Книга, в която героят си ти

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Feb 22, 2008 4:54 pm

Половин час нищо не е. :roll: Но за 40лв. - толкова.

Не ща в парка. Епизод 100
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Fri Feb 22, 2008 5:18 pm

Е, героя все пак е млад и не се знае колко опитен (дефакто чрез постъките играчът определя характера и съответно предисторията му).

Мерси Ейдриън, за мен е огромна чест и удоволствие.
За тази седмица май стига :) Пък и току виж някой се разходил из парка :P

За всички - надявам се на още някой да му стане интересно.
Ако няма някакви нови предложения до понеделник затвърждаваме героя по избор на shayhiri, не защото аз съм го правил, а защото е единствения играч в момента :)
Ще upload-на дневник под някаква форма до понеделник.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Feb 25, 2008 11:33 am

- 100 -

Отново шум. И светлина. Явно слънцето се беше озлобило, че не съумява дори леко да поразчупи ниските температури навън в това мразовито утро и за да покаже, че все пак все още има някакви божествени сили напичаше право върху леглото ми с магарешкото си упорство. Доспах си около половин час с глава, захлупена с възглавницата, после се опитах да измисля някоя уместна псувня по негов адрес, но нищо не ми дойде на ум и станах. Поседях малко на леглото, след това се облякох на бързо и слязох до долу да си наплискам очите и да заръчам да ми донесат закуската горе. Върнах се в стаята. Разтягане. Упражнения. Ядене. Такааа. Време беше да се подготвя за мисията. Първото нещо, за което трябваше да се погрижа беше физическото ми състояние. В момента :
◘ Ако имаш кодовата дума “мушмула” премини на ► Епизод 142
◘ нямах неизлекувани рани ► Епизод 113
◘ имах леки наранявания (до 10 отнети точки живот) ► Епизод 123
◘ бях сериозно ранен (над 10 отнети точки живот) ► Епизод 132

- 113 -

Беше време за пазарене. Това беше първата ми мисия, за която трябваше да се подготвя толкова сериозно и не знаех накъде по-напред да се насоча.
♦ Ако за първи път си на този епизод, направи проверка “ориентация в града + 3 зара”, а ако вече си я правил важи предният резултат. Можеш да направиш избор между всички варианти, на които покриваш изискването в скобите.
◘ (няма изискване)Eдно от задължителните места беше централния пазар. Там можех да си купя храна, дрехи, огниво, въжета, палатка и всичко останало от този род ► Епизод 95
◘ (няма изискване)Разбира се, магазин за оръжия и брони също беше от ключово значение. Определено ножът, който в момента имах, беше слабо оръжие за мисия из дивите местности. ► Епизод 104
◘ (над 10) Случайно научих от две джуджета за оръжейно магазинче с втора ръка стоки, където с малко повече късмет можели да се намерят доста запазени неща. Можех да мина да го видя ► Епизод 136
◘ (над 13) Ако исках можех да проверя за някоя по интересна отвара. Знаех от опит, че с малко късмет можеше да попадна на безценни неща за най-различни ситуации ► Епизод 109
◘ (над 15) С много усилия успях да намеря информатор от моя бранш, който беше склонен срещу 15 сребърника да ме упъти към таен магазин със специални стоки за “хора като нас”. (Само веднъж!) ► Епизод 144

♦ Не бързай да харчиш парите си, преди да си огледал всички магазини. Освен това е препоръчително да си запазиш и такива за бъдещи разходи. Когато приключиш с пазаруването премини на ► Епизод 114

Roll(3d6)+5:
5,5,5,+5
Total:20
(Всички места за пазаруване са достъпни)

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Tue Feb 26, 2008 10:41 am

Мда, време е да го оставим за друг път.

Очаквайте продължението в следващия брой на Мегаигра :)

shayhiri 10x за support-a

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Feb 29, 2008 1:02 am

Шайха беше в градския зандан последните три деня, както можеше да научиш, ако беше използвал малко стелт, ийвздропинг и стрийтуиздъм. :wink:

Но сега съм налице и си искам остатъка от историята - ако изобщо е написан. :neutral: Защо се пОтихме толкоз?

Епизод 136
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Sat Mar 01, 2008 12:27 am

Накратко:
Дневника го има вече на акаунта за играчите в google docs.
Попълнен според текущото приключение.
Виждам че Arcador е приложил също и няколко файла, които обясняват определени елементи от системата.
www.gmail.com
user: PaziteliteFans
pass: FansPazitelite
От историята има още доста написано. Това е почти края на първата част. Към втората можем да продължим веднага, нататък ще се бавят във функция от интереса, ентусиазма ми и свободното време :)


- 136

Магазинът за оръжия и доспехи втора ръка се намираше в една закътана уличка точно към края на пазара и за съжаление нямаше много какво да предложи. Повечето неща не струваха, но все пак сред тоновете боклуци успях да харесам следните неща.

- боен нож (2ж) – Острието беше леко нащърбено, но мисля че като го заточа както трябва ще е почти като нов
♦ Бойният нож дава + 1 атака и + 3 щети. Изисква 2-ро ниво бой с нож.

- обикновен арбалет (4ж) – Честно казано, не успях да видя някакъв проблем конкретно с този арбалет. Наистина дръжката му беше леко оръфана от едната страна, явно в следствие от тежък удар, но не видях да има друг проблем.
♦ Обикновеният арбалет е ефективен до 50 метра. Изисква 10 сила за презареждане.

- Стрели за арбалет (60ср / 10бр) – Можех да подбера около десетина не-особено затъпени. И все пак не знам дали беше добра идея, вероятно щях да успея да наточа повечето от тях, но за четиридесет сребърника по-малко може би не си струва.
♦ За всяка от тези стрели има 50% шанс да нанесе с 1 щети по-малко. Проверката се прави след закупуването.

- Пробит кожен шлем (55ср) – Наистина беше почти като нов. Вероятно е носен не повече от седмица. Почти в средата на челото обаче имаше малка дупка, вероятно от стрела. Беше закърпен със здрава връв, ала все пак леко ме депресираше.
♦ Коженият шлем дава 1 защита.

- Миризлива кожена броня (2ж) – Тази броня си беше идеално запазена, дори нямаше драскотини по нея. Единствения ú недостатък обаче беше, че смърдеше ужасно на коза. В крайна сметка магазинерите си признаха, че предишния собственик е бил гоблин, което до голяма степен обяснява миризмата.
♦ Кожената броня дава 2 защита и 1 абсорбиране.

Не знам дали има смисъл да пазарувам от тук, но ако остана без пари, все пак е някакъв вариант да се икономиса от нещо.
♦ Запиши закупената екипировка в дневника си, извади си изхарчените за нея пари и се върни на ► Епизод 113

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Mar 01, 2008 10:20 am

Еми, втората част би трябвало да е достатъчна, за да хванем усещането на историята. Та поне дотам.

Оттук купувам всичко, което ми върши работа - освен вонливата броня. :roll:

:arrow: Епизод 109
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Sat Mar 01, 2008 11:59 am

- 109 -

Поразпитах няколко минувачи и доста бързо ме насочиха към някакъв знахар, който бил много добър. Намерих лесно мястото – малка затулена къщичка в източния край на града. От коминът ú се издигаше пушек. Двора беше голям, целият засаден с някакви непознати за мен цветя и храсти, а иззад нея се извисяваше огромно дърво с широки и плътни листа, които дори в този сезон изглежда нямаха никакво намерение да увяхват и окапват. Може би беше местаб, не знам, чувал съм, че листата, цветовете и дори соковете му имат лечебна сила и изглеждаше логично да е точно тук.
Минах по пътечката от нахвърляни ситни камъчета и почуках на вратата. От вътре ме покани креслив глас. Влязох. На едно малко трикрако столче срещу вратата, с гръб към мен, седеше космат гоблин, дребен, или по-скоро изгърбен. Досипа прахът от малката дървена купичка, която държеше, в огромния врящ казан пред него. След това се обърна и ме погледна с огромните си оцъклени очи. Ушите му бяха клепнали настрани като на порицано магаре. Навсякъде из стаята бяха нахвърляни по рафтове и масички буркани, колби, кутийки и изобщо всякакви съдове, пълни със подозрителни прахове и течности.
- Здравей батинце! – изкракя – Как можи Жончиту да ти пумогни?
◘ Ако имаш кодова дума “мушмула” ► Епизод 116
◘ Ако си дошъл да пазаруваш ► Епизод 125

- 125-

Направо не беше за вярване колко добри стоки предлагаше дребният гоблин. Разведе ме из магазинчето и ми обясни кое за какво е и как може да ми е полезно. Дори ми се струваше, че цените са изключително ниски, като за такива стоки. В главата ми се прокрадна леко съмнение за качеството им и дали изобщо действат. Ето какво привлече вниманието ми сред многобройните рафтове:

- лечебен мехлем (85ср) – Тези мехлеми имат невероятни лечебни свойства. Намазаните с тях рани заздравяват за броени секунди, оставяйки само белег на раненото място.
♦ Всеки мехлем възстановява 25 точки живот. Използва се извън битка

- лечебен елексир (3ж) – Елексирите съдържат доста общи съставки с мехлемите, но огромното им предимство е, че се пият, вместо да се мажат по раните. Освен това помагат за всякакъв вид рани, а не само повърхностни. За това и цената им беше доста по-висока.
♦ Елексирът се изпива за 1 ход в битка и възстановява 20 точки живот.

- противоотрова (1ж) – Това беше елексир с общо пречистващо действие срещу всякакви натравяния. Гоблинът каза, че ще свърши работа срещу по слаби отрови, но по-силните единствено би забавил. Срещу тях е нужна специфична противоотрова.

- котешки елексир (3ж) – Този елексир изостря сетивата и подобрява реакциите за няколко минути, след което обаче има точно обратния ефект, поне докато изпилият го не се наспи. Въпреки негативния ефект, краткотрайното му положително действие може да е безценно в много ситуации. Жончиту ме предупреди да не използвам повече от един такъв на седмица, защото негативните ефекти могат да се усилят и дори да останат постоянни.
♦ Елексирът добавя 3 ловкост и 5 бдителност за 3 минути или 60 хода. После отнема толкова до наспиване

- елексир на елфическото зрение (4ж) – Тази отвара дава магическо зрение в тъмното на този, който я изпие, за около половин час, но после болката в очите му е невероятна и губи зрението си за около 24 часа, при някои повече. Предозиране може да доведе до постоянна слепота.

♦ Запиши закупената екипировка в дневника си, извади си изхарчените за нея. Запиши си и номера на този епизод. Докато още пазаруваш, винаги можеш да се върнеш на него и да купиш каквото поискаш.

◘ Ако имаш кодова дума “мушмула” ► Епизод 117
◘ ако не, можеш да продължиш с пазаруването на ► Епизод 113

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Sat Mar 01, 2008 1:10 pm

За стрелите:
Roll(10d2)+0:
1,2,2,1,1,2,2,1,1,2,+0
Total:15
Половината са -1

Оставащи пари 14 жълтици и 65 сребърника

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Mar 01, 2008 1:17 pm

Оттука само мехлем и противоотрова. :arrow: Епизод 144
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Mar 01, 2008 1:25 pm

pnv, ти в движение ли ги пишеш, или вече ги имаш готови?
This is it. Ground zero.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Sat Mar 01, 2008 1:36 pm

120 страници, 250 епизода е досега, горе долу.
Т.е. имам на този етап е готова.
Когато стигнем до там, където не е, ще направим пауза докато завърша следващата фаза, ще я играем поетапно. Но до края на втората част сме ок :)


- 144-

Човека ме заведе до уреченото място, платих му и замина на някъде. Магазинчето беше в една от малките улички, недалеч от пазара. Изглежда беше магазин за дрехи, тъй като бяха накачулени толкова много още на входа му, че едвам се влизаше. Проврях се между някакъв пеньоар и завесата на входа, която го закриваше наполовина и влязох. Вътре беше сумрак. Единствената мебел в стаята беше голям дървен тезгях с витрина най-отгоре, в която бяха изложени разни карфици, конци, куки, копчета и всевъзможни друг глупости на които не обърнах и грам внимание. Зад тезгяха седеше човек на около петдесет и като че ли бродираше нещо на една кърпичка.
- Привет младеж, – поздрави ме шивачът – С какво мога да съм ти полезен?
Замислих се за момент, леко объркан.
◘ “Май съм объркал мястото…” ► Епизод 118
◘ “Дочух, че има доста интересни стоки тук…” ► Епизод 127

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Mar 01, 2008 1:50 pm

Епизод 127, очевидно. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Sat Mar 01, 2008 3:35 pm

- 127 -

- Ехе, интересни стоки бол младеж! – усмихна ми се и ме погледна над очилата си. – Какво по-точно ти трябва? Имаме дрехи чак от Андера донесени, ботуши със златни орнаменти, кожуси от северни лисици…
◘ “Май съм объркал мястото…” ► Епизод 118
◘ “Всъщност, търся малко по-различни стоки” ► Епизод 149
◘ “Старче, престани да ме будалкаш! Знам много добре какво продаваш” ► Епизод 110

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Mar 01, 2008 4:25 pm

Епизод 149 ;)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests