Отаку ли сте?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче

Отаку ли сте?

Гледам само аниме.
13
38%
Гледам аниме и чета манга.
11
32%
Гледам аниме, чета манга, слушам японска музика... всъщност аз съм японец, ама съм се родил/а в България.
5
15%
Аниме, манга, музика, даже уча/знам японски.
4
12%
Следя около 30 сериала и манги едновременно, лягам и ставам с японска музика, мисля да уча японски.
1
3%
 
Total votes: 34

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Отаку ли сте?

Post by Mushu » Wed Jan 30, 2008 1:03 pm

Понеже гледам едно отаку-сериалче и се зачудих, аджаба, колко сме отаку ние тук ;) Аз ще си кажа малко по-късно :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 30, 2008 1:21 pm

Ми аз съм с най-ниската степен на пристрастяване, сигурно ще разваля статистиката...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jan 30, 2008 1:29 pm

Мда, и аз преди 4 години бях така, ама сега клоня към "по-страшните" опции :oops:
Всъщност аз май трябваше да сложа още някоя друга опция, щото японците викат отаку и на пристрастените към игрите. Но аз по-скоро имам предвид доколко сме запалени по японските неща и използвам общоприетия от тях термин :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 30, 2008 3:06 pm

Абе моят отговор го няма...
Аз все пак не смятам да уча японски и определено не съм японец родил се в България. Иначе тва с 30те сериала и манги го има.... Но НЕ ОБИЧАМ японската музика в по-голямата и част.

Бтв, никой от нас не може да е истински отаку. Ние все пак имаме социален живот. И досега не сме правили косплей. И сме сексуално задоволени, поне донякъде...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jan 30, 2008 3:50 pm

Мда, знаех си, че трябва хубаво да си обмисля опциите, ама какво да се прави :roll:
Иначе си много права, че не сме много-много отакута :) Мен специално ме изуми снощи на сериала, който гледам, че докато правели секс двама /мацката е нормална, пичът е отаку/ и давали по телевизията някакво аниме и тя се чудеше дали той зяпал докато действал :shock: А после си окачи един огромен тапет на любимата си героиня от някаква игра и общо взето пак като стимул му беше. И ми стана много смешно, баси, и аз примерно може да накарам мъжът ми да ме изчака да си прочета някакъв чаптър от манга, или той мен, ама чак пък докато правим секс да зяпам любимия си сериал, това е просто пълна простотия :lol:
Та така, да си кажа и аз по анкетата. Следя сериали и манги с тонове, слушам от известно време и музика - отначало само аниме, ама вече и разни групи, които са ми харесали нещо. И си мисля да уча японски, щото ме кефи, пък и обичам езици. Слава-богу, в къщи сме двама кукувци, в смисъл всеки си гледа/чете неговите неща, някои заедно, и така :) Мда, на всичкото отгоре и детето натам върви, гледа филмите на Гибли, по някой аниме сериал с нас, че и музиката му харесва, хехе.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sat Mar 08, 2008 1:26 pm

Един от съотборниците ми в клана ми на l2 ми задате тоя въпрос. Пита ме дали се определям като Отаку. Веднага му отговорих "what the fuck is otaku" :mrgreen: :mrgreen: Като ми обясниха изкрещях, "No Way man" :mrgreen:
Трябваше да има опция: "Аз гледам английски класики, но от време на време пускам и Аниме " :lol: :lol:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Mar 08, 2008 5:38 pm

Aми и аз гледам по няколко Анимета и следя много Манги,ама пък японската музика не ме влече.Но пък тренирам киокушин.Значи нещо средно :mrgreen:
Image

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Fri Oct 16, 2009 8:10 pm

Определено не.
Не гледам чак толкова много аниме, нито толкова манга съм изчел. Японски не знам. Не слушам особено много японска музика, че да не кажа хич. Мърчандайз - един куп покемонски джунджурийки от времето когато бяха на мода.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Fri Oct 16, 2009 11:40 pm

1-2 сериалчета на сезон,комикси почти не чета,а музиката им пък направо не мога да я трая.

в общи линии май съм твърде далече от стереотипа :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Sat Jan 14, 2012 12:45 am

Такова, на наскорошната олимпиада по английски предпочетената от мен тема за есе беше "Разкажете забавна случка, която сте чул/видял".

...


Описах в детайли еднин момент от втори епизод на Sayonata Zetsubou Sensei.



Такова отаку съм. :3

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Jan 14, 2012 9:17 am

Кой момент?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 14, 2012 9:17 am

Коя случка? :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Sat Jan 14, 2012 7:54 pm

Ъъъ, когато си направиха армия от взаимно столкващи се хорица ;D

... Може да споделя как са ме оценили... Като разбера, де.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jan 14, 2012 9:37 pm

Би трябвало резултатите да са излезли вече, откъдето и да си. Моите излязоха - 90 точки.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Sun Jan 15, 2012 2:46 pm

Image

... Ебаси, колко яко затапване за хейтъри. ;D
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests