WoW:Следващото поколение

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jun 30, 2008 5:56 pm

не мога да се стърпя да постна линк към тренажора с духовете, че да се позабавляват и не-рейдващите :D

A flash game to practice: http://www.variuse.de/feroxtgs2/

аз още не съм го пробвала, но нямам търпение да попрактикувам преди рейда днес :) иначе Сянката на Акама бе удивително лесна битка, просто шокиращо лесна за нивото на Блек темпъла...
а атмосферата там е така прекрасна.. мрак + тази меланхолична симфонична музика, направо ми се къса сърцето...

Едит: Боже, аз съм абсолютен дизастър на симулатора :? ще уайпна рейда като едното нищо :cry:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 02, 2008 8:05 am

Терон падна лесно, обаче Арчи ни разказа играта :cry:

Шами, давай съвети!! някакъв ад е тази битка - всичко е в огън! нямам рейндж ни до бос-а, ни до мелее-тата, за да ги декърсвам.. :?
огъня диспелва ли се?? ТРЯБВА да може да се диспелва - все пак е 30 сек. с 2500 дмж на всяка секунда! никой не може да оцелее :(
а мелее-тата? как да бягат от него, че да не се опържат всички? танка мести ли боса из пространството или се танква по средата на долината?
кажи подробности, че срамота - най-добро постижение бе 73% снощи.. танка си мре, мелее-тата също.. аз стоя извън огъня абсолютно безполезна и диря пролука да ми влезнат в рейндж :( никакъв дмж почти не правя... :? то да бях само аз, ама лоците се оплакват от това, а те имат по-добър рейндж от моите 30 ярда :( мислех да мина на файър, ама кой ще слага Слоу на Лейди Ваш тогава :( ще го мисля де, може да се наложи да респектвам по два пъти седмично за битките...

Едит: гледах сега пак филмче за битката, ама там просто няма толкова огън като при нас :? при нас сякаш е навсякъде и е опасал като с кордон боса с мелее-тата :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Jul 02, 2008 12:02 pm

Опасва, защото огънят си има цел.. Не случайно накрая Амили даде за задача на хората да тренират бягане по права линия (маршрута между банката и Аукциона в ИФ). То като тръгне народът да тича на зиг-заг, че и да прави обиколки, и то огънят е навсякъде:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 02, 2008 12:17 pm

Тоя Бос само съм гледал как се минава :) , но съм убеден че го диспелваха с масовия диспел на попа.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 02, 2008 12:37 pm

дам... стига да се знае кой е таргета... ама май наистина мелее-тата омотават работите :? и както изглежда се оказва, че нищо не чисти дота от огъня освен обичайните еднократно ползвани айс блок и т.н. :(

не съм сигурна дали прийстовете ни са пробвали Мас диспела.. Лан?

а как ще направим така, че никой да не умира от рейда, че да не зарежда бос-а, представа нямам :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Jul 02, 2008 1:26 pm

Mass dispel го мислеха само за fear, при това от шадоу прийстовете. Главно по предложение на Инсомния. Иначе няма как да чистим curse.

А за неумирането.. ами.. ще се пазим.. това е то! Който не се справя - десет наказателни скока от скалата :)))))))))))
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Wed Jul 02, 2008 4:12 pm

Никакъв Mass Dispel! Хабене на мана само. И не може да се диспелне ДоТ-а, ако някой е дремал и се е набутал в огъня - негов си проблем. Маха се само с Ice Block, CloS (Cloack of Skill) & pala bubble.

Арки (АрКимонд, не Арчимонд :РР) е изцяло тактическа битка, която зависи от личните умения на всеки играч. Това го имаше за пръв път при К'тун :))) Битката е за оцеляване, не дпс. Истински noobcheck :)

Танка като го хване и не трябва да мърда с него, Изключение е само за да се мръдне да не стои в огъня ако мине под него. Не бяга от огъня, няма как да избяга, просто се мести да не стои върху пътеката при това гледа да мести боса възможно най-малко.

Колкото се може по-малко мелее дпс. Мелетата правят истинския дмг върху боса, в същото време като мине една огнена пътека и ги запалва всичките. Това все пак не е дпс битка -> по-малко мелета е по-добре.

Таис видях, че се оплакваш от билда си :)) Ами добре дошла в модерното ПвЕ :) Близзард вече правят битките много разнообразни и понякога коренно различни едни от други ( мръсни гадове!!!). Вече е трудно да се направи един общ универсален сетъп и да се рейдва наред с него. иска се много респекване. Аз респеквам за първия бос в Сънуел, после за 2-рия, отново за 3-тия или ако продължа с билда от 2-рия и за 3-тия босс, то при 4-тия все пак се сменя. Ето ти 3 респека за 4 боса само. Понякога в рамките на един рейд. А ти се чудиш за веднъж седмично :)

Ферал друиди не трябва да има. Всичките да са ресто независино от геара им и зелени итеми да имат, пак минават ресто. Защото трябва да декърсват гадините, не да се бутат в голямата меле група като котки и да правят навалица. Таман да ги перне един огън всичките накуп.

Минимум 5 декърсера, които са разположени в кръг около боса. Целия рейд също в кръг около него. ПвП тринкета се ползва САМО ако си фиърната и тичаш директно към огнена пътека. Иначе не се ползва, за да премахне Фиъра.
Хилърите да се разпределят по 2-ки и да си махат фиъра поред, по 2-ма на Фиър, за да държат танка.
Никой да не умира!
Един като умре и зарежда боса с умение взависимост от класа на умрелия. 3 са различните умения, и трите са АоЕ-та. Всеки умрял зарежда боса с едно умение. Сещайте се какво става като умрат няколко нуба накуп :))) Или пък последователно, получава се ефекта на доминото.

От огъня се бяга само като се покаже. Изобщо не чакайте да видите дали ще завие към вас. Изнасяйте се превантивно.

Всеки умрял нуб да почне да се пита "Ти защо/как/от какво/ ПАК ЛИ умря?" в рейдчата, да се сочи с пръст и тн.

Всичките друиди ресто! Пак да си го кажа:) При такава динамична битка с прекалено много движение само те могат да хийлват постоянно. И да декърсват.

Всеки умрял в тази битка си носи лично отговорността за това и за причинения от него уайп! Единствения начин да умреш и да не е твоя вината е от ДоТ-а и ако никой не го е декърснал.

И накрая, като видите, че работата отива на зле тичайте към огъня и стъпете върху пътеката:) избягвате разходите за поправка :)
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 02, 2008 6:00 pm

дам, това с умирането в огъня вече го разкрих и сама... хлъцнах изненадано, когато платих 3 сребърника само поправки, след като се споминах в огъня.. ама не винаги имах този късмет - единия път даже бях удостоена със специалното внимание на Арчи (Арчи повече ми харесва ПЪК!), който небрежно ме перна за 30 000 шадоу дмж :D

иначе това за друидите да респектнат на ресто не виждам как ще го прокараме :roll: аз си предложих в гилд-форума да премина на файър, ама гилд-мастъра май не бе очарован (вероятно си мисли, че ще остане без маге, дето да слага Слоу в битката с Лейди Ваш) и каза сама да преценя дали да респектвам, но да не забравям, че битката с Арчи не е дпс-контест... та така..

сега съм и в дилема за какво да си похарча ДКП-то, като падне Арчи :?
1. Дали да искам Т6 каската и да разплача рогета и друиди или да дерзая за тази от Зул Аман (дето я пуска Хекс Лорда-безумна е!!), обаче в ЗА каската за 6 месеца падна само веднъж и един лок я нинджоса :(
2. Да взема ли робата от Арчи или да си чакам нощницата на Морска вещица от Лейди Ваш... :roll: тази от Ваш има 3 сокета и много добър крит, ама на Арчи е с цели 55 стамина!!! как добре ще ми дойде повече животец в Блек темпъла, че все докъм 9800 го докарвам :(

та.. съвети по т.1 и т.2?
Lannis wrote:Иначе няма как да чистим curse.
аз не за кърс-а говорих, мило... то ясно, че само магета и друиди ще се пънем да го махаме... имах предвид за чистене с Мас диспел на дебъф-а, дето го получаваш, като си топнеш дупето във файър-а... ама Шами вече ме отчая, че нищо не го чисти :cry:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 02, 2008 6:05 pm

обаче в ЗА каската за 6 месеца падна само веднъж и един лок я нинджоса
Зараде тези неща спрях да играя.
Това си го записвам в архива и ще го цитирам на всеки който спори че в играта не се цикли :)

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Wed Jul 02, 2008 6:08 pm

RRSunknown wrote:
обаче в ЗА каската за 6 месеца падна само веднъж и един лок я нинджоса
Зараде тези неща спрях да играя.
Това си го записвам в архива и ще го цитирам на всеки който спори че в играта не се цикли :)
Не познавам геймър, който да не твърди ,че WoW е една от най-цикльорските игри излизали някога:) Но това не е преч1ка да се играе:) Който може да прави едно и също нещо 1:1 без да му омръзва се занимва:) То иначе куп такива игри щяха да са на суша:) А то обратното:)
Аз съм от тия, дето обичат разнообразието, затова и WoW в ранните му фази го отказах;)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 02, 2008 6:18 pm

е да ама точно в ранните фрази играта е много далеч от цикленето- цикленето идва чак в високите етапи на играта, в трудните рейдове за 70 ниво.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Wed Jul 02, 2008 7:09 pm

RRSunknown wrote:е да ама точно в ранните фрази играта е много далеч от цикленето- цикленето идва чак в високите етапи на играта, в трудните рейдове за 70 ниво.
Аз имах предвид, че съм се отказал рано..демек преди години;)
А иначе циклене си има от началото още:) Те самите quests това искат...поцикли и събери еди какво си и т.н:) Диво циклене:) А друг е въпроса, че още по-диво е като тръгнеш за предмети;)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 02, 2008 7:11 pm

не зная за вас, момчета, ама за повече от 3 години тази игра не можа да ми омръзне... може и цикльорство да е, но тръпката и предизвикателството да сваляш босове с още 24 (а преди - 39) човека, дето по някакъв начин са успели да ти станат близки, са неописуеми.. а и досега не ми се е случвало да рейдвам с един и същ сетъп отделните инстанции, че да ми е доскучае...

и това за каската от Зул Аман не бе оплакване... усещането да се сдобиеш с нещо дълго чакано си заслужава чакането... не са ми на мен по вкуса лесни победи... не одобрявам да се "подаряват" айтъми, както напоследък се случва... но какво да се прави, Близард правят какви ли не акробатики да задържат кежуъл играчите, дето искат най-доброто на момента и ако може - с по-малко усилия...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 02, 2008 7:25 pm

препоръчвам ти започнеш да играеш ТОТО- исещането да удариш петица след няколко хиляди пуснати фиша е също толкова неописуемо както и да ти пусне предмета от WOW.:)
Освен това да наистина - много е яко да свалиш боса, вотрия път също е яко, на десетия път вече не е забавно а просто рутина, на 50-тия път псуваш тъпата игра и идиотите от Близард но знаеш че трябва да го правиш защото иначе няма предмети и не можеш да продължиш. Играта става от забавление вид спорт- а както всички знаем в спорта успехите идват само след безкрайни и скучни тренировки.
не одобрявам да се "подаряват" айтъми
какво значи подаряват? Точно обратното е- и най- добрия по скил да седне и да спясява рейда ако няма късмет няма да вземе предмети и ще трябва да повтаря докато му върже докато някъкъв нууб присламчил се към рейда по случайност ще чукне бингото и ще вземе заветния предмет.
Last edited by RRSunknown on Wed Jul 02, 2008 7:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 02, 2008 7:29 pm

Tais wrote:не зная за вас, момчета, ама за повече от 3 години тази игра не можа да ми омръзне... може и цикльорство да е, но тръпката и предизвикателството да сваляш босове с още 24 (а преди - 39) човека, дето по някакъв начин са успели да ти станат близки, са неописуеми.. а и досега не ми се е случвало да рейдвам с един и същ сетъп отделните инстанции, че да ми е доскучае...

и това за каската от Зул Аман не бе оплакване... усещането да се сдобиеш с нещо дълго чакано си заслужава чакането... не са ми на мен по вкуса лесни победи... не одобрявам да се "подаряват" айтъми, както напоследък се случва... но какво да се прави, Близард правят какви ли не акробатики да задържат кежуъл играчите, дето искат най-доброто на момента и ако може - с по-малко усилия...
Yet again е въпрос на вкус. Игрите трябва да забавляват. А WoW винаги ми е изглеждал като професия. Левълването до макс отнема месец ебати! А и не е динамичен достатъчно. Всичко това на мен ми убива забавата и затова вече няколко пъти си спирам акаунта. А и винаги съм смятал, че успехите в една игра трябва да идват от скила а не от вложеното време и gear.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests