Conquiztador

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Mar 02, 2008 7:53 pm

Какви класации, едва се добрал до Топ 50 и се радва нашичкия. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 02, 2008 7:58 pm

Много скоро ще имам колкото вашите комбинирани (на теб ПЛЮС брат ти) сила, опит и успеваемост. И сред неколцината най-добри ИЗОБЩО в играта. Това кво ти говори?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Mar 02, 2008 8:23 pm

E, то в бъдеще време всеки може да се хвали. Като го постигнеш тогава говори.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 02, 2008 10:48 pm

Позачистих малко радикално :oops: :twisted:
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 25, 2008 6:19 am

Рекох все пак да изпълня обещаното и да избичкам собственоръчно Мат и брат от долния край на ол тайм-топ 10-листата за мерене на... общи култури, където се беха загнездили от самото начало. :)
1. supermama--- 7 737
2. kukumjavka--- 7 735
3. pagane19--- 7 682
4. agent606--- 7 646
5. giovani--- 7 341
6. kaolin--- 7 340
7. sgttroy--- 7 334
8. папи--- 7 292
9. shayhiri--- 7 261
10. mercurial--- 7 251
11. kumbaq--- 7 203
12. Matrim--- 7 198
13. shveik--- 7 090
http://www.conquiztador.bg/ranklist_3.php
http://www.conquiztador.bg/ranklist_5.php

За незапознатите, говорим си за най-добрите сред десетина хиляди играча. :idea: Освен тва останалите в топ десятката са сред самите поддържащи играта (хората, които пускат същите тия въпроси, на които се отговаря) или втори и трети никове на същите 2-3 стари изрода. В сми - не виждам кво повече мога да направя с таа игра.

Освен некви кинти със създаването на по-добра такава, ма тех ги направих задоволително още на ниво геймдизайн концепция и маркетингова стратегия (вече продадени), така че нема кво се занимавам повече.

P.S.: Благодарности на Мат и Дем за тва, че ме открехнаха на играта и за тва, че са толкова стойностни съперници (макар да не сме мерили сили директно повече от веднъж-дваж).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Mar 25, 2008 10:44 am

Ми браво - честито един вид, и на теб, и на Мат, и на Дем, и на другите, които са достатъчно знаещи и достатъчно упорити, за да поддържат позиции в класациите :)

Само едно нещо ми се иска да кажа... изказването ти за "сред десетина хиляди играча" не че не е съвсем коректно (да, технически погледнато, там вероятно има регистрирани няколко хиляди играча), но не е непременно толкова меродавно. От статистическа гледна точка (а всъщност и от човешка гледна точка) би било много по-смислено, ако по някакъв начин успееш да намериш информация за броя на хората, които са се регистрирали и продължават да играят и досега. Сред всички тези регистрирани хора вероятно - всъщност какво вероятно, абсолютно сигурно - има много, които са се регистрирали по някое време, защото им се е видяло интересно, поиграли са, поиграли са, пък по някаква причина са спрели - или поне не играят достатъчно редовно, за да поддържат позиции. Може би по някаква причина са загубили интерес към конкретната игра, може би са намерили други игри, с които да си прекарват времето, може би просто са установили, че не могат да отделят достатъчно време за това. Имам силни подозрения - неосновани на конкретни доказателства за конкретния случай, но базирани на доста опит с други online игри - че такива са почти сигурно поне половината играчи, а вероятно и доста повече.

Но все пак - все пак позицията ти в класацията си е някакво мерило за постоянство и познания, така е, макар че вероятно не значи точно това, което изглежда на пръв поглед :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 25, 2008 12:48 pm

Абсолютно точно си го казал за играчите на онлайн игри. Макар че тук специално колкото по-интелигентен и начетен е човек, толкова по-голяма е вероятността да продължи да играе (чат-пат, за кеф). Ако не си на високо ниво, едва ли е приятно да те мачкат постоянно - въпреки че има и доста такива ентусиасти.

А и далеч не е на принципа на повечето онлайн игри, в които се възнаграждава точно цикленето. В смисъл: ако си добър, можеш да изкараш висок резултат и още първия ден. Който после си остава, без да има нужда от "поддръжка".

И даже много лесно се срива надолу, ако се играе кежъул без целенасочена стратегия за победа. (Точно както аз си прииграввах по всевъзможни други причини: работа, релакс, чат, свалки, общ интерес и т.н. - без изобщо да гледам рейтинзите - и едва наскоро изградих и приложих тактика за блицкрийг експанзия.)

А, да - някой ако иска да играем, да пише. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 25, 2008 1:24 pm

Мне, колкото повече циклиш успешно, толкова по-високи резултатите имаш. Вероятно има някой от 7-те или колкото бяха критерия, който не отчита играните игри, но за крайното класиране (по което сте класирани ти и Мат) огромно значение има именно броят изиграни игри.
Което още повече сепотвърждава и от твоите думи, че играта не е за кежуал заиграване.
Поздравления и на двамата за класирането, разбира се :lol:
А класирането леко си противоречи с началните закани в страницата, но няма лошо.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 25, 2008 1:55 pm

Морв Морв.... :?

иначе за мен играта наистина е цикльорска. затова и я зарязах. въпросите бързо се изчерпват и има твърде много грешни. а и не мери толкова обща култура, колкото познание за рандъм числа.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 25, 2008 1:58 pm

Бе, *май* махнаха поне всичките Мис Свят и Кукуригу-тата на всевъзможни езици, но пак случайният елемент си остава силен...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 25, 2008 3:05 pm

Определено късметът си играе голяма роля в кратките игри, от които се определят рейтингите, и цикленето помага сериозно, защото въпросите не са толкова много, повтарят се често и постепенно се научават, аз я позарязах напоследък заради това.

Браво на Шайхири anyway, все пак си е постижение неговото. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 25, 2008 3:21 pm

Ах как се нацепих да обясневам на "нуубовете", докато Мат се подхилква отстрани. :wink:
Moridin wrote:Морв Морв.... :?

иначе за мен играта наистина е цикльорска. затова и я зарязах. въпросите бързо се изчерпват и има твърде много грешни. а и не мери толкова обща култура, колкото познание за рандъм числа.
При което е по-различна от КОЯ ДА Е друга познавателна игра (тв, онлайн, уотевър) с какво?

Поне половината от общата култура на човек може да се изрази в числа. Особено ако се използват находчиво. За останалата половина ги има изборните въпроси (A, B, C или D), така че не виждам кво си мръхнал. Грешни въпроси има 1:200 и биват надлежно оправяни. Освен тва, като хванеш грешен въпрос, би трябвало да се чувстваш още по-"умен". :wink:

Повтарящи се въпроси наистина има, както и аз се оплаквах отначало, но за щастие под един търпим процент. Явно базата им е огромна, а и непрекъснато се обновява и усъвършенства. Ако влезеш СЕГА, надали ще попаднеш на достатъчно въпроси познати ти отпреди, за да повлияят в осезаема степен на представянето ти и на удоволствието ти от играта.

И изобщо, нали не намекваш, че ние с Мат сме некви безмозъчни зубри? След като сме играли толкова играта явно има за кво, нали? (Още повече, аз съм може би единственият не-геймър изобщо - точно щото мразим да циклим.)
Morwen wrote:Мне, колкото повече циклиш успешно, толкова по-високи резултатите имаш. Вероятно има някой от 7-те или колкото бяха критерия, който не отчита играните игри, но за крайното класиране (по което сте класирани ти и Мат) огромно значение има именно броят изиграни игри.
И ти като Жоро - наизуст. Слушайте внимателно сега. Броят на игрите не се отчита за НИЩО. Щяха ли иначе да си правят нови никове старите кучета?

"Крайното класиране" (ТСИ) се формира от точно ТРИ показателя. Процентната вярност (на изборните) и точност (на числените) твои отговори (ТСО), процентния изход от битките ти (победа, второ или загуба) и съответната сила на противниците ти. Тва е.

Още веднъж, Топ 10 ранг може да се направи от нулата и за един ден - ако имаш нивото и си го поставиш за цел.
Поздравления и на двамата за класирането, разбира се :lol:
А класирането леко си противоречи с началните закани в страницата, но няма лошо.


Така ли? :lol: Смятам, че дори преизпълних обещаното.

А за поздравленията сърдечно благодаря, оценявам ги. :) Както и на Роум.

едит: и на Дем, пак :)
Demandred wrote:Определено късметът си играе голяма роля в кратките игри, от които се определят рейтингите
Това е така. Но не дотам, че да предопредели изхода от играта. Ефектът на случайността винаги може да се сведе до минимум с удачна стратегия и тактика. Освен тва, дори да изгубиш/спечелиш една на 20 игри на шанс, кво става с останалите 19? :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 25, 2008 3:36 pm

Не си съвсем прав. не можеш да направиш Топ 10 класиране за по-малко от поне 60-70 игри, защото няма как да акумулираш достатъчно точки от победи. Точките от победи ти се броят само от последните 100 игри, но не са процентни, а кумулативни (примерно спечелил си 80 и си завършил трети 20, имаш 8000 оттам).

Аз си направих собствен ник преди около 2 седмици, защото реших да видя как ще е рейтинга, като играя сам, обаче само 23 игри имам досега и съответно рейтинг само 6160 или нещо от сорта, въпреки че играя доста добре.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 25, 2008 3:36 pm

shayhiri wrote:
При което е по-различна от КОЯ ДА Е друга познавателна игра (тв, онлайн, уотевър) с какво?
Повтарям: цикльорство, грешни въпроси, повтарящи се въпроси, като цяло тъпа схема на въпросите (за числата след малко). Да, говорил си за това по-долу, но в тоз случай тази реплика става безсмислена.
shayhiri wrote: Поне половината от общата култура на човек може да се изрази в числа. Особено ако се използват находчиво.
Класически тъпа софистика и ловене за думи, комбинирана с поредното, както им викаше Роумъра "доказуемо невярно твърдение".
shayhiri wrote: За останалата половина ги има изборните въпроси (A, B, C или D), така че не виждам кво си мръхнал.
Повечето от тях бяха също с числа, макар и не толкова абсурдни като познаването на точно число наистина (една от най-малоумните идеи в игра за обща култура евър).

shayhiri wrote:
Грешни въпроси има 1:200 и биват надлежно оправяни. Освен тва, като хванеш грешен въпрос, би трябвало да се чувстваш още по-"умен". :wink:

Повтарящи се въпроси наистина има, както и аз се оплаквах отначало, но за щастие под един търпим процент. Явно базата им е огромна, а и непрекъснато се обновява и усъвършенства. Ако влезеш СЕГА, надали ще попаднеш на достатъчно въпроси познати ти отпреди, за да повлияят в осезаема степен на представянето ти и на удоволствието ти от играта.
Чувстваш се главно подразнен, а не умен. А от повтарящи се чувстваш скучаещ.

Не знам дали и сега е така, тогава ми направи впечатление и затова спрях (поантата на поста ми). Не мисля, че нещо се е променило особено много, така че при достатъчен цикъл пак има повтарки (както и Дем си е казал по-горе).
shayhiri wrote: И изобщо, нали не намекваш, че ние с Мат сме некви безмозъчни зубри? След като сме играли толкова играта явно има за кво, нали? (Още повече, аз съм може би единственият не-геймър изобщо - точно щото мразим да циклим.)
Играли сте от скука. Ясно е, че има доста по-добри игри в тая област, тая просто беше на една ръка. Освен това си зарибява, въпреки дефектите, което по никой начин не отменя въпросните дефекти. Това с безмозъчните зубри не виждам кво общо има. Ако е достатъчно да си галфон, за да кажеш колко е 2+2, това не означава, че щом знаеш колко е 2+2, си галфон.

Check your logic courses, again.

И си спести "про"-референциите, жалки са :mrgreen: Вероятно Мат на тях се подхилква.
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 25, 2008 4:59 pm

Дем, точно тва имах предвид - един ЦЯЛ ден, което са си точно 60-70 игри. Щом само за 23 игри си качил от базовото 5000 до 6160, очевидно се движиш добре.

Жорр, МоЙтА поанта пък беше точно в отговор на твоята: че ако си опресниш впечатленията от играта, след като си спрял навремето, впечатленията ти ше са по-различни.

А след като се налага да обяснявам базови положения относно основните принципи на играта и си правя труда да шибна уинк И кавички на "нуубовете", не виждам що се връзв. :) Но неам нищо против, знаеш. :wink:

И след като излиза, че вече има други по-добри подобни игри, би ли ме насочил към некоя от тех?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests