена още не съм успял да реша. Просто всичките ме дразнят, а които не ме дразнят, са ми върло безлични... Макар че може би Чеза от Wolf's Rain... Ама не, и тя е безлична...

Та, при вас как е?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed May 12, 2004 2:01 pm

Аз като човек, гледал точно едно аниме през живота си, съм особено некомпетентен по темата. Но както обикновено, това не пречи да си кажа мнението е, то е че Sagara ot Fumoffu-то е просто култов герой. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 12, 2004 3:10 pm

Аха, фен е, поне от това, което съм видял :)
Обаче мен нещо ме измориха тия герои тип "психопат", дето бъка от тях анимето. Не са ми нито реалистични, нито интересни вече :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed May 12, 2004 4:17 pm

btw, тъй като не съм запознат мноо-мноо с анимето- някой може ли да ми каже any добро пълнометражно аниме?

Рол: да, ама ше те помоля си отвориш друг топик за това.

Ми то няма нужда от отделен топик за един въпрос, ма ако някой реши да ми отговаря все пак може и на ЛС:)
Last edited by Drizzt Do`Urden on Wed May 12, 2004 6:42 pm, edited 1 time in total.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed May 12, 2004 4:47 pm

Хмм Аято наистина е доста "правилен" тип, особенно като се вземе предвид, че е на 17 години ... :)
Но по принцип от повечето анимета, които съм гледал, много ги натоварват с различни идеи и послания - кое от кое по философски. При това положение героите как да изглеждат реалистични като трябва да изповядват такива идеи .. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 12, 2004 6:03 pm

Не знам, на мен Аято ми е много реалистичен, но принципно героите в анимето са слаба страна. Често са забавни, но рядко са... убедителни. Аз затова толква му се кефя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 12, 2004 6:08 pm

Ммм мацето от Witch Hunter Robin. Тоест Робин за негледалите го. Много правилно девойче. Е и Нага де.
:ninja:

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed May 12, 2004 8:06 pm

Рио от Краля на Шаманите:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed May 12, 2004 9:33 pm

Shiki от Shingetsutan Tsukihime (т.е тоя от аватара ми), Аято Рол го каза, Казума от SCRYED и още много, за които в момента ме мързи да пиша.

Мацките - Робин (Кселос ме превари), Нарусегава от Love Hina, Канаме Чидори от FMP, Мизухо от Оnegai Teacher бе дълъг е списъка кат имам фрии тайм повече
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 13, 2004 10:49 am

Хехе, баш пък тоя Шики ли. Аз предпочитама другия Шики (аватара ми) :twisted: е от мъжките Alucardoooo
:ninja:

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu May 13, 2004 2:47 pm

Хмм, а ся де? От мъжките персонажи Алукард определено е някъде в достатъчно малка околност на върха на класацията. Освен него, може би Спайк от Бебоп-а и Уатару от "Вятърът на забравата".
За женските персонажи - Чидори мачка и кърти мивки + зъби :D Фей Валънтайн също е доста запомняща се героиня (споменах ли вече, че съм фен на Каубой Бебоп?) . Нага не искам да я включвам в класацията, поради някои, ъъъ... ГОЛЕМИ нейни предимства, които влияят на субективната оценка :wink:

И две думи за Аято - не знам какво толкова му харесвате на тоя нещастник, честно. Лично мен доста пъти ме дразнеха тия негови изпълнения - искам, не искам, ще се бия, няма да се бия, всички ви мразя, ама някои ви харесвам... и прочее бози. Малко прекалено емоционално нестабилен са го направили тоя пич, така си мисля аз.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu May 13, 2004 4:00 pm

termit wrote: И две думи за Аято - не знам какво толкова му харесвате на тоя нещастник, честно. Лично мен доста пъти ме дразнеха тия негови изпълнения - искам, не искам, ще се бия, няма да се бия, всички ви мразя, ама някои ви харесвам... и прочее бози. Малко прекалено емоционално нестабилен са го направили тоя пич, така си мисля аз.
Не си справедлив термитов :lol: в това отношение Кира от Гъндам Сийд просто бие сички рекорди
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu May 13, 2004 4:28 pm

Ха! Че аз да съм казал че Кира не ме дразни? Нямам такива спомени. Пък и Кира поне беше ръководен през доста време от вещата ръчица на Флей :twisted:

И изобщо къде са тръгнали с тия дечица като герои. Я виж Ninja Master Gara, ей това е правилен персонаж :wink:

Gara: "There's no hurry. It's meaningless to destroy it when we're not ON-SCREEN. Now YOU can watch me. SHIN MAGIN KEN!!!!""
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 13, 2004 4:51 pm

Е мъжките, Онизука-сенсей ми е нейде след Алукард веднага на мене. Хехе Фей си я бива отсякъде верно.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 13, 2004 6:29 pm

Термитов, постави се в ситуацията на Аято и тогава ми приказвай за емоционална стабилност. Напротив, ТВЪРДЕ емоционално стабилен е за нещата, в които го набъркаха :р Пък за колебанията - абсолютно реалистични са и поне си имат някаква причина, за разлика от повечето ненормални "няма да убивам, щото мама така ми каза" или пък стандартните психари в стил Алукард.

За Нинджа Маста Гара - :р Некви стандарти се пак, то бива безличен персонаж с две забавни реплики, ма се пак...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests