Книга, в която героят си ти

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Книга, в която героят си ти

Post by pnv_Creator » Mon Feb 18, 2008 1:17 pm

Здравейте,

Накратко, искам да ви поканя да се присъедините към изиграването на книга-игра, която пиша. Начина на игра ще бъде online, като читателите ще постват мнението си в темата, в която е публикувана.

Става въпрос за книга игра, базирана на света и ролевата система, която правя с помощта на приятели от известно време. Стилът (и светът изобщо) е Low Fantasy, а главният герой е млад и талантлив авантюрист.
Ако сте фенове на идеята:

http://www.citadelata.com/forum/index.p ... ntry118180

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Feb 18, 2008 1:36 pm

Writing Workshop форума си има конкретно предназначение. Тази тема НЕ Е за него. Преместена е в правилния форум.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Mon Feb 18, 2008 1:55 pm

аз леко съм баннат от цитаделата,така че не мога да вляза.Пък и щтом и правена от потребители от туко-що споменатия сайт,надали не е поредното шибано клише няподобяващо,my favorite book Ерагон.
Image

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Feb 18, 2008 2:32 pm

мерси за обективната критика
Така или иначе не съм потребител на Цитаделата и определено Ерагон не ми е от любимите...

Стилът е low фентъзи и не чуруликат феички насам натам. Светът не е идеален, героят не е Конан.
Ето една извадка:
Кимнах и тръгнах да се извръщам, за да заблудя противника си, след което рязко се обърнах, направих крачка и се хвърлих към него. Ако някой гледаше отстрани, сигурно нямаше да види какво точно се случва, защото всичко стана за стотни, но за мен беше ясно и отчетливо, успях да го видя, но не и да реагирам. Итън изнесе тежестта си назад, вдигайки арбалета, явно без грам колебание или изненада и ме простреля в гърдите. Стрелата прониза дрехите, кожата и дробовете ми, показа се през гърба ми и остана там. Изпуснах ножа и от инерцията на скока се свлякох в краката му. Неволно издишах и раздиращата болка ме накара да потръпна. Не успях да изстена. В същия момент ръката му ме сграбчи за косата, изпъна тялото ми нагоре и погледите ни се срещнаха. В неговия се четеше недоумение и може би бегли наченки на тъга. В моя се четеше единствено болка. Кинжалът се впи на два сантиметра в шията ми и я разпори от край до край. Гореща кръв навлезе в кривото гърло и започнах да се давя, а тялото ми правеше жалки опити за кашляне и конвулсираше. Ръката ме пусна и лицето ми се заби безжизнено в калта. Светът причерня и болката остана някъде далече...

КРАЙ

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 18, 2008 3:32 pm

личи си стила на Станек :)))

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Feb 18, 2008 4:19 pm

Мерси :)

Не съм го чел (да съм честен, не го бях и чувал), но ще пробвам като ми се поопразни малко read list-ата. Тя само се пълни нещо последните години и отдавна взе да overflow-ва, няма да е скоро май.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 18, 2008 4:24 pm


User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Mon Feb 18, 2008 8:20 pm

RRSunknown wrote:личи си стила на Станек :)))
:lol: :lol: Дълго време се чудих кой беше тоя.Първо си помислих за автора на "Орки",но той беше Стен Никълс.После се сетих и получих пристъп на смях.Пазителя Мартин,нали?
pnv_Creator,найстина не е в цитаделски стил,тъй като те повече обичат да няма убийства,даже да няма кръв,абе ако е възможно да няма болка,ами всички белязани момчета да се яздят дракончетата и да живеят в мир.Цитата,който копира не е лош,найстина искам да видя каква е тази твоя разработка,но имаш ли на друго място,тъй като както вече казах съм леко баннат от цитаделата.Сорка,ако съм те обидил,но съл алергичен към цитаделата и техните Нарний и Ерагони.
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 18, 2008 8:44 pm

Stoly wrote: леко баннат от цитаделата
Издигаш ми се в очите :)

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Tue Feb 19, 2008 1:38 am

Не съм наясно още с положението с БГ РИ и фентъзи форумите, но ако там наистина предпочитат такъв стил (Ерагон) и няма интерес мога да преместя темата цялостно насам, ако тук пък някой е желаещ да се включи. До ден два се надявам да си е проличало за къде е.
Единствено в rpgbg не бих я сложил, тъй като мнението ми за членовете му е близко до твоето за тези на Цитаделата

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Feb 19, 2008 1:41 am

Хахаххаха, що бе? :) Точно там би трябвало да са бивши фенчета на книгите-игри (най-голяма част от хората)?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Tue Feb 19, 2008 1:45 am

Бившите фенчета на книги игри не ги търся, търся бъдещите. Освен това тази книга игра е особено различна от другите - по-голяма свобода, много повече литература (бившите не бих казал че имат такава насоченост въобще) и стил, подходящ за хора на всякаква възраст.

И btw все пак от тях има наистина много добри, не знам до колко си запознат/а, но Блонд и Любомир Николов въобще не заслужават сарказма ти :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Feb 19, 2008 1:57 am

Е на мен точно Блонд и Уейн ми бяха любимите. Любо - горе-долу. Ако е имало сарказъм, беше по адрес на ерпегейци. :mrgreen: Кой знае кви преживявания си имал с тях. Я раздуй малко? :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Feb 19, 2008 2:03 am

Алекс, хайде не се ебавай с човека, че ще се караме.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Feb 19, 2008 2:13 am

Не би ми правило чест, ако го правех. Говорим си съвсем сериозно.

P.S.: Точно RSS го обвини неправомерно в Станкевизъм. :evil: :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests